کد خبر: ۷۴۱۲۲
۹۸۸ بازدید
۲۰ دیدگاه (۲۰ تایید شده)

سخنی با شهرداری و منتخبین شورای شهر

۱۳۹۶/۴/۱۶
۱۷:۲۴

با نزدیک شدن به شروع بکار شورای منتخب جدید، لازم دیدم بعنوان یک همشهری و عضوی از مردم میانه چند مشکل و درخواست را به امید تاثیرگذاری برای پیشرفت میانه، مطرح کنم.

ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای منتخبین وشهردار محترم و آرزوی توفیق در خدمت به مردم میانه

مورد اول نحوه محاسبه و اخذ عوارض ساختمانی میباشد. یکی از عواملی که باعث کاهش سرعت نوسازی و تغییر بافت فرسوده شهری، بالا بودن نرخ عوارض ساخت و ساز و نوسازی است. با تصمیمات تشویقی مناسب مانند تخفیف و بخشودگی و قسطی کردن دریافت عوارض، چهره شهر بهبود میابد و جلوی بسیاری از ساخت و ساز های غیر مجاز که در سطح شهر بسیار مشهود است گرفته میشود.

مورد دوم حمل و نقل همگانی برای شهرک ها میباشد. سالهاست که سازمان اتوبوسرانی برای میانه دایر شده است اما فعلا ساکنین شهرک ها از آن بی نصیب هستند.برای ساکنین شهرک ها تردد روزانه به مرکز شهر برای کار، خرید و  مدرسه و... هزینه بسیاری دارد که با بکار گیری اتوبوس، هزینه این خانوارها کاهش خواهد یافت.

مورد سوم وضعیت زیبا سازی و آسفالت و بلوار های خیابان هاست.سالیان زیادی است که خیابان ها و جاده های شهرمان بدلیل نبود زیر سازی مناسب،آسفالت مناسبی ندارد و چاله ها و سرعت گیر ها باعث رنجش مردم شده است. لکه گیری آسفالت و زیبا سازی بلوار ها و میادین در سطح شهر برای بهتر شدن چهره شهر، لازم است.

مورد چهارم وجود تلویزیون شهری و محل آگهی و اطلاع رسانی برای فرهنگ سازی میباشد. وجود بیلیبورد ها و تلویزیون شهری و درج اطلاعیه ها عمومی و مطالب آموزشی و کاربردی در سطح شهر برای آموزش و بالا بردن اطلاعات مردم ضروری بنظر میرسد. بسیاری از آموزش ها از طریق مشاهده و مطالعه چند سطر نوشته، به فرد منتقل میگردد و در تصمیم گیری و رفتارهایش موثر خواهد بود.

مورد پنجم نور نامناسب در معابر داخل شهری میباشد. در اکثر خیابان های شهر مخصوصا در مسیر منتهی به راه آهن، نور کافی برای تردد وجود ندارد. در برخی خیابان ها ریسه هایی که در مناسبت ها وصل شده اند همچنان با نور کم و مصرف زیاد روشن هستند که این مشکل هم براحتی با سیستم های خورشیدی و نصب لامپ های کم مصرف و پر بازده قابل حل میباشد.

مورد ششم نبود پارکینگ برای خیل زیاد ماشین هاست. عرض کم خیابان های اصلی شهر که اکثرا هم یک طرفه هستند. بدلیل نبود پارکینگ های عمومی در هر دو طرف خیابان پارک ماشین ها صورت میگیرد که مشکلات زیادی را بهراه دارد. در مرکز شهر و مکان های پرتردد، مکان هایی وجود دارد که قابلیت و کاربری عمومی دارند. بهتر است با شرایط و تسهیلات مناسب این مکان ها به پارکینگ تبدیل شوند تا خیابان ها و ساکنین کوچه های اطراف مرکز شهر  از مشکلات ناشی از پارک ماشین ها رهایی یابند.

مشکل هفتم محل مسافر گیری تاکسی ها و تصمیم های ترافیکی برای شهر میباشد. تعداد زیاد تاکسی و در انتظار مسافر بودن بیش ازبیست ماشین و محل سوار شدن مسافر و مسیر تردد تاکسی ها در سطح شهر باعث بروز مشکلات برای کسبه و حتی خود رانندگان شده است. امید است این مشکل نیز با تصمیمات مناسب حل شود.

مشکل هشتم نبود محل مناسب برای دست فروشان و فروشندگان گردشی مانند میوه و... میباشد. ایجاد بازار روز در مناطق مختلف شهر یک نیاز ضروری است. با اختصاص مکان های مناسب فروشگاهی،  بسیاری از مشکلات سد معبر و امرار معاش دست فروشان و میوه فرشان سیار و محل کسبشان حل خواهد شد که هزینه های این مکان ها بصورت اجاره قابل دریافت میباشد.

مشکل نهم وضعیت جمع آوری زباله ها و پاکسازی شهر میباشد که در شهر ما اینکار در ساعات بامداد و زمان استراحت مردم و با سر و صدای بسیار ناشی از ماشین های زباله همراه است.در بعضی از مناطق هم جوی های آب پاکسازی و زباله های آن جمع آوری نمیشود که بوی نامطبوع باعث رنجش عابرین و ساکنین منطقه میشود.امید است با نظارت و انجام در زمان مناسب مشکلات جمع آوری زباله و سم پاشی فاضلاب برای جلوگیری از رشد و نمو موش و سوسک ها نیز حل شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۴/۲۰ ۱۱:۵۱

از اول سال ۱۳۱۴ ان موقع شهرداران زیادی امدند و رفتند حتی شما و دوستان شما پی باید بهشتی که میگفتند میانه باشد؟!حرف خنده دار نزن برادر من.این که کار انجام میشود شکی نیست و نمیشود یک روزه یا حتی ۶ ساله تمامی مشکلات را حل کرد.همین بلند مرتبه سازی ربطی به شهرداری ندارد شورای شهر باید تغییرات را اعمال کنند نه عوامل اجرایی.ولی فکر نکنم برخی حتی سطح اگاهی و سواد این معلومات را که میگویم درک کنند.و هرچه میخواهند میگویند

۹۶/۴/۱۹ ۰۹:۲۰

شهردار به قول شما 6 ساله بایستی کارهای زیادی می کرد. شهر میانه باید گلستان می شد ولی ........

۹۶/۴/۱۹ ۰۲:۱۵

مگر فرقی دارد پیاده رو یا خیابان؟چه فرقی میکند مرمت پیاده رو یا خیابان؟>چه ربطی به بیت المال دارد!؟واقعا فکر کردین حرفی زدین یا فقط خواستین چیزی بگین؟شورش در اومده دیگه

۹۶/۴/۱۸ ۰۸:۰۵

مگر پیاده رو را آسفالت می کنند؟

۹۶/۴/۱۸ ۰۲:۴۳

خرده فروش ابروی شورای دوره 4 را خرید.این را همه میدانند.همه کاستی خود را سرش انداختند ولی باز دیدیم حق پیروز است.این شورا هم با غلغله جلو میاید ولی بعد از این که وارد کار شدند خودسان میبینند وضعیت را.و کاملا درک میکنند نباید بینشان اختلاف باشد و باید از شهردار خود حمایت کنند نه این که از بدو ورود از تغییراتی که شهر میانه همیشه از ان ضربه خورده حرف بزنن.بهنریم کار این است حداقل چند ماهی با این شهردار کار ککند شاید این شهردار بهترین گذینه باشد.این را بدانند مردم رای دادند برای ابادانی شهر نه تغییر.بنده به دلیل کارم با 3 شهردار اخر افتاده ام خدا شاهد است برخی از این شهردار ها که تاریخ نشان داده حتی حرف زدشان را هم بلد نبودند.مورد بعدی این است که انتخاب سرپرست به جای شهردار 6 ساله واقعا اشتباه بزرگی است که هر بچه ای به ان میخندد

۹۶/۴/۱۷ ۲۲:۳۳

چه مرمتی دوست عزیز از اموال بیت المال آسفالت تهیه شده برای خیابان اصلی آوردند ریختند پیاده رو این جای توبیخ دارد نه تشکر

۹۶/۴/۱۷ ۲۰:۵۱

با کمک شهردار و پیگیری کسبه معلم جنوبی امروز پیاده رو ما مرمت گردید.خواستم در برابر ناحقی که گفته میشود از ایشان به حق تشکر کنم و خواستار تداوم این تلاششان شوم.یاشاسین

۹۶/۴/۱۷ ۱۵:۳۹

مگر ميانه شهردار دارد؟؟؟؟؟؟؟
شهرداري كه سرش مشغول كارهاي ديگر باشد مسلما جوب هاي شهر بوي لجن و... خواهد داد و فضاي سبزش بد و زشت خواهد بود و اتوبوس راني نخواهد داشت و آسفالت خيابانهاش افتضاح خواهد شد و پاركينك نخواهد داشت و پارك و شهربازي اش درخور يك روستا خواهد بود و...

۹۶/۴/۱۷ ۱۴:۱۸

این که کاملا بدیهی است لجو لج بازی شهردار نبود شورای شهر بود.حتی در تصویب بودجه شهر لج میکردند.اخرالزمان شده وقتی از حق نگی ناحق جایش را میگیرد.

۹۶/۴/۱۷ ۱۰:۵۵

سلام و عرض ادب به دوست عزیز، مطالبتان کاملا بحق و مفید می باشد ولی این کارها که حق اولیه هرشهروندی می باشد را اقای شهردار می توانست در این چندسال انجام دهد که با توجه به لج و لج بازی با شورای قبلی نکرد والان هم که شورای جدید آمده دیگر فایده ندارد دراین چندسال مردم به حدکافی به زحمت افتاده اندامیدوارم انشالله با ورود شورای جدید شهردارجدید هم برای شهرانتخاب شود وشاهد آبادانی میانه باشیم.

۹۶/۴/۱۷ ۰۰:۵۲

حتما نان شما از تغییر شهردار به دست میاید.چون از کجا معلوم شهردار جدید اگر اگر اگر‌...../بیاید از این شهردار خوبتر کار خواهد کرد؟همه خوب حرف میزنند ولی بستر شهرداری از این که فکر میکنید بدتر است.تجربه چندین ده های شهرداری را مطالعه کنید تا عادتمان را کنار گذاشته و فکر نکنیم همیشه تغییر مفیده.امیدوارم به نانتان برسید!

۹۶/۴/۱۶ ۲۳:۰۱

آقای قربانی عزیز، در مورد بند 2 اتوبوسرانی باید بگویم که اخیرا مجوز خرید چندین دستگاه اتوبوس از سوی استانداری برای میانه صادر شده است اما متاسفانه به استان گفتند که خیابانهای میانه ظرفیت اتوبوس خط واحد را ندارد این مسئولان متاسفانه سنتی فکر میانه فقط خ. امام خمینی و مرکز شهر می دانند در حالیکه شهرک ها و کمربندی و ... محل تردد اتوبوس است در هر حال اگر شهروندان اعتراض نکنند تردد اتوبوس در میانه برای همیشه به تاریخ خواهد پیوست.

۹۶/۴/۱۶ ۲۰:۳۷

اضافه کن پارک جنگلی راکه واقعا شرم آور است وقابل دفاع نیست.

۹۶/۴/۱۶ ۲۰:۰۹

افزودن فضای سبز
شهر بازی
جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز آپارتمانی
برنامه ریزی برای بافت فرسوده
برنامه ریزی جامع جهت بافت فرسوده اطراف امامزاده و...

۹۶/۴/۱۶ ۲۰:۰۲

دغده مردم الان دغده های اولیه میباشد مثلا جوی آبها درسطح شهرپرازآشغال ولجن میباشد.سد معبر بیداد میکند .بوی کند لجن کانالهای آب بیداد می کندو.....خلاصه این مدیریت به درد خود شهردار می خورد.

۹۶/۴/۱۶ ۱۹:۵۴

دیگر باید پیشنهادات راانشاالله به شهردار جدید که امیدوارم شورای شهر بیاوردگفت.

۹۶/۴/۱۶ ۱۸:۴۹

متاسفانه بستر شهرداری وضعیت نامناسبی دارد.امیدوارم خرده فروش معاون های خود از جمله اجرایی قوی در شهرداری گماشته و تقسیم کار بیشتری داشته باشد.هر چمد به دقت میدانم که دلسوز کمی داریم

۹۶/۴/۱۶ ۱۷:۳۹

بسیار عالی ولی انجام این کارها یا کارهای بیشتر از این مطلب خوب و زیبا . در کنار شهردار بایستی چند مشاور عالی در رشته شهرسازی و برنامه ریزی شهری با تحصیلات آکادمیک با مدرک دکتری از دانشگاههای معتبر و تجربه کافی نیاز میباشد

۹۶/۴/۱۶ ۱۷:۳۵

ممنون از مطالعه و نظر لطفتان

۹۶/۴/۱۶ ۱۷:۳۱

واقعا باید از شما بابت این متن بسیار زیبا به دور از تخریب تشکر کنم.امیدوارم شورای شهر و شهردار محترم این طرح های شما را شاید ۱۰۰ درصد خیر ولی حداقل ۵۰ درصدش را طی سال های اول اجرا نمایند.واقعا تشکر

اخبار روز