کد خبر: ۱۳۵۸۴۰
۱۴۹۸ بازدید
۱۰۵ دیدگاه (۱۰۴ تایید شده)

دغدغه های یک نامزد احراز صلاحیت نشده برای رای دادن!

۱۴۰۲/۱۲/۷
۰۸:۵۱

جواب این سوال که رای بدهیم یا رای ندهیم!؟

این بیان است که دلایل معنوی،شرعی،عقلی،قانونی،سیاسی ،امنیتی واستراتژیک و ... زیادی وجود دارد، که انسان هیچگاه خود را از حق انتخاب،حتی اگر....!؟ باشد،محروم ننماید.

حالا که علیرغم همان ((حتی اگر...!؟))ها،مقرر است رای بدهیم،رای مان آگاهانه و بر مبنای بررسی،تحقیق،مطالعه و صحت سنجی و نهایتا دانش باشد،نه به قول آن مرد کلید در دست!؟ رای اعتراضی که گرفتار احساسات و حب و بغض سیاسی و قومی و منطقه ای و ... شویم و نتیجه این شود که 4 سال هم از دست بدهیم.

بنده به عنوان عضو هیأت علمی دانشگاه و عضو ارشد نظام مهندسی و ... به 1001 دلیل پا به عرصه انتخابات گذاشتم و احراز نشدم،در انتخابات مشارکت نموده و موارد زیر را برای انتخاب نامزد اصلح مد نظر قرار خواهم داد:

1- اولین حجت برای رای دادن به یک شخص یا حتی جریان علاوه بر آموزه های دینی مان که در این زمینه غنی بوده و طی سالیان بسیار گفته شده و همه می دانیم،منویات وبیانات حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله عالی) فصل الخطاب است:

   

2- چون قرار است مجلس در راس همه امور باشد،لذا نماینده مجلس در همه زمینه ها باید اهل و نخبه و در تراز راس امور بودن مجلس، باشد.

اعم از: اهلیت خانوادگی،اهلیت خصوصیات و شاخصه های فردی و اخلاقی و...،سوابق تحصیلی در تمام پایه ها و حتی دانشگاهی که تحصیل کرده و مدرک گرفته است(اسمش را مدرک تحصیلی واقعی می گذارم) و ... بایستی در تراز راس امور بودن مجلس باشد.

می دانیم و می دانید در برهه کنونی بازار مدارج و مدارک وعناوین دکتر و مهندس بسیار گرم و پر رونق است و بنده به عنوان یک فرد دانشگاهی از نزدیک درگیر این موضوع هستم. و البته همه ما کلیپها و روایتهایی از همین نمایندگان در فضای حقیقی و مجازی و از درگیری شان با کارمند فرودگاه و گمرک و سرباز راهنمایی و ... و برنتابیدن انتقاد وشکایت از این و آن و ...عدم توانایی در روخوانی یک متن ساده ،حتی به زبان فارسی، را دیدیم و شنیدیم و خواندیم.همه اینها جایگاه مجلس را برای در راس امور بودن در هاله ای از ابهام قرار می دهد.

3- سوابق اجرایی(ستادی یا عملیاتی)،تخصص و سوابق پژوهشی وعلمی و ...بسیار مهم است.نمیشود هم سوابق و مدارج تحصیلی درست حسابی نداشت و هم سوابق موثر و میدانی را با یک عنوان فعالیت شغلی و مشاوره ای یا نماینده فلان جا در فلان هیات و ... را در تراز مجلس دانست.عزیزان دقت کنیم که داشته فرد،یا به قولی چنته و جنم فرد، به لحاظ پارامترهای گفته شده ملاک است نه شیوه های تبلیغاتی آنچنانی و پرگویی و پررویی وعوام فریبی خود و اطرافیان ...(!؟)و تبلیغات محیطی و غیر محیطی گزاف و فراوان و ...که منجر به پدیده انگاری فرد شود و ما هم سره و ناسره را گم کنیم.

4- مسأله دیگری که مطرح است اینست که تعهد یا تخصص فرد کدام مهم است و یا هر دو ؟ اولا که هر دو مهم و تعهد شرط لازم ولی کافی نیست. بازهم به سخنان بزرگانمان مراجعه میکنیم شهیدان بهشتی و چمران با این مضمون بیان داشته اند متعهدی که تخصص ندارد و مدیریت و مسئولیتی به عهده میگیرد بایستی در تعهدش هم شک کرد.اعتماد به چنین اشخاصی موجب هدر رفت همه نوع سرمایه است و آن می شود که رییس مجلس 11 را به حرف آورده و ...

                             

و اتفاقا ما این مقوله را در شهرستان خودمان در خصوص مسایل آب شرب لمس کردیم وعلیرغم پی گیری ها وفعالیتها و اقدامات قابل توجه در خصوص این پروژه،نگاه تخصصی و حتی جسارتا ندای تعهدی را هم، کنار نهادیم و موجب هدر رفت سرمایه مادی و معنوی و اعتماد عمومی شدیم.که همه می دانند و ...

5- اطرافیان کاندیدا مهم است، برخی از همین اطرافیان،البته نه همه شان، فردا روز خوراک فکری برای نماینده منتخب فراهم نموده و در تصمیم سازی نماینده تاثیرگذار خواهند بود و چه بسا این تاثیرگذاری نادرست باشد و خدای نکرده همین اطرافیان خواسته حرام، غیرقانونی و رانت و ... داشته باشندکه در هر صورت موجب خسران است.

6- میزان هزینه ای که کاندیدا برای انتخاباتش می کند و رفتار و کردار و رویه تبلیغاتی اش مهم است.مگر در چهار سال چقدر به عنوان حق الزحمه نمایندگی دریافت میشود.که ریخت و پاش می کنند.

بدون پول انتخابات راه نمی افتد بالاخره مکان و عکس و بنر و پذیرایی و ..هزینه دارد. ولی هزینه آنچنانی و پول پاشی و...کسی را نماینده نکرده،حداقل ما در سنوات گذشته در شهرستان خودمان شاهد بودیم که کسی با هزینه کرد، گزاف نماینده نشده است.

7- برای بنده جهت رای دادن،رسیدن به اهلیت و صلاحیت شخص مورد نظر بر مبنای آنچه در صدر گفته شد، ملاک است نه اینکه بگویم فلانی رای می آورد بگذار من هم به او رای بدهم و یا به خاطر دوستی و رودربایستی و تعصب فامیلی و منطقه ای و ...رای بدهم.و یا خدای نکرده به کسی رسیدم و اهلیتش برایم اثبات شده بگویم ای بابا اینکه رای نمی آورد ولش کن ! چنین رایی منجر به پس رفت و زیان عمومی میشود.

در نهایت دو سوال منطقه ای و ملی، از نمایندگان عزیز فعلی و کاندیداهای محترمی که  احتمال دارد منتخب شوند دارم:

الف- سوال منطقه ای

این شهرستان مشکلات عدیده و زخمهای کهنه و خواسته های حسرت شده، متعدد دارد. برخی که حیاتی و واجبند به شرح زیر بوده و در سه ماهه پایانی دور 11 مجلس در وضعیتی هستند که رویت و با تمام وجود لمس می کنیم، این پروژه ها در انتهای مجلس 12 در چه مرحله ای خواهند بود:

  • راههای مواصلاتی میانه، اصلی و فرعی و روستایی ،متاسفانه به لحاظ تمام شاخصه ها در سطح مناسب و استانداردی نبوده و قتلگاه سرمایه های انسانی و مادی این شهرستان شده اند.وهفته و حتی روزی نیست که سخن از تصادف و فوت عزیزانی و... نباشد.
  •  اشتغال جوانان در این شهرستان دست نیافتنی و موضوعی رانتی و پرهیاهو و سیاسی شده و استخدام 500 نفر در فازهای 1 و 2 فولاد که برای شهریور 1402 پیش بینی شده بود،از یاد رفته و سرمایه گذاری در این شهرستان در زمینه های مختلف آرزویی محال شده است.
  • قصه پرغصه آب شرب میانه و سد گرمی چای همچنان مسأله و دغدغه روزمره، مردم دبه بدست و به نوبت ایستاده در چشمه های اطراف شهرستان است.و رنگ و طعم و سختی آب هم که نگم ...
  • در حوزه سلامت همشهریان همچنان برای ساده ترین درمانها عازم تهران و تبریز و زنجان می شوند و بنده از نزدیک با این موضوع مواجه هستم و یک چیز هم که رفته و نیامده!!؟
  • در حوزه صنعت و معدن، در مجتمع فولاد میانه درحال اجرای فاز 3 هستیم.فایناس 90 میلیون یورویی به فراموشی سپرده شده و یا اینکه به شهر بیجار رفته، کلنگ زنی فاز 4 و حتی برخی موارد تا فاز 6 هم گفتند! ولی نمیدونم چی شده؟، تنوع محصولات فولاد آذربایجان کم و خبری از سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی آن نیست، هیچ خبری از توسعه کارخانه گیربکس سازی ،میانرو، نیست و معادن مس و مولبیدن سیاه کمر و طلا و سنگهای ساختمانی و ...شهرستان راکد است و شایعاتی از رانتهای معدنی وجود دارد.

ب- سوال ملی

بدون ورود به اصطلاحات علمی و تخصصی و اقتصادی اعم از برنامه توسعه 6 یا 7 و درآمد ناخالص ملی و تراز تجاری مثبت و منفی ،معاهده شانگهای،کسری بودجه و FATF و برجام و شاخص فلاکت و ... وضعیتی که از قیمت ها و مایحتاج مردم(حوزه معیشت) و برخی مصوبات مجلس، در سه ماهه انتهایی مجلس 11 است، ذکر میکنم و سوال دارم در انتهای مجلس 12 چه خواهد شد:

قیمت دلار با سیاستگذاری ...!؟(نمیدونم چی بگم والله) از 15 هزار به مرز 60 هزار رسیده،قیمت سکه از حدود 5 به 35 میلیون رسیده،پراید 40 میلیونی به مرز 350 میلیون پر کشیده،البته نماینده ای هم که پی گیر مسایل خودرویی بود رد صلاحیت شد.(البته اون یکی نماینده خودرویی هم که شاسیش بلند بود!؟ هم نگم که ...) مرغ از 20 هزار در برخی مواقع به بالای 100 هزار رسیده و گوشت زیر 100 هزار گاها تا بالای 500 هزار هم می رود.

در حوزه مصوبات مجلس 11: فضای مجازی فیلتر شده،و اخیرا فیلتر شکستن هم جرم شده ،سن بازنشستگی  افزایش یافته و مالیاتهای جدید وضع و میزانش هم افزایش یافته است،مصوبه درست و درمونی که منجر به بهبود فضای کسب و کار شود نبوده و به تازگی در قالب سیاستهای پولی مصوب شده بهره بانکی افزایش یابد!!!؟ تا تولید بخوابد و در حوزه کارگری و کارمندی و ... هم که مصوبه ای به نفع این قشر نمی دانم بوده یا نبوده ما که لمس نکردیم. ولی ظاهرا قراره از کارگرها مالیات بگیرند و .... نمیدونم اینها نتیجه اون مصوبه ابتدای مجلس مبنی بر «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» است یا نتیجه یه چی دیگه؟

در نهایت با توجه به اینکه کامنت نوشتن آزاد است از توهین به اشخاص و ... پرهیز و خلاف قوانین جاری مملکت چیزی ننویسید تا به جریان آزاد انتشار افکار و عقاید خدشه وارد نشود. سپاسگزارم.

 

 

صادق واعظی – عضو هیات علمی دانشگاه

و کاندید احراز صلاحیت نشده دور دوازدهم انتخابات مجلس

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱۲/۹ ۲۲:۲۱

سلام زن و مرد فرقی نمی کند هر کسی را به شاخصه ها نزدیک دیدیم انتخاب کنیم !

۰۲/۱۲/۹ ۲۲:۱۹

هیچی

۰۲/۱۲/۹ ۲۲:۱۸

خوب همه حرفهای شما رو قبول کردیم. شما بفرمایید چه کنیم؟و چه باید کرد و چاره چیست؟

۰۲/۱۲/۹ ۲۱:۰۵

جناب مهندس واعظی مردم میانه در این ۴۵ سال بعد از انقلاب اسلامی در همه دوره های انتخابات مجلس خیری از نمایندگان مرد ندیده است . به نظرم این دوره بهترین زمان است که یک نماینده زن انتخاب کنیم . چون امروز آقا برای جوانان سخنرانی کردند و شاخص های نماینده اصلح را شمردند . خدا را وکیل کنیم اون شاخصه در هیچ یک از کاندیداهای مرد این دوره ندیدم . چون یک شاخصه ترجیح منافع مردم به منافع شخصی بود . عملا نماینده فرهنگی و دیگری منفعت شخصی خود را به هر منفعت عمومی ترجیح دادند . نمونه اش دنا پلاس و شاسی بلند و هزاران امتیاز ویژه برای خود بود . و در این گرانی ها حتی یکبار هم طرف مردم نایستادند .

۰۲/۱۲/۹ ۱۸:۱۲

جناب مهندس واعظی در این ۴ سال دوره نمایندگی مجلس انقلابی به ریاست دکتر قالیباف تفاوتی در نسبت ۹۶درصدی و ۴ درصدی مورد ادعای آقای دکتر ایجاد شده یا نه ؟

۰۲/۱۲/۹ ۱۵:۳۱

با سلام و احترام:
انسان از پدر و مادر و خانواده اش و دوست و آشنا و .... از همه مهمتر کشورش قهر نمی کند ولی براشتباهات مکرر و راههای غلط پیموده بصورت مکرر صحه گذاری نمی کند و تایید کردن و موضع میانه روی نتیجه ای جز خسران و ناامیدی بر آیندگان نخواهد داشت.انسان های پاکدل و روش ضمیر هیچ موقع با رویدادهای اجتماعی و سیاسی و ...متعصبانه برخورد نمی کند.از عناصر بخصوص دانشگاهی انتظار می رود با رویدادهای اجتماعی و سیاسی ریشه ای و عالمانه برخورد کنند.۱ سوال از جنابعالی می پرسم:تا کنون ۱۱ دوره مجلس به شکل کنونی برگزار گردیده است دستاورد ها و مزیت های آن چه بوده است؟اگر مثبت و دارای مزیت های مثبت برای مردم بوده لطفا اعلام کنید تا ما هم در جریان قرار گیریم.

۰۲/۱۲/۹ ۱۲:۵۵

سلام سپاسگزارم مگر انسان از پدر و مادر و خانواده اش و دوست و آشنا و .... از همه مهمتر کشورش قهر می کند

۰۲/۱۲/۹ ۰۹:۴۴

با شعار دولت انقلابی و مجلس انقلابی آمدند سر کار ولی در عمل دستاورد ملموسی برای جامعه و مردم نداشته اند ‏عملکرد مجلس آقای قالیباف دنا پلاس و فیدلتی و سیسمونی ترکیه بود و دولت آقای رئیسی همانند دوران .......... است که در همه زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، بین‌المللی و فرهنگی ............

۰۲/۱۲/۹ ۰۸:۳۷

سلام استاد
این که با اینکه احراز صلاحیت نشدید ولی از انتخابات حمایت میکنید و مردم رو به رای دادن تشویق میکنید رو تحسین میکنم و خوشحالم که جزو اون دسته (که نظام رو تا وقتی قبول دارند که خودشون مورد منفعت باشند) نیستید
به نظرم اینکار نشانه اصالت و نجابت شماست.
خداوند شمارو حفظ کنه

۰۲/۱۲/۹ ۰۷:۰۷

دقیقا با نظر کارشناسی جناب عالی موافقم . درود بر شما

۰۲/۱۲/۸ ۲۳:۲۲

سلام برادر عزیز.ضمن احترام به نظر جنابعالی. بنظر سیستم و نهاد انتخابات طی دهه های اخیر کارکرد و اثر خود را از دست داده است.در سیستم انتخابات معمولی.استاندارد و نرمال نماینده برآمده از متن و اراده مردم در قالب حزب به مردم معرفی می گردد و احزاب برنامه ،اهداف خود را در معرض مردم قرار می دهد و مردم در گام اول به برنامه و اهداف آن حزب رای می دهد و نماینده در عرض انتخابات قرار می گیرد.و حرزب هست که باید پاسخگو باشد و مردم نیز نتایج فعالیتهای احزاب را در انتخابات مشخص می کنند.لذا در سیستم و فرایند معیوب بهترین شخص باسواد تربن متخصص افراد افراد هم کارایی و دستاورد قابل توجهی نخواهند داشت.اگر ۲ نفر جدیدهم انتخاب شوند بنظرتان ۴ سال دیگر نیز همین حرفها زده نخواهد نشد؟

۰۲/۱۲/۸ ۲۱:۳۰

دوستان لطفا اظهار نظر کنند چرا نمایندگان فعلی مجلس در مناظرات شبکه استانی سهند شرکت نکردند ؟ اگر مدعی هستند عملکرد موفقی در ۴ سال دوره نمایندگی خود داشته اند چرا از این فرصت طلایی استفاده نکردند ؟

۰۲/۱۲/۸ ۲۱:۲۰

سلام البته رد نیست عدم احراز هست و در ضمن دلایل و مصادیق که فعلا !!؟؟؟ گفتن مشخص هست ولی هیچکدام نباید باعث عدم تایید یا عدم احراز میشد چون در لحظات آخر و مراحل نهایی که داخل لیست اعلامی 15 دی ماه بودم تبدیل به عدم احراز شده ام مسایلی .... که بماند

۰۲/۱۲/۸ ۲۰:۴۴

آقای مهندس فک میکنم ردصلاحیت شما بخاطر عضویت یا حضور در اون گروه مطالبه گرهای اذربایجان شرقی باشه. بهرحال فهمیدید مطالبه گر نمیخوان یکی مثل عنابستانی بودید حتما تایید میگرفتید :)

۰۲/۱۲/۸ ۱۹:۱۷

با سلام.ضمن احترام به نظر جنابعالی.آیا تاکنون چندین دوره در انتخابات مجلس میانه شکت کردیم دستاورد و نتیجه قابل توجهی مشاهده کردیم؟وقتی چندین دوره فرایند و شکل انتخابات به این شکل بوده و افراد صرفا جهت عقب نماندن از قافله تقسیم غنایم بعنوان نامزد انتخابات شرکت کردن و ما هم تحت هیجانات کاذب به برخی از اینها رای دادیم آیا دستاورد مناسبی برای میانه ،مردم و جامعه داشته است.بنطرتان بعد از چند دهه ، چند دهه ای دیگر باید با این شکل انتخابات برگزار بشه تا ما مردم فهیم و عزیز به این نتیجه برسیم این فرایند م.....ب و ض......ی و ض......م هست و باید به نفع مردم اصلاح گردد.

۰۲/۱۲/۸ ۱۵:۰۴

به جزء آذربایجان غربی و شهرهایی که مهاجران (اکراد) در صدد ....... کرسیهای مجلس هستند در راستای اهداف ..........ی، در سایر شهرها ...... در حکم مباشرت در ظلم و محاربه با اسلام و مقدسات است.

۰۲/۱۲/۸ ۱۴:۰۸

برای جلوگیری از ورود افراد نالایق به مجلس و خسارات میلیارد دلاری به مردم لازم است افراد اندیشمند و آگاه و تاثیر گذار در جامعه مساله قانون احزاب و اصلاحات قانون انتخابات را به عنوان اولویت مهم و حیاتی جامعه مطرح و مورد رای و داوری مردم قرار دهند تا فرایند انتخابات صحیح از مسیر احزاب در جامعه شکل بگیرد . تنها در این صورت است که می شودبه جنگ با ریا و تزویر رفت و جلوی افراد ریاکار و مزور و ناتوان و نالایق و دزد را برای ورود به مجلس که همه باور داریم در راس امور است ، رفت . ببینید آقای ا......ی و آقای م.........ی ۴ سال با رای مردم در مجلس حضور یافتند و در این ۴ سال حتی یک مرتبه هم در برابر مردم پاسخگو و مسوول نبودند و گزارش عملکرد ندادند . منتظر شدند تا تبلیعات انتخابات جدید شروع شود مجددا کارخانه دروغ سازی و وعده های پوچ و بی نتیجه را به راه انداختند . بگذریم در این ۴ سال چه خسارات هنگفتی که از روی ناآگاهی و ندانم کاری بر این کشور و شهرستان تحمیل نکردند ! و چه خیانت ها خواسته و ناخواسته ، پیدا و پنهان که مرتکب نشدند . تنها راه نجات کشور و رسیدن به انتخابات آزاد و سالم تشکیل احزاب در کلیه سطوح ملی و استانی و منطقه است . والسلام

۰۲/۱۲/۸ ۱۴:۰۰

سلام و سپاسگزارم، ما هم همینو میگیم دیگه از این عزیزانی که الان کاندید شدند بررسی کنید ببنید کدام شون به حزب و ... اعتقاد دارند و توانایی تهیه طرح و رایزنی دارند انتخاب و رای بدهیم.تا احزاب و سیستم حزبی شکل بگیرد 

۰۲/۱۲/۸ ۱۳:۵۶

چاره کار در این برهه از زمان تهیه و تدوین قانون احزاب و اصلاح قانون انتخابات است بطوری که نمایندگان را احزاب معرفی کنند . و نمایندگان و احزاب مشترکا در برابر مردم پاسخگو و مسوول باشند .

۰۲/۱۲/۸ ۱۳:۵۴

جناب دکتر واعظی عزیز صد البته صندوق رای مناسب ترین راه در حکم رانی است . اما فرایند رسیدن به صندوق باید اصلاح شود . توسط چه کسی ؟ توسط نمایندگان مجلس با اصلاح قانون انتخابات . باید طرح جدیدی تهیه و تدوین شود و جایگاه و قانون تشکیل و فعالیت احزاب در جامعه توسط مجلس تصویب شود و نمایندگان در برابر احزاب و مردم پاسخگو باشند . افرادی که در خود صلاحیت ورود به مجلس می بینند ابتدا توسط احزاب ارزیابی و ارزشیابی و تایید شوند . باید نمایندگان را از حاشیه امن انفعال و دست درازی در بیت المال و رانت خواری و دزدی و ویژه خواری خارج کرد . نماینده باید نسبت به عملکرد روزانه و ماهانه و سالانه خود پیرامون وظایف نمایندگی به شورای احزاب پاسخگو باشد در این صورت است که نماینده دیگر نمی تواند فعالیت اقتصادی بکند و از قدرت نمایندگی به نفع خود و اطرافیان خود سو استفاده کند . عملکرد نمایند از پشت شیشه توسط احزاب رصد شود اگر توانایی داشت حمایت شود اگرنه خودبه خود کنار برود .

۰۲/۱۲/۸ ۱۲:۴۰

حیف و صد حیف که ما نسلی هستیم که مردان زمانمان را تنها می گذاریم و دنبال منافع شخصی و منطقه ای و قومی و ...مان هستیم

۰۲/۱۲/۸ ۱۲:۲۸

سلام بسیار سپاسگزارم تا جایی که مطلعم در دوره حاضر دکتر پزشکیان در تبریز هیچ ستادی به غیر دفترشان و پوستر آنچنانی و تبلیغات پر زرق و برق و هزینه و ... ندارد همینطور دکتر فرهنگی  هم چنین است در صورت تایید صلاحیت دکتر بیگی ایشان هم جزءنفرات برتر به مجلس در همان دور اول راه خواهند یافت چرا؟ چون رزومه دارند دروغ نگفتند عوام فریبی نکردند و .... کارنامه واقعی و سرشار از ((شد ها)) دارند خواهد شد و پی گیری و اختصاص بودجه و .... را جزء کارنامه شان به حساب نیاوردند و ....

۰۲/۱۲/۸ ۱۲:۱۸

دقیقا همین نقطه نظر را در نظرات اولیه مطلب دکتر واعظی ارایه کردم . من هم با شما صد در صد موافقم . درود بر شما و تفکر عمیق شما

۰۲/۱۲/۸ ۱۲:۱۸

از بذل عنایت جنابعالی سپاسگزارم،و باز هم در شرایط فعلی چاره کار صندوق میدانم شما راه دیگری میدانید ذکر کنید.در ضمن در انتهای مطلب در قالب سوال منطقه ای ملی شرایط در ابتدا و انتهای مجلس 11 ذکر کردم در ضمن مصلحت نیست قانون جدید انتخابات است حالا اگر بد هم بود به عهده مصوب کننده اش باشد که صد البته همین مجلس 11 است نمیتوان در موعد تبلیغات آزاد چیزی بیش از این نوشت رامین جان خطر داره به خدا !!!!

۰۲/۱۲/۸ ۱۲:۱۴

چقدر متن زیبا و مستدل . آفرین با نظر شما موافقم .

۰۲/۱۲/۸ ۱۱:۱۶

با سلام و احترام خدمت همشهریان عزیز
یکی از مهمترین خصلتهای یک نماینده امانتداری میباشد که باید نمایندگان فعلی و نامزدها با این ملاک ارزیابی گردد که ایا تمام حرکتها و انتخابها فقط برای رضای خدا بوده است ؟؟؟
ایا در انتصابهایی که دخیل بودند فقط رضای خدا بوده است ؟
ایا در سخنان و پیگیری ها فقط دنبال اهداف ملی و شهرستانی بودند ؟
بد نیست همشهریان مهترم یک بار از میانه تا تبریز به انواع اطلاعیه های جذب کار گر و نیروی فنی کاخانجات از تیکمه داش تا تبریز را در ذهن خود با وضعیت بیکاری شهرستان مقایسه کنند ؟
بد نیست میزان سرمایه گذری در حال انجام شهرستان هشترود ( کارخانه فولاد در حال احداث و سرمایه گذاری شیرین عسل و . . . ) طی این چهارسال را با میانه مقایسه کنیم
بد نیست لیست افراد بکارگیری شده فولاد طی چهار سال را نگاهی بکنیم مبادا خلافی در جهت اشتغال خارج از ضوابط توسط نمایندگان وجود داشته باشد؟

۰۲/۱۲/۸ ۱۱:۰۵

در تایید فرمایش جنابعالی :
کاش قابل بیان کردن بود که اعتبار اخذ شده برای وام بانکی ( یکی از بانکهای شهرستان ) توسط نمایندگان چه کسانی معرفی شدند ؟؟؟؟

۰۲/۱۲/۸ ۱۰:۴۴

آقای احمدزاده خدا را هزاران مرتبه شکر که باطن خود و تهران نشین هایی که برای مردم میانه نسخه می پیچند را به خوبی نمایان کردید

۰۲/۱۲/۸ ۱۰:۳۶

به نظر بنده باید مردم آگاه باشند و به کاندیداهایی که به خود جرأت میدهند به بیت المال و اموال عمومی را از بین ببرند به هیچ عنوان رأی ندهند

۰۲/۱۲/۸ ۰۸:۱۰

اگر رای اثری نداشت اینقدر برای رای ندادن سرمایه گذاری نمیکردند. پس باید رای داد.
در مورد اینکه به چه کسی رای داد نیز باید بررسی کرد و فردی را انتخاب کرد که آگاه به مسائل، متعهد،متخصص، مسئولیت پذیر و دلسوز مردم و کشور و پاک دست باشد.
با وجود حذف برخی چهره ها هنوزم در بین کاندیداها هستن کسانی که بیشتر شرایط کاندید خوب را دارند.
امیدوارم با بررسی فردی اصلح را به مجلس بفرستیم تا بعدا حسرت نخوریم که نتونست یه دقیقه صحبت کنه.
کاش روزی برسه این همه حیف و میل در تبلیغات رو شاهد نباشیم و قدرت تحلیل مردم اینقدر بالا بره که بخاطر یه غذا و وام و نسبت فامیلی و غیره رای خودش رو نفروشه.
کاش روزی برسه که کاندیداها اینقدر به عملکرد خودشون مطمئن باشن که نیازی نباشه در و دیوار مردم و سطل آشغال تازه رنگ شده و جداول تازه رنگ شده رو تخریب کنن تا شاید بتونن رای مردم رو بدست بیارن و بعد شروع به غارت بیت المال کنن تا هزینه های صرف شده رو جبران کنن.
کسی که در این مرحله به سطل آشغال و در و دیوار مردم تجاوز میکنه مطمئن باشین بعدا به حق و حقوق ما عمرا رحم نخواهد کرد

۰۲/۱۲/۸ ۰۸:۱۰

آفرین اقای واعظی تنها نماینده ای که مناسب این شرایط بحرانی و اقتصاد بیمار کشور و معیشت فلاکت بار مردم است و می تواند در مجلس بین سایر نمایندگان و بخصوص نمایندگان استان عرض اندام کند و حرفی برای گفتن داشته باشد فقط و فقط دکتر حسنعلی قنبری است . والسلام.

۰۲/۱۲/۸ ۰۲:۲۴

جناب واعظی مقاله جنابعالی را خواندم. بسیار وزین و قابل تامل. واجب بود شما هم در میان اسامی نامزدها بلحاظ دانش تخصصی و شناخت میدانی از مشکلات شهرستان حضور داشته باشید ولیکن شگفتی اینجاست بار علمی و تجربه کاری شما برای آقایان در قیاس با افرادی که هردوره بدون هدف نام نویسی میکنند و صلاحیت میگیرند مهم نیست!! حیف و صد حیف. سوالی ک برای من پیش اومد چرا مخاطب هیچ کدام از مشکلاتی ک عنوان کردید نمایندگان و نقد عملکردشون نبود؟ مشخصا ترسی ندارید اما چرا نه ؟ اتفاقا امروز وقت پرسش از آنهاست اما متاسفانه عوام و خواص شهر درخواب مصلحتی هستند! و اینکه آیا واقعا به تاثیر مجلس و نمایندگان در تغییر وضعیت زندگی مردم و جامعه ما ایمان دارید؟ برای مثال در طول این همه سال چه تغییری در آمار و ارقام مربوط به میانه حاصل شده؟ ضمنا ربط دادن شرع عرف عرق ملی و شهرستانی و... به واجب الوجوب بودن رای دادن از سمت شما با توجه به شناختی که دارم بعید نه اما درک نکردم. جوان بیکار به چهارسال، هشت سال، دوازده سال،شانزده سال ووو قبل نگاهی میکند و میگوید بقول شما از دغدغه های زندگی روزمره مردمان شهر من چه چیزی حذف و یا کم شده اگر مبنا بر ضرورت عقلانی ملی دینی رای دادن هست؟ آیا تعداد کشته های سوانح جاده ای کم شده؟ میانه کمی و کیفی پیشرفت کرده؟ مهاجرت معکوس به میانه اتفاق افتاده؟ مردم آب شرب سالمی برای آشامیدن دارند؟ و هزاران کابوس مردم مظلوم میانه!

۰۲/۱۲/۷ ۲۳:۲۳

برای اینکه مورد شماتت واقع نشیم رای ندادن و محروم کردن خودمان از انتخاب هر چند با اثر کم به نظر شما چاره کار است؟ خوب شما راه چاره بفرمایید؟

۰۲/۱۲/۷ ۲۳:۱۹

سلام و عرض ادب من از ایشان فقط اسمی شنیدم و ایشون هم از من شاید اسمی شنیده باشند ولی با شاخصه ترین کاندید این دوره و به جرات ادوار ایشان هستند ریاست بانک سپه ریاست سازمان خصوصی سازی و عضویت هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و .... ایشان را متمایز و برجسته کرده انشالله که موفق باشند

۰۲/۱۲/۷ ۲۳:۱۷

برادر عزیز.من در حدی نیستم برای دیگران نسخه بپیچیم ولی از جنابعالی بعنوان استاد دانشگاه و الحمدالله مطلع در امورات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی :تاکنون رای دادید برای منطقه ؛ مشکلات اقتصادی مردم و جامعه ؛ آینده فرزندان مان و رفاه جامعه و....گشایشی ایجاد شده است؟ گشایش پیشکش ؛ آیا دورنمای و برنامه ریزی امیدوار کننده ای مشاهده می شود؟من تا حدی که اطلاع دارم در برخی روستا های میانه اکثر جوان های به کشورهای دیگر مهاجرت کردند و یا در فکر مهاجرت.اقای دکتر معنی و مفهوم این حرکت اجتماعی چیست؟اگر به دقت به موضوع نگاه کنیم حالت شرمساری به انسان دست پیدا می‌کنه که چرا جوانان مملکت که موتور محرکه هر جامعه ای هستن همه فکر خروج هستن و ما اینجا بر سر چه چیزی بحث می کنیم؟ آقای دکتر ما در برابر رفتار های اجتماعی و سیاسی خود در برابر جامعه مسول هستیم.باید سعی کنیم بدون تعصب و بدون هیجان های کاذب زود گذر تصمیم های قابل دفاعی بگیریم تا در قضاوت آیندگان مورد شماتت قرار نگیریم.

۰۲/۱۲/۷ ۲۲:۵۵

بنظر من برای این دوره مجلس فردی متخصص و مدیری مدبر و کاردان و کارآمد و اقتصاد دان متبحر با سوابق و رزومه شایسته مثل دکتر حسنعلی قنبری ممان لازم است .

۰۲/۱۲/۷ ۲۲:۱۲

آقای احمد زاده. هرچند وقت یک مطلب می نویسی که هیچ جنبه خبری ندارد . بهتر هست به شعور مخاطبان احترام بگذاری. و تعریف خبر و خبرنگار را دوباره جستجو کنی مطالب کوچه و بازاری را داخل کوچه و بازار می گن . اینکه فرد مورد حمایت شما از ناحیه کاندیدای دیگر نگران هست دلیلی برای حرفهای بی مورد و بیهوده نیست. نباید وقت مردم را برای این کارها گرفت.

۰۲/۱۲/۷ ۲۲:۰۰

برادر منو ناک اوت کردی ها ولی خوب اگه در حال حاضر چاره دیگه ای به نظر شما میرسه بفرمایید ما عمل کنیم اگر رای ندیم چی عایدمون میشه اینم هست

۰۲/۱۲/۷ ۲۱:۵۳

با سلام. برادر . مگر تاکنون غیر از برادران جهادی و انقلابی و مدیران کشوری و منطقه ای : دیگران وارد مجلس شده اند‌؟با احترام به نظر جنابعالی بنظرم تحلیل و نظر جنابعالی برای سپهر سیاسی ایران جز سم و خسران آورده ای نخواهد داشت مگر سیستم و نهاد انتخابات بکلی دگرگون شده و انتخابات از حالت حاکمیت محور به مردم محور تبدیل شود.تعدد کاندیدا به منزله تکثر سلایق سیاسی نیست و انتخابات باید تجلی اراده مردم باشد و همچنین شرایطی برای انتخابات متصور نیست.اناخابات بدون احزاب قوی و سلایق سیاسی برای هر جامعه ای سم خطرناکی هست و جامعه تا کنون تاوان آن را داده و با تفکر جنابعالی باز هم خواهد داد.

۰۲/۱۲/۷ ۲۱:۴۴

برادر و عزیز دل داخل این دوستانی که تایید شده اند هم نیروی جهادی و انقلابی و مدیر استراتژیک هست هم مدیر متخصص و جوان و مدیر میدانی هست و از همه مهمتر مدیر در سطح کشوری و کلان که رییس کل یکی از بانکای بزرگ کشور بوده با تحصیلات عالی و عضو هیات علمی دانشگاه معتبر هست و هم خانم هست و هم نمایندگان فعلی که عملکردشان را هی گزارش میدهند وجود دارند با تحقیق و بررسی و شرکت در سخنرانی هایشان می توانید سبک و سنگین کنید و هم اینکه اتفاقا از سلایق سیاسی هم هستند خوب حالا من نوعی نشدم نباید با صندوق قهر کرد تا جفا در حق مثلا آن مدیر کلان آن فرد جهادی و یا آن خانم و ... و خودمان و کشور شود

۰۲/۱۲/۷ ۲۱:۳۷

با سلام .برادر عزیز.در غیاب اجراب قوی و توانمند و بدون نیروی شایسته آموزش دیده و بدون برنامه : آیا رای آگاهانه از داخل لپ لپ بیرون نخواهد آمد؟بنظرتان تا چند سال آینده می توان همینجوری آگاهانه رای داد بدون دستاورد قابل ملموس برای مردم؟

۰۲/۱۲/۷ ۲۱:۳۵

بسیار سپاسگزارم جناب مهندس،ولی بی اخلاقی و لجاجت و عناد و تعصب کور در حدی است که بنده بدخواه و کینه جو و .... معرفی میشوم.

و خدا به باطن افراد آگاه است

۰۲/۱۲/۷ ۲۱:۳۱

دائما یکسان باشد حال دوران غم مخور

فعلا راه چاره همین مشارکت و رای آگاهانه است

۰۲/۱۲/۷ ۲۱:۰۸

با سلام و احترام.دوست عزیز و محترم به نظر صدها دلیل معنوی و عقلی ،شرعی ،سیاسی و امنیتی ووجود دارد مبنی بر عدم مشارکت سیاسی در فعالیتی که چندین دهه در حال برگزاری بوده و دریغ از دستاورد منطقه‌ای و ملی قابل تعریف و کارکردهای مثبت در زندگی مردم.برادر عزیز عقل و شرع از ما نمی پرسد این همه در انتخابات شرکت کردیم با شور و شوق و انتخابات اصلح آیا مشکلی از زندگی مردم و یا دورنمایی از حل آنها مشاهده شد؟ برادر عزیز چند سال دیگر باید همینجوری بدون برنامه و هدف باید در این انتخابات باید شرکت کنیم؟حاا برای نمونه به انتخابات شهر خودمان نگاه کنید.نه برنامه نه انسان های شایسته و لایق و......به نظر سیستم طوری طراحی شده تا انسان های شایسته و کارآمد گوشه عزلت بشینند و عده‌ای فرصت طلب بدنبال تاراج بیت المال و باند بازی های خود باشد.آیا انتخابات امروز با حداقل های استاندارد یک انتخابات آزاد و مردم محور سنخیتی دارد؟والله انسان در تحییر هست اگر به عقل و شرع رجوع کنیم چه جوابی اول به خودمان و بعد به مردم و خدا خواهیم داد.به نماینده ای تک دوره ای قبل نگاه کنید الان کجا هستن هرکدام بعد از یک دوره .......بنظرت کی باید جلو این همه چپاول و ... را باید گرفت؟

۰۲/۱۲/۷ ۱۸:۴۵

با عرض سلام و احترام فراوان بنده دانشجوی دکتر واعظی در دانشگاه بودم استادی خوش ایل داری هستند نه کینه ای به دل میگیرند و نه کینه ای نگه میدارند بنده به شخصه از دکتر سوال صریحی در مورد اشتغال و سد گرمی و راه های ارتباطی و وضعیت گیربکس سازی و ......پرسیدم با کمال احترام به همه سوالات بنده با سند و مدرک توضیحات بیشتر بنده را متقاعد کردند البته از عملکرد خوب نماینده های ادوار گذشته تمجید و از عملکرد بد آنها نیز گلایه مند بودند اما در مورد عدم احراز دکتر از گوشه و کنار صحبت های دیگران این رو باید برداشت کرد یک اغراضی در کار بود تا دکتر در وادی ورود نکنند البته از این نوع اغراض ها در جای جای ایران اتفاق افتاده مثل عدم احراز آقای فلاحت پیشه در کرمانشاه و ماجرای عجیب و طنز که آقای ملکی طنز پیشه به جای فلاحت پیشه در کرمانشاه احراز صلاحیت شده است البته این جوری که پیش میرود و در جای جای ایران کلیپ های نامزد های نماینده گی در فضای مجازی منتشر میشود اینو میشه استنباط کرد یکسری میخواهند این دوره مجلس تقلیل یابد به طنز پیشه گان البته باز خدا داند

۰۲/۱۲/۷ ۱۸:۱۹

سلام سپاسگزارم داخل لیست همه معلم نیستند!فک کنم همین ائتلاف برا استانها و شهرستانها باید اعلام کرده باشه اگه اونم بزارید ممنون میشم

۰۲/۱۲/۷ ۱۸:۱۶

چرا به مردم بی احترامی میکنید و مثل ... زاده ها سخن میگوئید شما خبرنگار تر...و که مطالب مردم را سانسور میکند هستید

۰۲/۱۲/۷ ۱۸:۰۹

فهرست ائتلاف بزرگ فرهنگیان در تهران به شرح زیر است:

۱- سید محمد بطحایی (معلم و وزیر پیشین آموزش و پرورش)

۲- منوچهر متکی (معلم و وزیر پیشین امورخارجه)

۳- علی اصغر پورمحمدی (قائم مقام اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)

۴- منصور حقیقت پور (نماینده ادوار مجلس و استاندار اسبق اردبیل)

۵- اسماعیل نجار (معاون وزیر کشور و استاندار سابق کرمان وکردستان)

۶- اسماعیل دوستی (معلم و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)

۷- حسین خنیفر (معلم و رئیس سابق دانشگاه فرهنگیان)

۸- جواد نظریان (معلم و رئیس مناطق آموزش وپرورش)

۹- لعیا جعفری (معلم و رئیس مناطق آموزش وپرورش در تهران و زنجان)

۱۰- احمد نادری (معلم دانشگاه و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی)

۱۱- زهرا موسوی (معلم دانشگاه فرهنگیان)

۱۲- مجتبی رحماندوست (معلم دانشگاه و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)

۱۳- سید محمدرضا حاجی اصغری (نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)

۱۴- اقبال شاکری (معلم دانشگاه و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)

۱۵- غلام محمد زارعی (نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)

۱۶- سیدعلی حسینی (معلم و مدیرکل وزارت آموزش و پرورش)

۱۷- همایون یوسفی (پزشک و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)

۱۸- ناصر سرگزی (معلم و مدیر ستادی در وزارت اموزش و پرورش)

۱۹- ابوالقاسم جراره (نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی)

۲۰- محمدمهدی تندگویان (معاون اسبق امور جوانان وزارت ورزش و جوانان)

۰۲/۱۲/۷ ۱۷:۵۹

برادر داخل این لیست هیچ میانه ای نیست و تقریبا اکثریت قاطع اینها هم معلم نیستند. لزومی هم ندارد حتما معلم باشند

۰۲/۱۲/۷ ۱۷:۴۹

جالبه مردم بدانند بعضی از انسان های سود جو با چه راههایی دنبال وارد شدن به مجلس هستند . نام سید .......غری در لیست فرهنگیان تهران در ردیف ۱۳ نوشته شده است . ایشان از کی معلم شدند جای سوال و تامل است . ایشان کارمند جهاد کشاورزی بودند کی لباس معلمی پوشیدند ؟ امان از نفس اماره که چه می کنه با انسان ؟ لباس های انسان را هم عوض می کند ؟ خدا آخر و عاقبت ما را بخیر کند .

۰۲/۱۲/۷ ۱۷:۱۵

آقای احمدزاده عصبانی نشوید ؟ درسته سخن حق تلخ است اما این تلخی نتیجه رفتار شماست . شنفتید از کوزه همان برون تراود که دراوست ؟ از ذهن خالی شما انتظار تراوش نیست .ضمنا ابله نشانه و صفت افراد با رفتارهای ابلهانه است که مصداق بارز آن رفتارهای شماست . کافر همه را به کیش خود پندارد . ببینید آقای مهندس متن زیبنده و پرمحتوایی نوشته و منتشر کرده و همه ۵۲ نظر را تایید کرده اند . به این میگویند انسان توانا و خلاق و مدیر و مدیر و آزاد مرد . نظرات موافق و مخالف همه را به داوری مخاطبان گذاشته است نه مثل شما که پشت متن بی محتوا قایم می شوی و به خیال خود می خواهی از آب گل آلود ماهی بگیری ؟ بیان و نوشته افراد هویت آنان را برملا می کند . نوشته شما هم حاصل هویت شماست .

۰۲/۱۲/۷ ۱۷:۰۲

جناب احمد زاده راست میگوید شما اگر ترسو نبودید جلو نظرات مردم را نمی بستید و حرف مردم را گوش میکردید .از مردم عذرخواهی کن و شنبه خواهی فهمید که نتیجه بی ادبی و نشنیدن نظرات مردم از طرف شما وا....چه خواهد شد . یادبگیر و یادبگیرند از دکتر واعظی عزیز و شجاع که چگونه مطلب مینویسند و100درصد مطالب را تائید میکنند و جوابی برای مردم دارند

۰۲/۱۲/۷ ۱۶:۲۷

بخش اول بند 4 ماده 31 جزئیات بیشتر همراه با اسناد دفتر یا شهرک صنعتی در خدمتم اینجا واطاله کلام میشه عزیزم

۰۲/۱۲/۷ ۱۶:۲۳

جناب مهندس واعظی ممکنه دقیقا و بطور شفاف اعلام کنید که علت عدم احراز شما چه بوده است ؟

۰۲/۱۲/۷ ۱۶:۱۶

در پاسخ آدمهای ترسو و بی هویتی مثل تو که جرئت نداری خودت را معرفی کنی و جز توهین هایی که زیبنده خودت است نثار بنده می کنی که نشان از بی شخصیتی توست این  جمله جواب ابلهان خاموشی است کافیست.

۰۲/۱۲/۷ ۱۵:۰۱

سلام لطفا در مقابل مطالب تحلیلی و علمی و دقیق منصف باشید و از مدار انصاف خارج نشوید و یا با در نظر گرفتن فرزندان رشید میر.... نماینده فعلی و .....ف رئیس فعلی طرح موضوع غیر مربوط به مطلب دلسوزانه کمی و یاد خیلی زیاد خجالت آور و شرمساری دنیوی و آخروی دارد جبران کنید مهربان باشید

۰۲/۱۲/۷ ۱۴:۳۰

قانون گریزی آقای ....ی و آقای م..... را از نوع تبلیغاتشون ببینید . خب مدعی هستید شما را همه خوب می شناسند ؟ چه نیازی به این همه پوستر و عکس و ... بود ؟ پس معلوم است که شما به مردم نگاه توهین آمیزی دارید ؟ تصور می کنید : عقل مردم در چشمشان است ؟ اشتباه می کنید مردم به دغل کاری های شما و سواستفاده های شما آگاهند . این دفعه بیهوده پول های خود را هدر ندهید .

۰۲/۱۲/۷ ۱۴:۲۵

واقعا کمال بیشرمی است . یک مشت دروغ را به خورد ملت بدی و نام خود را خبرنگار پیشکوست بگذاری . آقای احمدزاده شما که جلوی نظرات مردمی را در خبر کاملا کذب بسته ای ناچار از این دریچه جواب می دهم . اگر شما حقیقتا طرفدار چرخه آزاد گفتگو هستید چرا جلوی نظرات مردمی را بسته اید ؟ باز از اون دغل بازی های همیشگی که شایعه پخش کنی و دروغ پراکنی کنی و مردم فریبی کنی ؟ شما که تحمل سخن مخالف را نداری خیلی بی جا می کنی با اخبار و گزارش های کذب و فاقد اعتبار وقت مردم را بگیری ؟ شما که جرات پاسخ دادن نداری و از انعکاس نظرات مردم واهمه داری لیاقت نوشتن و اظهار نظر نداری ؟ نویسنده باید آگاه باشد به اصول و فنون نقد و نویستدگی واقف باشد و به نظرات موافق و مخالف احترام بگذارد . شما با توهین به مردم در حقیقت به خودتان و مراد و مرشدتان توهین می کنی . شما حق نداری یک جوان توانمند و مدیر آگاه و تازه نفس را با فرد ریاکار مزور خفته مقایسه کنی یا در سایه مهندس حسینی مترو حرکت کنی ؟ مگر دم خروس است که از دید مردم پنهان بماند . شما در گناه مزوران و ریاکاران شریک هستید چون با این کارتان باز مردم را فریب می دهید . شما اهلیت نمایندگی افکار مردم را ندارید چرا چون شما نااهل هستید و به مردم و نظرات مردم احترام قائل نیستید . زمان آن سپری شده است که بخواهی با بازی کلمات آبروی رفته مرید و مرشدتان را برگردانید . هرچه گرفته اید و خورده اید بس است . شما چند مکاتبه را در سایت بطور یک طرفه قرار می دهید و نامش را می گذارید عملکرد ؟ من از شما سوال کردم . آقای اسماعیلی در انجام وظیفه نظارتی چند سوال کتبی از وزرا کرده اند ؟ خب بگید . هیچ . چرا می ترسی از پاسخ دادن ؟ شما در قضیه آب شرب میانه توپ را به دروغ در میدان رییس جمهور می اندازی ؟ مگر مردم نان را به گوششان می خورند ؟ شما بی عملی های ایشان را ماست مالی می کنید و با کمال پررویی می نویسید تعلل چرا ؟ کجا زندگی می کنید ؟ شهرستان ۴ سال است عقب مانده است بخاطر تلاش های بیهوده و بی نتیجه و مکاتبات مفت ایشان . بعد شما عکس ایشان را در کنار آقای حسینی مترو قرار می دهید که این دو فلانند و بیسار . حیا هم خوب چیزیه که در شما نیست ؟ تعجب می کنم دست از این دغل کاری و مداحی هم بر نمی داری ؟ براتون نوشتم اگر مایلید یکی از عملکردهای موفق ایشان را از طریق همین سایت به نظر سنجی بگذارید بعد جواب دندان شکن مردم را ببینید . چرا خودتان را به خواب می زنید و بیهوده تقلا می کنید ؟

۰۲/۱۲/۷ ۱۴:۱۷

سلام بند 6 شرح دادم

۰۲/۱۲/۷ ۱۴:۱۳

این نشان می دهد شما با مطالعه و بررسی و نگرش اصولی تصمیم به قدم گذاشتن در چنین راهی که خدمت به مردم است گرفتید این انگیزه مقدس است.
رای دادن به کسانی که نیتش خدمت است اما با تزویرتلاش میکند برای خود عملکردسازی کند.مثل بچه ها با همکار خود قهر کند و صندلی خود را قبل امدن ایشان ترک کند.در ۴ سال گزارشی به مردم ندهد.از طریق اعمال نفوذ آشناهای خود را استخدام و خود و فرد را مشغول الضمه تحصیل کرده های بیکار و بدون پارتی میکند که همچنان افسرده و بیکار است.
به ولله رای دادن به چنین افرادی خیانت به مردم و خود و خانواده است.
شدیم سکوی پرتاب افراد به تهران و رییس یا هیئت مدیره فلان شرکت.
رای دادن خوبست که کار به اهلش برسد نه کسانی که یک هفته به انتخابات دست به سینه به مردم و مغازه دارها سلام بدهد اما روز بعد انتخابات برای دیدنش باید دنبال پارتی بود!

۰۲/۱۲/۷ ۱۴:۰۱

به نظر شما بزرگواران ، هزینه هایی که کاندیداهای معزز به شهر و شهرستان و شهرداری وارد کرده اند را جبران خواهند کرد؟
آیا کسی که خود تخلف کرده (حداقل در نحوه تبلیغ) آیا می تواند قانون تصویب کرده و ناظر بر اجرای صحیح قوانین باشد؟

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۴۲

با سلام مجدد، به جای بهارستان سهوا پاستور نوشته‌ام.

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۲۷

آقای مطلع عزیز : یک بیت یادگاری براتون تقدیم می کنم شاید عبرتی برایتان باشد : مه فشاند نور و سگ عوعو کند .... هر کسی بر طینت خود می رود . لطفا تفسیر و توضیحات لازم را خودتان انجام دهید .

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۲۲

نظر شما را خواندم یاد حکایتی از سعدی افتادم . ایشان در یک حکایتی انسان های بزدل و ترسو را به سگان بازاری تشبیه می کنند که از دور پارس می کنند و جرات نزدیک آمدن ندارند .

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۲۱

اتفاقا ایشان از کل پرونده آقا صدرا و ماجرایش مطلع و آگاهند و می دانند که چه کرده و چه نکرده و نیتش چه بوده و واقعا اینهایی که گفته از بیخ و بن کذب شایعه و هیاهو برای بدنامی بنده و آن جوان وخانواده اش بوده ، ولی خوب برخی موارد عناد و حسادت و ... نمیگذاردومن حاضرم کل 96 برگ پرونده صدرا و احکام منع تعیقب و ... را منتشر کنم

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۱۶

تلاش بیهوده به از خفتگی است و ایشان تلاش در حد توانش انجام داده حال کیفیت تلاش و باقی ماجرا ...بماندو فقط این مطلب را بگویم مناصب انتخابی در کشور ما امامزده ای هست که شفابخشی اش وابسته به متولی اش(شخص نماینده یا شورا)است وفکر کنم به حد کافی منظورم را رساندم.

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۱۴

انسان باید به چه درجه ای از پستی و پلشتی برسد تا حریم خانه و خانواده را با بازی های سیاسی تشخیص ندهد . سوابق و ماهیت جناب مهندس بر همگان هویداست . اگر جرات سخن گفتن دارید ایشان در همین میانه دفتر مهندسی دارند بروید و از نزدیک راجع به سوالتان جواب دهند . چرا ماهیت شرم آور و مستهجن و مردار گونه خودتان را به حراج گذاشته اید ؟

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۱۳

اخیرا حضرت آیت الله جوادی آملی یک کلیپی منتشر کردند حتما ببنید.معتقدم هنوز صندوق راای معنا دارد.

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۱۲

ایشان را من انسان با سواد و خوبی به لحاظ شخصیتی برآورد کردم و انشالله هر کجا هستند موفق باشند ایشان در انتخابات دور 11 مجلس در شهرستان تبریز با یکی از نمایندگان فعلی تبریز هم لیست بودند و رای خوبی هم کسب کردند و باقی ماجرا...

۰۲/۱۲/۷ ۱۳:۰۲

جناب آقای میرزائی برادر عزیزم از لطف شما متشکرم .اتفاقا من هم افتخار و آرزوم همین بود.ایشان شهید زنده و دوست و همرزم برادر و داماد شهید و جانبازمان و همراه با سردار دلها مدافع حرم اهلبیت بودند و در جبهه های نبرد و استانهای مختلف مدیریت های کلان واستراتژیک داشته اند ایشان مورد تائید بنده حقیر هستند و انشالله موفق باشند.

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۵۶

برادر ایشان از همان خودکار آبی بنویس ها وامضا کشیده هاست و اتفاقا تکلیف و حجت را بر امثال بنده آسان میکنند و من از ایشان سپاسگزار و در خلوت خودم دعایشان میکنم

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۵۶

با کمال احترامی که به شما دارم تلاش آقای اسماعیلی را برای حل مشکلات مردم میانه کافی و در شان شهرستان میانه نمی بینم . وقتی یک ادعایی مطرح می کنید باید دلایل اثباتی بیاورید . با ارزیابی وضعیت آب شرب میانه ؟ توسعه راه ، توسعه گردشگری، عدم دخالت در انتصابات شهرستان ؟ توسعه صنعت و کشاورزی؟ نظارت بر عملکرد بانک ها در وام ازدواج و مسکن و اشتغال زایی ؟ از کدام عملکرد ایشان دفاع می کنید و می گویید خیلی تلاش کردند ؟ مگر خدا را بالای سرتان نمی بینید ؟ مگر به روز قیامت اعتقاد ندارد ؟ استصواب شورای نگهبان را قبول دارید اما سخن حق و مستند و مستدل را قبول نمی کنید ؟ آقای اسماعیلی به رای مردم خیانت کرد . با نداشتن تخصص و تعهد با رانت و بده بستان های سیاسی . با مبارز طلبی در مناقشه امام جمعه قبلی اقای محمدی . چطوری است با اجازه مجلس دناپلاس بگیری و یک میلیارد به جیب بزنی بعد من موکل به نان شبم محتاج باشم؟ بعد بگویم قانونی بود و گرفتم و نوش جانم ؟ آقا صادق . سخن حق را بگو حتی به ضررت باشد این گفته مولایمان علی است اگر پیرو ایشان هستید شجاع باشید و علی وار موضع بگیرید . والا شما نیز منفور عالم و آدم خواهید شد و روسیاه این دنیارا عوض خواهید کرد .

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۵۲

قبول دارم و از ماست که بر ماست ولی ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است انشالله با مشارکت وسیع و آگاهانه این انتخابات هم ختم به خیر میشود.

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۴۶

جناب اقای واعظی عزیز همانطور که مردم در قبال دولت وظایفی دارند دولت نیز در قبال ملت وظایفی دارد چرا تمامی این اقایان ملت را به رای دادن سوق می دهند ولی خودشان هیچ ارزشی برای مردم قایل نمی شوند؟ ایا حق اکثریت این مردم این است که زیر خط فقر زندگی کنند ؟همیشه و در همه حال در انتخابات افرادی امثال جنابعالی اعلام می کنید که اگر رای ندهید وضع از این که هست بدتر خواهد شد ایا واقعا در طول این ۴۴ سال وضع مردم خوب شده ؟ پس ..‌.‌

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۴۵

سلام از حسن ظن و نظر جنابعالی سپاسگزارم ، همان دو سوال انتهایی مقاله جواب شماست

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۴۴

سلام در همان مقاله دقیقا و صراحتا همه چیز را گفتم به آرشیو همین سایت مراجعه فرمایید.

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۴۳

راضی شدن به وضع موجود یعنی اوج دیوانگی و بی بصیرتی .

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۴۳

در دو سوال انتهای مطلب ارزیابی رو گفتم ولی این عزیزان بالاخص آقای اسماعیلی تلاش بی وقفه ای انجام دادند

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۴۱

همین الان توضیح دادم زیاد جزیی خواستید حضوری در خدمتم دفتر هم ساختمان رازی هست و یا تشریف بیاورید شهرک صنعتی

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۴۰

درود بر شما که شیر پاک و حلال خورده ای هستید . خدا شما را بلند مرتبه گرداند .

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۳۷

جناب مهندس اگر پاسخی جز این می دادید در نام شما تردید می کردم . اما این قوم یاجوج و ماجوج به تهران وصلند .

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۳۶

عنوان عدم احراز من بخش اول، بند 4 ماده 31 یعنی عدم ابراز وفاداری به قانون اساسی هست و مصادیقش هم 3 مورد است که اینجا اطاله کلام میشود و آنقدر گفتم که همه میدانند در ضمن خانواده و برادر شهید بودن ملاک نیست و شورای نگهبان استصواب را در نظر می گرد و بنده هم به عنوان کسی که جزء این نظام هستم مطابق قانون استصواب شورای نگهبان را قبول دارم.

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۳۳

با آدم بیسواد انتظاری جز پاسخ سخیف و سبکسرانه نمی رود . شعور انسان از ادب او معلوم می شود . واقعا اگر حرف قابل ارزشی داری بگو و بنویس نداری چرا حرف که لایق خود هست می زنی ؟ باز از شرافت مهندس است که نظر افراد رذلی مثل تو را تایید می کند .

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۳۱

رای ندادن یعنی وضعیت موجود را قبول دارید از نامزدهای موجود هم متعهد و مرد میدان و جهاد داریم و هم متخصص دانشگاهی و مدیر کلان، قهر با صندق و حتی رای اعتراضی یعنی 4 سال هم پس بریم

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۲۹

سلام و عرض ادب میزان رای ملت است مانده مردم چه کسی را انتخاب کنند اگر عزیزان فعلی را انتخاب کردند یعنی وضعیت فعلی را قبول دارند البته نظرسنجی ها طور دیگری است و تا فلق روزه شنبه 12 اسفند تغییرات و اتفاقات زیاد است

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۲۶

خدا آگاه به باطن افراد است.و انشالله شما و مرا هدایت و عاقبت به خیر شویم

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۲۴

انشالله 4 سال بعد فقط رنگ خودکار و نوع کاغذ گزارش را عوض کنید.سپاسگزارم

۰۲/۱۲/۷ ۱۲:۲۳

سلام از حسن نظر جنابعالی سپاسگزارم و انشالله که کسی خنجر نزده ولی با توجه به پی گیری که من انجام دادم مسیر و روند عدم احراز من در همان تهران اتفاق افتاده و استان و شهرستان و ... تایید لازم را انجام داده بودند.در خصوص فرماندار بازی سیاسی و بده و بستان و ..بوده

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۵۹

جناب مهندس به عنوان مطالبه گر مدنی آگاه و عضو هیات علمی دانشگاه بیان کنید . آقای سعادتی که بود و با چه هدفی و توسط چه کسانی در مسند فرمانداری میانه نشست و چه اقدامات موثری در طول تصدی خود در میانه داشت ؟ و اگر فرماندار موفق و جهادی و انقلابی بود و عملکردش خوب و متعالی بود ، چرا رفت و با چه رانتی به پست مدیر کلی آموزش و پرورش استان رسید ؟ لطفا مسوولیت شرعی در قبال مردم دارید و شجاعانه پاسخ دهید. با تشکر

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۵۲

این مقاله شما بسیار قابل احترام و سوالات شما بجا و ارزشمند . اما جناب مهندس عزیز خودتان بهتر از همه می دانید اینگونه انتخابات در کشور جمهوری اسلامی ایران مردم و کشور را به موفقیت های مورد انتطار امام و رهبری نرسانده است . چرا ؟ چون در شعار و سخنرانی می گوییم مردم باید مطالبه گر باشند و بعد از انتخابات از نمایندگان مطالبه کنند . چه کسی در این ۴۵ سال به این وظیفه خطیر عمل کرده است . صاقانه سخن می گویم جناب عالی با این تفکرات دموکراتیک و روشنفکرانه بینی و بین الله مطالبه گر بودید ؟ اگر بودید فقط یک نمونه بیان کنید در مورد قضیه اتوبان چه کردید ؟ درقضیه افتتاح ناقص سد گرمی چای و ضربه به اعتماد عمومی چه کردید ؟ غیر از نگارش یک مقاله ؟ برادر گرامی تا زمانی که حزب بطور واقعی و میدانی در سطح کشور و استان و شهرستان کارآمد و فعال نباشد انتخابات کورکورانه نتیجه اش ۴۵ سال رکود و قهقرا نخواهد بود . این حزب است که از نماینده می تواند مطالبه وعده کند . این حزب است که می تواند جلوی انحراف را بگیرد . والا تا حزب منسجم افراد شاخص و کاردان و کاربلد را انتخاب و در معرض انتخابات مردمی قرار ندهد آش همان آش است و کاسه همان کاسه . اگر قرار باشد هر کسی به خود اجازه دهد وارد این عرصه مهم و سرنوشت ساز شود و با ریا و تزویر و راههای مزورانه و مردم فریب به خانه ملت راه یابد و بعد ۴ سال دیگر با کمال بی حیایی به مردم دروغ ببافد و بگوید شما انتظار پاسخگویی به سوالتان را دارید ؟ اصلا این آقایان نمایندگان فعلی سواد پاسخ دادن به سوالات شما را دارند ؟ در طرح سوالات یا با مردم شوخی می کنید یا قصد تمسخر نمایندگان فعلی را دارید ؟ وقتی جناب عالی را حزب مردمی انتخاب کند شما مگر می توانید به سلیقه خود عمل کنید؟ حزب آبروی شما را قطعا خواهد برد . بنابراین شما در چارچوب اهداف حزب مردمی پیش خواهید رفت و به حزب که نماینده مردم است پاسخگو خواهید بود . حالا اگر موفق بودید مردم به شما و حزب شما رای مجدد خواهد داد وگرنه به سراغ فرد موفق و کاردان دیگر از حزب مردمی دیگر خواهد رفت . ممنون میشم نظرات مستدل و مستند خود را جهت استفاده و روشنگری بیان کنید . با احترام

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۳۴

انسان شجاع و آزاده به غیر خدا از احدی ترس و واهمه ندارد . نفاق شایسته انسان های بزدل است . از ویژگی های شخصی و شخصیتی که از شما سراغ دارم دارای اوصاف عقاب گونه اید و زندگی کلاغ صفتانه را بر نمی تابید . حالا با روحیه جهادی و انقلابی و گام دومی عملکرد نمایندگان میانه را در ۴ سالی گذشت ارزیابی کارشناسی خود را بیان کنید . تا اگر ولایی و ولایت مدارید نقش سازنده ای در آگاهی بخشی در جامعه شهرستان میانه داشته باشید . خواهش می کنم نظرات و بیانات شما در این زمینه منصفانه و بدون حب و بغض شخصی باشد و صرفا خدا محور و مردم محور باشد . با احترام

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۲۹

جناب مهندس واعظی در مورد افتتاح سد گرمی چای شما در همین سایت مقاله بسیار وزین و متین با نگاه فنی مهندسی مرقوم فرمودید . دلایل سیاسی و ...افتتاح ناقص سد مذکور را لطفا مرقوم نمایید و اینکه در این قضایا چه کسی به اعتماعی عمومی مردم صربه زد ؟ کو آب شرب وعده داده شده ؟

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۲۶

جناب عالی با نگاه عمیق و دقیق کارشناسی به مسایل سیاسی ، اجتماعی و عمرانی شهرستان عملکرد نمایندگان فعلی را در این ۴ سال چگونه ارزیابی می کنید ؟

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۲۴

با سلام خدمت برادر بزرگوارم دکتر واعظی عزیز امیدوار بودم که حضرتعالی هم به جمع عزیزان بپیوندید و بنده حقیر آرزوم این بود که یک سردار مهندس(حاج طاهر سقط فروش ) با یک دکتر مهندس(واعظی) با هم یک زوج علمی جهادی وشجاع و متخصص ومتعهد و...تشکیل داده و در مقابل کسانی که فکر میکنند با پول میشود رای مردم را خرید بایستیم و مبارزه کنیم ولی صلاح نشد و یا خدا نقشه ای دیگر دارد .

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۲۳

لطفا دلیل عدم احراز صلاحت خود را حداقل برای طرفدارانتان توضیح دهید .

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۲۲

جناب مهندس برای جامعه علمی و مهندسی بویژه دوستان جای سوال باقی است که چرا کسی که منتسب به خاندان معظم شهداست ، باید شرایط احراز صلاحت ورود به عرصه انتخابات مجلس را نداشته باشد ؟ لطفا در بیان دلیل عدم احراز صلاحت صریح و بی پرده باشید .

۰۲/۱۲/۷ ۱۱:۱۵

استاد واعظی متوجه هستم که شما دارید حرف حق را میزنید،ولی این تمام حق نیست،!
اینکه چرا باید رای بدیم رو هم نسلان من متوجه نمیشن.
مشخص هست که یه عده از رای ندادن مردم نفع میبرن.
ولی مردم چه رای بدن چه رای ندن نفعی نمیبرن.

۰۲/۱۲/۷ ۱۰:۵۰

با سلام، طبق اصول 71 تا 90 قانون اساسی، قانونگذاری و نظارت وظیفه اصلی مجلس تعیین شده است و نمایندگان مجلس می‌توانند در مواردی که لازم می‌دانند از دولت سوال بپرسند. نمایندگان فعلی مجلس که در به وجود آمدن شرایط فعلی کشور چه با رای مثبت آنها و چه رای ممتنع، نقش دارند. آیا شایستگی این را دارند که دوباره راهی پاستور بشوند؟
بیایید برای یکبار هم شده ملی فکر کنیم و بی‌خیال وعده جاده سرچم، آب شرب، رونق اشتغال و ... در میانه بشیم. چرا که اگر مشکلات کلان کشور حل بشود، خود به خود مشکلات میانه هم برطرف میشه.
(از طرف یک فاقد شرایط برای نامزدی مجلس)

۰۲/۱۲/۷ ۱۰:۴۰

باسلام استاد واعظ
در خصوص جمع آوری کلیپ فرزند وپسر محترمتان وارسال پیام به شبکه های فضای مجازی معاند توضیح دهید والتزام عملی به نظام ولایت فقیه توضیح مختصری بفرمایید تا تکلیف براندازان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشخص شود جنابعالی دنبال حاشیه وکینه شخصی هستید تا پرچمدار نظام مقدس

۰۲/۱۲/۷ ۱۰:۳۰

هیهات . تا ریا و تزویر و هزار چهرگی در جامعه میانه وجود دارد مردم هیچ پیشرفتی را نخواهند دید .

۰۲/۱۲/۷ ۱۰:۲۸

از الان جلزو بلز نکن جهار سال بغد هم رد صلاحیت میش...

۰۲/۱۲/۷ ۰۹:۴۹

سلام سپاسگزارم در زمینه انتخابات و در ارتباط با بند 7، ما مامور به تکلیفیم ونتیجه هر چه شد خیر است و میزان رای ملت است

۰۲/۱۲/۷ ۰۹:۴۷

با سلام . جناب مهندس واعظی قطعاعدم احراز صلاحیت شما چیزی از لیاقت و تعهد و تخصص شما کم نمی کند هرچند بگذریم که در عدم احراز صلاحیت شما همین نمایندگان فعلی خنجر از پشت زدند . متن شما را خواندم اما به جرات با توجه به شناختی که از نمایندگان فعلی دارم بعید می دانم در جایگاهی باشند که به سوالات فنی و علمی شما پاسخ بیابند . چون خودشان به علت نداشتن تخصص های لازم از عاملان این وضعیت اسفبار کنونی هستند . از همان میرانی که سالانه ۱۰۴ میلیارد دلار از ثروت و سرمایه کشور را هدر می دهند . ای کاش سطح سوالات را منطقه ای مطرح می کردید و سوال می کردید آقای نماینده فعلی شما به چه اهدافی یک فرد تعلیم و تربیتی را مدت ۳ سال به فرمانداری میانه منصوب کردید و بعد چه شد که ایشان را به خانه اصلی خود بازگرداندید ؟ این وسط چه خسارت های بزرگی که در بخش های مختلف به شهرستان وارد کردید ؟ چرا امتیاز ویژه را برای خود عین عدالت فرض کردید و رنج و مشقت مردم را به چشم نیاوردید ؟ چرا رانت خواری را آشکارا و پنهان جزو شیوه عمل خود کردید و معاویه وار تظاهر به دینداری کردی و در عمل راه اونها رفتی ؟ و صد ها سوال دیگر . در قصیه آب شرب میانه به اعتماد عمومی میانه ضربه وارد کردید و ...

۰۲/۱۲/۷ ۰۹:۴۲

سلام
از تحلیل های علمی و منطقی ( همشهری فرهیخته ) واقعا لذت بردم به جرات میتوان گفت هیچ کدام از نمایندگان میانه تا حالا از این قدرت علمی و تحلیلی برخوردار نبوده است
حیف که جامعه از خدمات و توانمندی همچنین انسان مدیر و مدبر و منصف در سطح ملی و استانی محروم است
خصوصا مطالب بند 7 که در جامعه ما دچار آسیب جدی شده و مراعات نمی گردد همه به نوعی نون به نرخ روز خور شده اند

اخبار روز