کد خبر: ۱۲۸۳۰۰
۳۷۶۴ بازدید
۱۱۶ دیدگاه (۱۱۶ تایید شده)

تامین آب شرب میانه از سد گرمی چای/ شعار یا عمل؟!

۱۴۰۲/۱/۲۰
۲۲:۳۱

سلام و عرض ادب خدمت همشهریان و مخاطبان گرامی

اخیرا مطالب و عکسها و ویدئوهای متعددی در فضای مجازی و حقیقی در خصوص سد گرمی چای، تامین کننده آب شرب میانه، مطرح است و حجم قابل توجه این موارد، سوالاتی سلسله وار در ذهن همشهریان گرامی مطرح می نماید که امیدوارم با مساعدت مسئولان و متخصصین و دست اندرکاران جواب مناسبی برایشان بیابیم:

سوال یک: هر پروژه عمرانی برای اتمام وامکان بهره برداری نیازمند بودجه و اعتباریا همان پول است.از اعتبارات 42 میلیاردتومن سال 99 ،35 میلیارد تومن سال 400 و 323 میلیاردتومن سال401 که تحت عنوان تملک دارایی سرمایه ای در ردیفهای بودجه های سنواتی کشوربرای سد گرمی چای پیش بینی شده است، چه مبالغی تخصیص و به عنوان کارکرد در وجهه پیمانکار و مشاور پروژه پرداخت شده است؟

سوال دو: با توجه به مبالغ فوق در صورت تخصیص، میزان پیشرفت فیزیکی سد گرمی طی سالهای 99 تا 401 چند درصداست؟بدنه سد،سازه آبگیر و سرریز جانبی که از ملزومات آبگیری سد میباشند.در چه مرحله ای از اجرا هستند؟آیا یک پروژه بدون پول و حتی اسناد خزانه مدت دار و یا سرمایه گذار و بدون پرداخت کارکرد پیمانکار و مشاور و سایر عوامل امکان پیشرفت دارد تا بتوان حتی بخشی از آن را ولو بصورت اضطراری بهره برداری کرد؟فراز بند چیست و ارتفاعش چقدر است؟

سوال سه: آبگیری اضطراری یعنی چه؟مدت زمان اضطرارچند ساعت(!؟) و یا چند روز و یا ... است؟اصولا چه مدتی را میتوان به اضطرار گذراند؟ یک روز یک هفته یک ماه و ...؟ اصلا اضطرار به چه شرایطی اطلاق میشود؟

سوال چهار: میزان ریسک آبگیری سد ناتمام و بدون ریپ راپ بدنه در بالادست و بدون سرریز برای رفع سیلاب ها چقدر است؟مثلا یک سیل حداقلی (در مقیاس سد سازی)با دوره بازگشت 20 ساله چه خسارت هایی به سد ناتمام و بدون سرریز خواهد زد؟(سیل 10 ساله در سال،فک کنم، 87 شهرک ایثار و پلهای شهرچای و راه آهن را زیر آب برده بود و آبگرفتگی های بهار سال 1398 در جنوب و شمال کشور و استانهای لرستان و پلدختر و ... نتیجه یک سیل 20 ساله بود.)

سوال پنج: آیا ارتفاع 15 متری آب(البته بنا به اظهار نظر برخی) پشت فراز بند سد به معنای آب خیلی زیاد(!؟) و پایداراست؟حجمش چقدر است؟حجم مرده یک سد چیست؟میزان تبخیر و جذب در بستر و جوانب و جناحین چقدر است؟حجم مفید آب قابل استحصال چقدر است؟بالاخره آیا این نحوه تامین آب بصورت اضطراری وآزمایشی،پایدار وقابل اتکاست؟

سوال شش: تکلیف کشاورزان پایین دست که روی آب "بهنگام" رودخانه گرمی برای مصارف کشاورزی و ... حساب کرده اند و بطور ناگهانی بدلیل آبگیری اضطراری و یا انتقال این آب "بهنگام" رودخانه به شبکه آبرسانی و تصفیه خانه، قطع خواهد شد،چه میشود؟آیا حجم جمع شده در پشت فراز بند در صورت امکان ادامه آبگیری تکافوی مصرف کشاورزان و شرب میانه را خواهد نمود؟

سوال هفت: نحوه تامین آب پایدار با توجه به ناتمامی سد و وضع اعتبارات چیست؟جواب وجود دارد.

سوال هشت: با توجه به تیم کارشناسی قوی و باسواد ومجرب کارفرما و مشاور و پیمانکار که واقعا از بنام های صنعت آب هستند،این نوع آبگیری چگونه مورد قبولشان واقع شده است؟دست آوردها و مزایای آبگیری آزمایشی چیست؟میزان هزینه کرد برای این آبگیری آزمایشی چقدر است؟آیا ارزشش را دارد؟(همان امکان سنجی اقتصادی این روش انجام شده است؟)آیا با همین مبلغ میشد سوال 7 را پاسخ داد و آنرا اجرایی کرد؟جواب بله!

سوال نه: آیا پیوست کاهش خطر طرحهای ملی برای این اقدام مطابق دستورالعمل سازمان مدیریت بحران که در تاریخ 05/10/1401 ابلاغ شده است برای این آبگیری آزمایشی تهیه شده است؟و دستگاههای نظارتی در جریان این سوالات هستند و اصولا پاسخی برای این سوالات وجود دارد؟ و عکس العمل همین دستگاههای نظارتی چیست؟

سوال ده: باتوجه به وضع اقتصادی کشور و تجربه های قبلی در صورت افتتاح و آبگیری اضطراری و آزمایشی تکلیف اعتبارات سنوات آتی سد با توجه حجم قابل توجه باقیمانده از عملیات اجرایی سد چه خواهد بود؟آیا امکان قطع اعتبار یا قطره چکانی شدن این اعتبارات به بهانه آبگیری و افتتاح وجود دارد؟و حداقل آیا امکان دارد به بهانه همین آبگیری اضطراری پروژه سد گرمی از اولویت استانی و منطقه ای حذف شود؟

سوال یازده: آیا مشابه موضوع نامه وزیر راه وقت(مرحوم ترکان)درخصوص انتقال اتوبان به 17 کیلومتری و یا آن عکس معروف فنجان آب ،احساسات و شعور مردم شریف به بازی گرفته شده و تکرار تاریخ است واعتماد مردم به دولت انقلابی به خصوص سازمان آب منطقه ای استان که مدیرش فرزند میانه است به خاطر اشتیاق(!) استمرار خدمت(!؟) برخی اشخاص در حال خدشه دار شدن است؟  

و سوالات متعدد بعدی ...

همه این سوالات نیازمند جواب است و حتما جواب دارد و جمع بندی چه خواهد بود خواهیم دید.

 

صادق واعظی

  • پژوهشگر دکتری مهندسی سازه و زلزله
  • عضو هیات علمی دانشگاه
  • کارشناس طرحهای ملی آب منطقه ای آذربایجانشرقی طی سالهای 76 تا 78
  • مدیر اجرایی سد کزرج طی سالهای 81 تا 82
  • کارشناس پایه ارشد سازمان نظام مهندسی ساختمان
  • عضو اسبق شورای عالی استانها
  • رئیس اسبق کمیسیون توسعه و عمران شورای عالی کشوری
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۱/۲۶ ۱۶:۴۲

جناب میانه ای عزیز،زیاد حساس نشوید چند نفرند که نمیخواهم ایمانم را بسوزانم بگویم منافع دارند،بلکه میگویم مسوول را خیلی دوست دارند،البته بیشتر به نوع خاله خرسه اش میماند،حرفهای غیر منطقی و غیر علمی و غیر مستند میزنند انگ میزنند توهین میکنند تهدید میکنند که پرده بر می اندازند تهدید میکنند که مطابق قانون نیوتن، عکس العمل به موقع نشان میدهند از دشمن بدتر میخوانند بی .. میخوانند و و....و... بعد غرض ورز و بد خواه ش میکنند تاز کاندید نمایندگی مجلس هم میکنندش(ای بابا).برایش مطلب منتشر میکنند که تصادفا نویسنده اش نمی داند وظایف شورای شهر چیست(بلافاصله یاد اون دانشمندی!!؟؟ که با زیان برنامه نویسی پایتون میخواست سرطان پیش بینی و مداوا کند البته خودشان هم در حد همان دانشمند پایتونی هستند و اینست در این سطح هستیم) آنهم برای چه برای آنکه یک نفر که چند صباحی در این مسایل بوده خواسته نظر بدهد یا سوال بپرسد،خوب مومن الله بنده سی اینها لازم نیست یا جواب بده یا هم صبر کن تا سوال پرسنده با عملت،اگر سوالها غلط و از روی غرض باشد که نیست،رسوا شود.بهتر است صبر کنیم و ببنیم که نجور اولاجاق؟

۰۲/۱/۲۶ ۱۴:۳۰

ای کاش درباره چنین مسایلی فقط افراد با هویت مشخص فقط بتوانند نظر درج کنند.
یک پدر از فرزند خودبعد ۳۰ سال زندگی و شناخت در کنار هم نمیتوانند این چنین که بعضی ها از برخی نماینده ها هواداری میکنند دفاع کند.
باید مدنظر باشد حمایت از فرد باید اینچین باشد که ما بگوییم برای ۴ سال به فلانی اعتماد میکنیم و حمایتش میکنیم تا به مردم خدمت کند و وعده هایش را عملی کند.
ولی حمایت همراه با تعصب باعث به اشتباه افتادن نماینده هم میشود.نماینده علی رغم داشتن این حمایت باید در مقابل کاستی هایش و عملکرد ضعیفش پاسخگو باشد و قطعا با شرایط فعلی بطور کامل نخواهد توانست خدمت کند.
حمایت باید با شناخت کامل باشد.وقتی ما از میان ۱۰۰ هزار نفر فقط یک نفر را انتخاب میکنیم و با همه بر سر آن فرد دعوا میکنیم قطعا کار درستی نیست

۰۲/۱/۲۶ ۱۲:۰۸

سلام جناب میانلی تو رو خدا در طبل جناح و ...نکوبید و اختلاف سلیقه را تبدیل به اختلاف نکنید و آنرا نشر ندهید در ضمن ملاک خبرنگاری داشتن مجوز و کارت خبرنگاری است موفق باشید."زمان" صابر و بهترین روشن کننده است

۰۲/۱/۲۶ ۰۹:۰۸

یادمه یه روز یک خبرنگار چه عرض کنم یک کینه توز از یک جناه برای اینکه احمدی نژاد رو خراب کنه پرسید میگن فلان اتوبان که اسفالت شده شما میگید ۶۰ کیلومتر ولی ۱۰ کیلومتر هم اجرا نشده دکتر در جواب گفت اسفالت و راه رو تو جیبم نریختم رو زمینه برید متر کنید ببینید چه قدره .الان هم سد گرمی چای قبل از ۲۰ سال و عوامفریبی احدی از نماینده گان افتتاح شده بود ولی الان بعد بیست سال اگر افتتاح هم نشده باشه اندازه چند سال پیشرفت داشته و الان هم فعال و در حال کاره و اینک که صدای یه عده عداوتانه که معلوم هست پشت پرده آن هم یک مسول انتصابی و غیر میانه ای هست و قطعا مطامع سیاسی رو به رضایت مردم تشخیص داده از هر تریبونی مورد ضربه واقع شده و این نشان دهنده دیاثت انهاست چون بزودی همه چیز مشخص خواهد شد و روسیاهی به زغال خواهد ماند که مردم میانه قطعا آگاهترند .ای کاش کمی هم انصاف داشته باشیم ولی چه بسا که در دشمنی نادانان انصاف جایی ندارد .کار میانه بجایی رسیده که یک خبرنگار که حتی صلاحیت کاندیداتوری شورا را نتوانست کسب کند علیه منافع مردم بشدت فعال است .در پایان عرض کنم حتی اگر سد تمام هم نشود ولی باید دید آیا کاری هم انجام نمیشود .به نفع کدام جبهه در شهر است که این کار تمام نشود که حتی آقایانی هستند که علنا سنگ اندازی میکنند به خاطر منافع سیاسی ای اوف بر شما که بفرموده امام شهیدان. « اگر دین ندارید آزاده باشید »وسلام

۰۲/۱/۲۶ ۰۰:۲۳

طوری از عملکرد درخشان نماینده ها صحبت میکنید که اگر کسی میانه رو نشناسه فکر می‌کنه این دو نماینده، میانه رو تبدیل به لس آنجلس کردن...
آقای محترم! مردم رو چی فرض کردین؟؟
از کدوم عملکرد صحبت میکنین ؟
آنهمه در زمان انتخابات شعار دادین، ۱ درصد شعارها عملی شده؟؟؟
فیلم سخنرانی های نماینده عزیزتون رو نگاه کنین ببینین چه وعده های بی حساب و کتابی میدادن..
الآن بجز عوام فریبی کدام عملکرد درخشان رو داشتن که اینهمه ادعا دارین؟؟؟؟
از همه طلبکار هم هستین

۰۲/۱/۲۴ ۲۳:۴۶

سپاسگزارم همکلاس قدیم، ما زنده به آنیم که آرام نگیریم موجیم که آسودگی ما عدم ماست

۰۲/۱/۲۴ ۲۳:۰۶

جناب مهندس واعظی عزیز دوست دوران دانشگاهی من . ورود به عرصه سیاست کاری بس دشوار و خطر ناک است و اگر با دیانت و تقوا همراه نباشد موجب سقوط است . جناب عالی یک تحلیل علمی و فنی از سد گرمی چای ارایه کردید و افتتاح ناقص آن را برای همشهریانت زیانبار و خسارت بار دانستید و فعلا چند سوال در مورد کم و کیف فنی مهندسی سد ارایه کردید متاسفانه توسط افراد ناآگاه و مغرض مورد حمله تهمت ها و عوام فریبی ها و دهها انگ قرار گرفتید . برای ورود به عرصه سیاست باید قدرتمندانه در برابر حملات ناجوانمردان بایستید و مقاومت و مبارزه کنید و تقوا پیشه کنید .

۰۲/۱/۲۴ ۲۰:۴۵

سلام از روشنگری و راهنمایی تان بسیار سپاسگزارم دقیقا همینطور است و راستی جناب آقای مددی هم رییس مجمع بودند که من فراموش کردم

۰۲/۱/۲۴ ۱۸:۵۸

*ضمن تشکر از نمایندگان محترم بخاطر زحمات و خدماتشان و تشکر از هر انتقاد کننده دلسوز و بی‌غرض، لازم دیدم توضیح بدهم که برداشت شما و آقارضا از **جایگاه رئیس مجمع، صحیح نیست. رئیس مجمع یک حالت دبیرخانه را دارد برای نمایندگان استان و کارش اطلاعرسانی و پیگیری جلسات مشترک است و شان خاص و علیحده‌ای دارا نمی‌باشد و بصورت دوره‌ای و حداکثر یک‌ساله است.** و واقعا هریک از نمایندگان می‌تواند با رو زدن و خواهش و تمنا ، نظر همکارانش را جلب کند . کما اینکه آقای مددی نماینده اسبق و مرحوم آقای شیری نماینده هشترود و حاج‌اصغری نماینده اسبق و از این قبیل که نمایندگان نسبتا سطح متوسط به پایین بودند، رئیس مجمع شده بودند! و اساسا (تا آنجاییکه من شنیده‌ام،) امثال دکتر پزشکیان هیچوقت تمایلی به این عنوان نشان نمیدهند و نامزد نمی‌شوند. بنابراین نباید روی عنوانِ رئیس مجمع، کسی مانور بدهد!! زیرا به هیچوجه یک شان ویژه و جایگاه رسمی نیست.

۰۲/۱/۲۴ ۱۷:۵۰

از حول حلیم در دیگ نیافتید .؟سد شهریار توسط محمود افتتاح وابگیری شد والان برق تولید میکند ولی روی کاغذ در فیلمهای هالیوودی

۰۲/۱/۲۴ ۱۴:۵۵

ان نماینده ها که نام بردید اگر مجمع براشون سود بیشتری داشت از طریق دور و بری هاشون و نمایندگانی که حرف گوش کنشان هستند اجازه نمیدادند یک نماینده بدون سابقه این مناصب رو بدست بیارن.هر وقت نماینده شد رییس فراکسیون یا عضو هیئت رییسه شما میتوانی فخرش را بفروشی که توانسته چند نماینده قدر را مطیل خود کند.مجلس و نمایندگی قضیه اش بسیار فرق دارد یچیزی شبیه عمده فروشی و خرده فروشیه.عمده فروش میتونه به خرده فروشا تاثیر بزاره

۰۲/۱/۲۴ ۱۴:۰۹

آقا رضا سلام آخر ،بله خیلی جسارت میخواهد بین آنها رییس باشی البته جناب اسماعیلی از هیچکدام آنها کم ندارد که هیچ ، بلکه  فضایلی مضاعف تر از نامبردگان هم دارند.شما رو به خدا می سپارم اتفاقا مرغ و برخی پرندگان موقع استراحت روی یک پا میایستند آدم فک میکنه که یه پا دارند!!!؟؟؟

۰۲/۱/۲۴ ۱۳:۵۸

سلام این همه نماینده آمده رفته هیچکدام مقبول نبودن ،خوب عزیز دل انتخابات غلط بوده امسال یک نماینده خوب معرفی کنید بلکه بهتر باشد ،
در پناه حق

۰۲/۱/۲۴ ۱۳:۵۶

سلام من در مورد حاج اصغری چیزی نگفتم ونقد هم نکردم حرفتان مقبول تا الان میانه چند تا نماینده داشته است سه نفر تا حالا رییس مجمع شده اند خوب مگر برای اقای اسماعیلی کم‌هنری است با وجود پزشکیان منادی فرهنگی ،سفسطه از طرف شماست که مرغتان یک پا دارد گیر دادید که این سد وادم‌مقطوع النسل است خوب مقطوع النسل است منتظر می مانیم جنابعالی نماینده بشوید بزنید رودست همه نماینده ها سد ها را تمام کنید فولاد را به فاز ده برسانید خدا یارتان .منطق نعمت الهی است ولی عده ای علی رغم یدک کشیدن نام های پر طمطراق هنوز اندر خم یک کوچه اند .قورود ازریغ بیناده دوزریک .مهندس هاشمی اومد رفت همیشه سبیل بوده است نمایند کاربلد همیشه سبیل بوده و خواهد بود بحث زیاد منجر به مجادله میشود امام صادق فرموده مجادله نکنید من اطلاعات واقعی را در اختیار عموم گذاشتم شما هستید که با غرض ورزی ومسایل شخصی را به جامعه تعمیم دادید خدا عاقبت همه مارا بخیر کند
علی یارتون

۰۲/۱/۲۴ ۱۳:۱۶

برادر رضا با اینهمه نبودن چگونه در متنی؟ و من از سینه میگ.یم و در متن نیستم!!!

۰۲/۱/۲۴ ۱۳:۱۴

برادر رضا سینه من که سایت نیست با یکبار رفرش کردن به روز شود حتما غیر سینه هم متن و داده هایی هست که 11 سوال ازش بیرون اومده در ضمن ما دنبال همان چقدر پول و عددش هستیم،دنبال چند درصد پیشرفت هستیم شما هم که داری به روش جناب احمد زاده جلو میری عزیز دل به جای گوشت روغن و ... از رتبه بندی معلمان و کارهای بسیار خوب نماینده بگویید که کم هم نیست بخدا اونقدر از این کوچه علی چپ زدنهای شما بغضم گرفته که میخواهم خودم برا این دو عزیز نماینده بیلان داده و کارهایشان را احصا کنم.در ضمن اگر جوابی برای سوالات که بتواند درصدی ولو بسیار کم عملی که میخواهند انجام دهند توجیح کند حتی یک لحظه هم درنگ نمیشد والان از من هم به خاطر ....(میترسم بگم بشه اوغری یادینا داش سالماخ) شکایت شده بود.سوالات جواب بده برادر رضا ماه رمضانی گوشت و روغن و ... یادمان نیانداز!

۰۲/۱/۲۴ ۱۳:۰۲

سلام مکرر آقا رضا جناب مهندس هاشمی دقیقا رییس مجمع بودند و آنهم برای چند سال ولی در مقطعی همین مجمع نمایندگان با این تسفیر که همه نماینده اند و کسی نماینده تر نیست که بشود رییس لذا اسم رییس را به دبیر تغییر و گفتند هماهنگ کننده است که دور هشتم جناب مهندس حاج اصغری بود همه نمایندگان ادوار و حاضر حتما خدمات قابل توجه و منشا خیرهای بزرگ اوچک بودند نباید انصاف را کنا گذاشت به قول شما نیمه خالی لیوان را دید.جناب مهندس حاج اصغری برادر صیغه ای من هستند بخواهم از خدمات ایشان بگویم میشود تمجید ولی در مورد مهندس هاشمی ،همین فولاد آذربایجان به عنوان یک مینی پلنت چرخه کامل فولاد از ذوب تا نورد برای خدمات ایشان کافی است(برا فولاد هم حرف زیاد داریم انشالله به قول یه بنده خدا بموقعش!؟)خوب شد یادم آمد برا پروژه گاز رسانی میانه هم فک کنم در آستانه انتخابات مجلس ششم یا هفتم مورد مشابه همین آب شرب که میشد موقت گاز به میانه داد تا مساله همین مهندس هاشمی حل شود ولی ایشان ترجیح دادند که به مردم قضیه را توضیح دهد تا اینکه موقت مقطعی و ناپایدار گاز به مردم برسد بله ایشان صبر کرد توضیح داد و برای شهرش گاز پرفشار و پایدار به ارمغان آورد حتما تایید میفرمایید که در سردترین زمستانها که جای جای کشور با افت فشار و قطعی گاز مواجه بوده ما نه افت فشار داریم ونه قطعی تازه اونموقع نه رسانه بود و نه فضای مجازی آنچنانی ،یعنی مهندس هاشمی یواشکی و زیر آبی میرفت کسی متوجه نمیشد که هیچ تمجیدش هم میکردند و آرا هم خیلی بالا میرفت!ولی نکرد.

برادر مومن چرا میخواهی مکدرم کنی من کجا به یک انسان والا و مومن ومعتقد و ....را خدای ناکرده متقلب و ... نامیدم چرا آب را گل آلودتر میکنی از شما بعید است.حقیر میگوییم)البته پیشنهاد و توصیه برادرانه) برادر مومن اقدامات خوب و قابل توجهی انجام دادین همین ها رو توضیح بدهید بسیار تاثیر گذارتر و رای آورتر از روش حاضر است.این شگرد برای رای آوری بوی عوام فریبی میدهد.پیشنهاد من به ایشان این است یا یا مشورت کنند یا در گروه مشاورانشان تجدیدنظر کنند.

در خصوص فرودگاه بگویم امری مالایطاق که نه محال است لذا در خصوص امر محال صحبت کردن بیهوده است همین مساله آب شرب که موضوعی اولیه و حیاتی است و راههای مواصلاتی و اشتغال و... فوکوس کنیم به ثواب است.

در خصوص دسترسی به منابع عارضم خدمتتان اظهار نظر و انتشار وسیع نظرات که در دید عموم قرار میگیرد حتما نیازمند داده و استناد و ... است اگر کمی مثل شما یا جناب احمدزاده سفسطه قاطی اش کنم انتقادشوندگان تیکه پارت میکنند در ضمن منابع و ووو محفوظ هستند چون بیم زیرآب زنی و لطمه خوردنشان میرود.تجربه کرده ایم.

باز هم به همین سایت مراجعه و بخشی از رزومه ام هم در انتهای همین مطلب که بحث میکنیم جناب دکتر نائبی درج نموده اند.به خاطر واژه متقلب آوردنتان خدا هدایت تان کند شب بیست سوم در روایات متعدد همان شب قدر اصلی است بروید به خاطر همین اصطلاح توبه کنید.که خدا مهربان و بخشنده توبه پذیر است!

 

۰۲/۱/۲۴ ۱۲:۴۱

شما میگید برای غذا گوشت و روغن و برنج لازمه.اب هم لازمه،حتی زمان اضافه کردن اب و روغن هم مهمه.شاید تابحال غذا نپختین،وگرنه اگر قبل از خاموش کردن خورشت اب را بریزید تبدیل به ابگوشت میشه و کسی از غذا نمیخوره و میمونه دستتون.
هر چیزی و هر کاری راه و روش درست داره اگه زمان درست نباشه بدرد نمیخوره.
طرف میگه همه چی رو تکمیل کنید بعد افتتاح کنید حرف بدی نیست حتی اگر با غرض باشد از میان چند صد هزار نفر یکی پیدا شده حرف حق میزند.این مردم اینقدری ندارن که صرف ازمون و خطای شما ها بکنن.
ای کاش یک وکیل کاربلد از شهرمان پیگیر حیف و میل های قبلی بیت المال باشند قطعا مردم هم پشتیبانی میکنند.

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۴۲

برادر عزیز من نه از جواب دادن طفره رفتم نه انشا را عوضی نوشتم جناب واعظ مطالب را از سینه اظهار میکنند ودر متن نیستند ،البته من متنی در جواب آخرین متن ایشان نوشتم جناب ادمین انتشار ندادند همه سوالهای جناب واعظ جواب دارد گرچه چون رشته من مرتبط با مهندسی نیست جواب نمی دهم چون اظهار نظر را باید صاحبان امر دهند گرچه جواب همه سوالات ایشان را دارم متخصصین امر چون جواب نمیدهند احساسم این است که سوالات مباحث مهمی نیستند که جواب داده نمیشود پیش وپا افتاده است به کلمات تخصصی نگاه نکنید بحث عملیاتی با مجازی تفاوت فراوان دارد .شما عزیز فرهنگی فکر کنید که رتبه بندی معلمان چندین سال بحث دارد وحق معلمان نیز است اما برای پخت غذا روغن وبرنج وگوشت لازم است تخصصی بودن رتبه بندی موافق مخالف بودن اعضا ،تامین بودجه کار راحتی نیست ،خود شما در مدارس چقدر موفق به تامین بودجه سرانه مدرسه هستید آیا می‌توانید همه خواسته هایشان را از اداره دریافت کنید بودجه بندی کامل مدارس را میتوانید بگیرید .من چون در عمق بحث سد گرمی چای هستم چون میدانیم علی رغم وعده وزیر با توجه به شرایط تحریم چطور پول تامین می‌شود باور کنید تامین بودجه از هفت خان رستم هم سخت تر است یک نکته وکلام آخر
آیا به نظر شما اگر در ظرف این چند سال از عمر سد گرمی چای وعده های دولتها در مورد پروژه ها عملی میشداین سد تا حالا تمام نشده بود ؟اگر کارها روتین بود اصلا نیاز بود که که نمایندهها ورود کنند ؟اصلا نیاز به بحث بودجه ورود کنند ؟اصلا نیاز بود جناب مهندس واعظ خطابه اش نمایندگان باشند که آنها را وارث پروژه ناقص بیست ساله خطاب کنیم وانرا عوام فریبی قلمداد کنیم ؟؟مهمان عزیز خدا را گواه میگیریم پارسال این موقع سد سوت‌وکور بود بود عملا تعطیل بود در عرض چند ماه فعال شده است چرا نباید قدر دان این مطلب باشیم چرا سعی تلاش نمایندگان را فرافکنی وعوام فریبی تعریف کنیم
عزیز دل فیلمش موجود است آقای چیت چیان وزیر آقای روحانی در سال نودویک قول افتتاح سد با تاریخ را میدهد که تا کنون عملی نشده است آقای محرابیان آن فیلم را دیدند گفتند من دیگر قول نمیدهم وحرفی نمی‌زنم بببیند نه چیت چیان ونه محرابیان بخاطر تحریم‌های ناجوانمردانه دشمن مطمین از تامین بودجه نیستند ،حال این نمایندگان با لابی با خواهش با تمنا با تهدید مبالغی را برای پروژه ها می‌آورند قدر دان باشیم منتقد هم باشیم ام هم منتقد منصف ،بخدا همه چیز سیاه سیاه نیست نمایندگان ما هم ،هم پاکدستند هم مومن هستند ،هم دارای خانواده مقبول در جامعه هستند .هم صفت مومنانه دارند درست نیست باید القاب وبا این کلام کارهای این عزیزان را خراب کنیم منصف باشیم و بعد از تحقیق ودرسای وغلط بودن اظهار نظر کنیم
یا علی مددی

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۱۵

سلام علیکم
چرا این تفکر در شما وجود دارد یکی که حرف حق میزند حتما چیزی دریافت کرده است من نه ادم‌ سیاسی هستم نه تا حالا برای کاندیدی کار کرده ام نه به ستادش رفته ام فقط پیگیر حرفها وکارکردشان بوده ام و براساس لیاقت وکاردانی وپاکدستی طرف رای دادهام ودر رای هم این نکته مد نظر بوده است که چون در کشور اسلامی هستم در قیامت جواب خدا وشهدا را باید بدهم وخدا را گواه می‌گیرم در این قضایا به شهید این ماه قسم نه نفع شخصی داشته ام نه چیزی از نمایندگان برای خودم واطرافم طلب کرده ام و نه نیاز دارم ولی از نزدیک در امور شاهد بوده و هستم که اوضاع از چه قرار است . نه کارمند و کارگر سدم نه عضو دفاتر نمایندگان محترم هستم ،فقط هیچگاه بر اساس گفته ونظر دیگران قدم بر نمیدارم اول تحقیق و بررسی میکنم بعد نظر میدهم و هیچ قومیت ودوستی در کارهای مربوط به مردم‌نه قبول دارم نه میکنم مثالهای زیادی از کارکرد نمایندگان زدم که باید دید وتقدیر کرد ما همه نقادی بلدیم ولی دریغ از تشکر وراهکار
موفق باشید

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۱۴

سلام و عرض ادب تذکرتان بجا و صحیح است پوزش و حلالیت میطلبم

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۱۳

سلام و توهین و تهمت خوب نیست استغفار کنید

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۱۱

سلام و احسنت به شما دقیقا همین است فعال شده جزء اوویتها اومده و ....  که کم کاری نیست و اتفاقا قابل توجه وارائه هم هست ااگر این مومنین همین ها رو به مردم بگویند با زبان روزه والله که تاثیرتبلیغاتی و رای آوری اش بسیار بیشتر از اینی است که میخواهند انجام دهند و باعث شود مجدد طرح از اولویت خارج شده و بوی عوام فریبی دهد

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۰۸

سلام آقا رضا آدم متخصص و آگاه و دلسوز و مثبتی هست اسنشالله اینگونه که شما میفرمایید نیست

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۰۷

سپاسگزارم همین سایت برای بازه شهریور 1392 سرچ کنید همه توفیقات هست یا تشریف بیارید دفتر یا شهرک صنعتی در خدمتتان باشم

۰۲/۱/۲۴ ۱۱:۰۶

سلام برادر به مطالعات انجام یافته و تحلیل خطر زلزله و خطر زمین لغزش و ... که اولیه اش توسط مهندسین مشاور ژئوداد و تکمیلی اش توسط مهندسین مشاور آشناب انجام شدهه مراجعه نماییدو در ضمن چندین مقاله و پایاننامه کارشناسی ارشد هم در این زمینه و خاص سده "گرمه چای" وجود داره سرچ کنید جواب همه اینا داده شده نمیخاییم که سد رو هوا کنیم و کارهای + رو بزنیم زمین میخاییم نهی از منکر عوام فریبی بنماییم

۰۲/۱/۲۴ ۱۰:۰۴

سلام،کارشناسان امور آب، در خصوص ناپایداری و توده لغزشی مجاور سد گرمی چای پاسخی دهند!!!
ریخت شناسی ساختگاه سد نشانگر پویایی و لرزه زمین ساخت فعال منطقه را حکایت می کند که وجود ساختار های خطی و قطع شدگی و راندگی واحدهای جوان منطقه موید این موضوع است . وقوع زمین لغزش های متعدد در منطقه و دامنه های مشرف به مخزن سد و ترک های کششی موجود دال بر فعال بودن این زمین لغزش ها دارد که بر همزدن تعادل نیروهای عمل کننده در منطقه به افزایش سرعت و نرخ حرکتی اینها خواهد افزود و می تواند عواقب بسیار خطرناکی برای منطقه تولید کنند . سد گرمی چای در این محل در حال ساخت و آبگیری می باشد و با توجه به حجم و گنجایش سد در صورت آبگیری بالا می تواند زمین لغزش های قدیمی منطقه که در تکیه گاه چپ و راست سد و مشرف به مخزن را فعال نمایند که می بایست تجزیه و تحلیل کافی و داده های مناسب و لازم از ابعاد زمین لغزش های منطقه و زون های گسیخته و ضخامت مواد سنگی و خاکی انباشته در پاشنه را باید بررسی نمود و راهکارهای مناسب جهت کاستن از خطرات احتمالی جانی و مالی در منطقه را باید ارائه نمایند!!!
حوضه آبريز گرمي چاي با مساحت 940كيلومترمربع در استان آذربايجان شرقي و در فاصله 40كيلومتري شمال شرقي شهرستان ميانه در منتهي اليه شرقي ارتفاعات بزقوش واقع شده كه ازنظر جغرافيايي بين طولهاي °47
و´ 42و´´ 54تا ° 48و´ 8و´´ 25شرقي° 37و´ 24´´ 25تا ° 37و´ 54و´´ 40عرض شمالي قرارگرفته است)، بلندترين نقطه ارتفاعي منطقه 3069متر و پست ترين آن 1043متر ميباشد. مهمترين شبكه زهكشي منطقه رودخانه گرمی چاي بوده كه با جهت شمالي–جنوبي از ارتفاعات جنوبي بزقوش سرچشمه گرفته و در مناطق پست شمال شرق شهر ميانه بعد از طي 40كيلومتر به رودخانه قزل اوزن ميپيوندد. این منطقه عمدتاً كوهستاني بوده بطوريكه 52درصد مساحت منطقه را شيبهاي 45 -16درصد تشكيل ميدهد
بر اساس آمار بلندمدت ايستگاه هواشناسي ميانه)،(1366-90
ميانگين بارش ساليانه 280ميليمتر و متوسط دما /13 5درجه سانتيگراد ثبت شده است. بر اساس نقشههاي 1:100000
زمين شناسي كشور، سازندهاي اليگوميوسن و ميوسن بيشترين گسترش را در منطقه داشته كه ازنظر ليتولوژيكي مربوط به سنگهاي ريوليت، تراكيت)23درصد( و گنگلومرا و مارن و ماسه سنگ)13درصد( ميباشند. بر اساس اطلاعات موجود در بانك اطلاعات زمين لغزشهاي كشور، نزديك به 380مورد زمين لغزش در اين حوضه شناسايي شده است. مطابق اطلاعات موجود در مركز حوادث غيرمترقبه استانداري آذربايجان شرقي، وقوع زمين لغزشها در اين منطقه باعث خسارات هنگفتي به مناطق روستايي و زمينهاي كشاورزي اطراف آنها شده است. بر اساس گزارش يادشده، براثر وقوع زمين لغزش سال 1384روستاي سوين خسارات كلي ديده بطوريكه بنياد مسكن و شهرسازي مجبور به اسكان اهالي آن در محل جديدي شده است. گزارشهاي مشابهي نيز در مورد خسارات وقوع زمين لغزشها بر روستاهاي تجرق، آرموداق،ني باغي، ينگي كندي، ترناب و ... در محدوده حوضه آبريز گرمي چاي موجود است. از طرف ديگر، از سال 1381سدگرمي درروي رودخانه گرمي چاي با حجم مخزن 40ميليون مترمكعب در حال احداث بوده و از قرار معلوم بايستي عمليات ساختماني آن در سال 1393خاتمه می یافت و تا مدتی ادامه عمليات اجرايي اين سد تحت تأثير فعاليت زمين لغزش مجاور آن متوقف شده بود و بعد از مدتها مجدد نسبت به ادامه عملیات احداث اقدام نمودند و مطالعات و تحقیقات علمی در خصوص زمین لغزش این منطقه انجام شده است که براساس مطالعات انجام شده درمجموع 20توده لغزشي در حوضه آبريز گرمي چاي ميانه شناسائی شده که ازنظر توزيع مكاني، اين مناطق بيشتر در نيمه غربي رودخانه گرمي چاي درشيبهاي شرقي و جنوب شرقي(به ترتيب 28و26درصد) گسترش داشته و بزرگترين آنها مربوط به توده لغزشي است كه در مجاورت روستاهاي قيرخ بولاق و بناوران، علي بيگلو و اووزال و روستاي اوين است، اين توده لغزشي حدود 43هكتار مساحت داشته و از نوع چرخشي مي باشد و برخي زمين لغزشهاي قديمي در منطقه همچنان فعال هستند و جابجايي هاي صورت گرفته در سطح اين لغزشها دلالت بر فعال بودن آنها دارد و يكي از مهمترين مناطقي كه در اين بازه زماني جابجا شده، توده لغزشي بزرگي است كه در نزديكي روستاي سوين واقع شده است، انتظار این است که کارشناسان امور آب در خصوص این زمین لغزش ها توضیحاتی ارائه دهند که آیا برای پایداری این سازه چه راهکاری را اتخاذ نمودند؟!!!

۰۲/۱/۲۴ ۱۰:۰۱

جناب مهندس / دکتر صادق واعظی (به قول خودتان فرزند صادق میانه) لطفاً از توفیقات شورای شهر میانه چند مورد ملموس نام ببرید

۰۲/۱/۲۴ ۰۸:۵۶

آقا رضا حتما شما هم از نمایندگان فعلی امتیازی برای خود و خانواده خود گرفتید که اینگونه سینه چاک نمایندگان هستید؟

۰۲/۱/۲۴ ۰۸:۵۵

جوابیه های آقا رضا در پاسخ به گزارش علمی و فنی آقای مهندس واعظی بیشتر شبیه فرار از متن به حاشیه است . به آن می ماند که از دانش آموز بخواهید در مورد زمستان انشا بنویسد او در باره پاییز انشا بنویسد؟؟!!! بله کارگاه فعال شده . کم و بیش بودجه اخذ شده . بعد ۲۰ سال جزو طرح های اولویت دار ملی و استانی شده . اما همه اینها دلیل نمی شود با زدن خسارت به مردم میانه و صرفا بخاطر مطامع انتخاباتی و گرفتن رای از مردم بر طبل افتتاح پروژه کوبید . این یعنی خیانت کاری نه خدمت به مردم . باید با مردم صادق بود . دوران عوام فریبی دیگر گذشته است . این نمایندگان لطفا ماجرای گرفتن رشوه از ایران خودرو را به مردم گزارش دهند .قیمت دنا پلاس آنها از میلیارد عبور کرده است ؟!!! اگر قرار بود نماینده دنبال بودجه طرح های عمرانی اولویت دار منطقه نباشد مردم این نماینده را برای چه انتخاب کردند ؟ اصلا اونوقت برای چه از بیت المال حقوق می گیرند ؟ مگر فقط رشوه خوری بلدند ؟؟!

۰۲/۱/۲۴ ۰۸:۴۲

با شناختی که از شخصیت و جایگاه علمی و اجرایی که از مهندس واعظی دارم . ایشان را به مراتب بالا تر از آقای ...... ودیگران می بینم . چرا ؟ چون فرد متعهد متخصص و آگاه به زمان هستند . چون مثل بعضی از نمایندگان میانه ؛ متکبر و مغرور، دروغگو ، مزور و ریاکار و رشوه بگیر ایران خودرو نیستند .

۰۲/۱/۲۴ ۰۸:۳۵

صادق جان جوابیه شما را خواندم . آن را مستدل و مستند و محترمان یافتم . اما در فراز پایانی جوابیه با کلمه (( بحرفیم )) مواجه شدم ؟ استفاده از اینگونه کلمات در یک متن علمی و فنی را مناسب ندیدم .

۰۲/۱/۲۴ ۰۸:۳۲

با سلام و احترام . مطالب ارزشمندتان را خواندم . گزارش پیشرفت فیزیکی از سد گرمی چای و اخذ اعتبارات و فعال شدن گارگاه و افزایش نفرات کارگاه و ... حمایت از تلاش ها و پیگیری نمایندگان کنونی و ... اما مطلبی در پاسخ به سوالات جناب مهندس واعظی در میان نوشته هایتان ندیدم . چرا ؟ سوالات واضح و روشن یک مهندس متخصص با تجربه در مورد عواقب و تبعات افتتاح ناقص سد ؟ به جای پاسخ به سوالات ایشان که می تواند آگاهی و اطلاعات خوبی به مردم دهد ایشان را مورد حمله تهمت های ناجوانمردانه قرار دادید و تهمت ناروای غرض شخصی یا آویزان شدن از توسن انتخابات را مطرح کردید ؟!! اینگونه نقد سخن بدور از انسانیت و شخصیت علمی یک فرد متخصص است . لطفا به سوالات جناب مهندس واعظی پاسخ علمی و فنی بدهید و حاشیه نروید .

۰۲/۱/۲۴ ۰۴:۵۰

سلام جناب واعظ
اولا مهندس هاشمی وحاج اصغری دبیر بودند نه رییس .آقای اسماعیلی رییس هستند که مایه افتخار است .جناب واعظ شما کدام یک از کارهای این دو نماینده را تایید کردید ؟؟فقط کور توتوقین بیراخمازسد را بهانه کردید جناب مهندس تا چند ماه پیش در سد گرمی چای خبری تصفیه خانه نبود!خبری از لوله کشی نبود فقط یک تونل انتقال آب بود وبس چرا از ارتفاع تاج نمیگویی که چقدر بالا آمده عزیز دل از یک طرف آقای اسماعیلی را استاد خطاب میکنید از طرف دیگر ایشون را متقلب وعوام فریب میگویید حال دم‌خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را !!!دوم چرا شما هی اصرار بر دروغ گویی دیگران میکنید ،مکر از عوامل اجرایی سد هستید؟شما به کدام‌یک از منابع این سد دسترسی دارید؟حرفای شما براساس شینده ها است،در ضمن شما فکر کنید با عوام فریبی میخواهم برای پنجاه درصد شهر به مدت یک ماه آب بیاورند بقیه را یکسال بعد ،این کجاش بد است ،بهتر است در این ماه مبارک کمی به دلتان صیقل بدهید که خالی از کینه وعرض ورزی باشد آخرتی هم هست !!!
جالب است که خودتان اعتراف بر کمبود نقدینگی کردید ،پس تا این مرحله از انجام کار هم با سعی نماینده محترم انجام شده است ،شما که این قدر حساب کتابتان دقیق است یک حساب بدهید که هزینه ماهانه پرسنل بیست نفره چقدر است و هزینه دویست و پنجاه نفرچقدرست ؟؟ بیست نفر فقط برای حفظ اموال کارگاه ولی الان اکیپ‌کاری هستند ،غرض ورزی وگیر دادن از این بیشتر نمی شود که این همه زحمت مشقت وگرفتن بودجه را ده میلیارد خلاصه کنی مومن حساب کتاب کن فقط هزینه حقوق حق بیمه وهزینه غذای پرسنل ماهانه بالغ بر یک میلیارد است آخه با ده میلیارد حقوق پرسنل و هزینه جاری هم راه نمی افتد ما گفتیم گرمی چای را ول کن حداقل یک خسته نباشید به سایر کارها بگو وهی همه را دروغگو واغواگر خطاب کن ،
نکته بنده نه عضو دفتر ایشان هستم نه عضو دفتر آقای حسینی هستم یک شهروند هستم که حداقل دروغ نمی گویم ونیمه خالی لیوان را نمی بینم انسان باید قدر دان تلاشه افراد باشد .در ضمن چیزی از فرودگاه نگفتید ؟!در ضمن باز آدرس سایت دادید کار فیزیکی ونماد کاری در دوران شورای شهر را ندادید !!در ضمن یادمان است که دوران شورای شهر جنابعالی یکی از پر تنش ترین دوران‌ها بود و هیچ جوابی ندادید !!میتوانید مطالب سایتتان را اینجا فوروارد کنید همه رزومه شما را بببیند .آدرس را ول کنید نامه نگاری را همه دارند کار انجام شده چیست ؟در کجا ؟کدام پروژه ؟کلی گویی نکنید رزومه کاری گفتم گفتم را ول کنید کار انجام شده ،جناب واعظ بقول خودتان عوام فریبی نکنید ولی نکنید بازم میگم رزومه کاری لطف کنید ممنون
من الله التوفیق

۰۲/۱/۲۴ ۰۲:۰۳

سلام دوباره آقا رضا خوشم میاد مثل خودم کم نمیارید شما از عوامل کارگاه نیستید که اگر بودید می شناختم تان،قدری از بابت اطرافیان نماینده خیالم راحت شد که شخصی آگاه و قلم زن در اطرافش باقی مانده واقعیتش بالاخره نگران خودی بودم و کاش به جای آقای احمدزاده متنی که در همین سایت منتشر شده شما مینوشتید واقعیتش ایشان به جای جواب به نقد،منتقد، که من باشم،خودآگاه یا ناخودآگاه منتقد را تبلیغ و تمجبد کرده است!!!بگذریم

مومن الله بنده سی بازهم میگویم که هیچ کدام از اقدامات را نگفتم دروغ است نگفتم نشده است نگفتم فعال نیست نگفتم اشتغال نیاورده و نگفتم ... ولی خوب باید هر اتفاق و صحنه ای را همانگونه که هست و عریان به مردم ارائه کردبازدید اشکالی ندارد اما وارونه جلوه دادن و بازهم میگوییم عوام فریبی خوب نیست مثلا مصاحبه رییس آب و فاضلاب شهر میانه(که احداث و مسایل سد و خط انتقال و تصفیه خانه در حیطه وظیفه شان نیست و در نهایت بهره بردار و توزیع کننده و فروشنده آب مخازن مستقر در میانه هستد و اتفاقا هم دوره های فوق دیپلم ولیسانس و فوق لیسانس دانشجوی مستقیم من بوده) میزان آورد روخانه گرمی چای و ... و ارائه می دهد که از آن عوام فریبی هاست و جواب هیچ سوالی را نمیده آخه پروژه ای که مشاور مجرب و پیمانکار غول و کارفرمای باسابقه دارد مشکل طراحی و برآورد و پارمترهایی مثل میزان آورد سالیانه رودخانه و دبی موجود در رودخانه و ... و اجرا  ندارد مشکل و سوالات ناشی از اصرار بر افتتاح بدون تکمیل بودن خود سد و تاسیسات وابسته آن و باقی مسایلش است کسی از تلاش  و فعال بودن و نفس دار بودن پروژه انتقادی ندارد. می گوییم گزارش درست بدهید با مردم صادق باشید چند میلیارد پول در این وضع اقتصادی را به خاطر تبلیغات هدر ندهید مردم و جامعه خردمند و آگاهند خودشان می بینند و می دانند این نمایش ها تاثیر عکس دارد که داشته است، شما هوش تان زیاد است بگویید به جناب نماینده و .... . اگر از عوامل فنی و مدیریتی پروژه بودید.دقیقا درک میکردید چه میگویم نمیخواهم این بحث دو نفره را ادامه و با تکرار مکررات وقت شهروندان را بگیرم حتما تلفن مرا دارید تماس بگیرید در دفتر خدمتتان هستم تا بحث فنی و تخصصی انجام دهیم.در ضمن بیچاره پیمانکار، اون هم از نوع سابیرش که برند پیمانکاران کارهای آبی و 51 درصد سهامش مال وزارت نیروست، بند پول است پول بده کار را سه سوت انجام میدهد پس اینکه من یقه سابیر را بچسبم یعنی پیمانکار تنبل و کند است و سابیر با این توصیفات تنها دلیل تنبلی اش فقط میتواند نبود پول باشد و لذا من روی همان 10 میلیارد تومن پرداختی تاکید دارم.پس ببینید اینها وارونه جلوه دادن و عوام فریبی است!  و قس علیهذا .....

آنهایی که مرا می شناسند و حتی از دور هم دیده اند و حتی خود شما هم خوب میدانید که من آدم کینه جو و غرض ورز و بدخواه و بی تقوا نبودم و نیستم و انشالله که در آتیه هم نخواهم بود و همه میدانند هر که به من مراجعه کرد و خواسته ای داشت حتی در توانم هم نبود خودم را به آب آتش میزنم که خدمتی کرده باشم.ساخت و ذاتم چنین است دست خودم نیست.در مورد توسن انتخابات هم عارضم خدمتتان که خمیر چوغ سووو آپاراجاخ!!!؟؟

آقا رضا از شما بعید است که ندانید آقای مهندس هاشمی(من از اطرافیان ایشان نبودم که بخواهم تمجید کنم) سالهاو بارها رییس مجمع نمایندگان استان بودو مهندس حاج اصغری هم دبیر(همان رییس ) مجمع نمایندگان در دور هشتم بودند.این از آن مواردی است که جنابان نماینده گان محترم انجام میدهندیعنی مشابه شما یواشکی میگویند که در 44 سال گذشته فقط ما بودیم ! که بفرما یکی دیگه هم نه یکسال که سالها رییس مجمع و رییس کمیسیون و عضو هیات رییسه و .... بوده الان با اعتماد مردم چه کنیم آقا رضا! این یک حرف که احتمال زیاد از عدم اطلاع تان بود کل حرفهای بسیار مستدل و راست تان را زیر سوال برد.بنده خدا استادم حاج مهدی اسماعیلی را هم خدشه دار کرد!چه کنیم، اینرا به شما تذکر ندهیم که میشود غرض شخصی یا توسن انتخابات!!! بله اینست عزیز برادر! آنچه ما می گوییم.

در ضمن مردم میانه به فرزندان صادق ش اعتماد دارد.نماینده رو راست با مردم،مدیر اجرایی با سواد و نوکر مردم،ریش سفید ومعتمد آگاه و وزین و متخصص منصف و صادق ببیند و به مردم اطلاع دهد کافی است.و نیازی به بازدید تک تک شهروندان از محل پروژه که مخاطره آمیز و برخلاف ضوابط HSE ،ایمنی کارگاه و...،است، نیست .

در ضمن عملکرد شورای سوم بازهم میگوییم در همین سایت و شهریور سال 1392 منتشر و در آرشیو تحت نام بنده و شورای اسلامی شهر میانه هست و قبول دارید که انتشار مجدد آن قدری توسن انتخابات را تداعی میکند!! لذا بردارید و مطالعه کنید و نقد کنید و بخواهید تا پاسخ دهم.برای شورای عالی استانها هم فقط یک مورد بگم که تقریبا اغلب اعضای شورای شهر های شهرستان روستاها و دهیاران و اعضای نظام مهندسی و بخش عمده ای از شهروندان و ... که بارها در بازدید از پروژه های شهرداری تهران با بنده همراه بودند اونهم هر بار چندین اتوبوس(!) میتوانند برایتان توضیح دهند که چه نفعی داشت و چه کردیم! حالا مسایل پرشمار و شخصی شهروندان که در ارتباط با کلیه دستگاه اجرایی به سفارش و مکاتبه حقیر به عنوان رییس کمیسیون توسعه عمران شورای عالی حل شد بماند.

در نهایت باهم از کارگاه بازدید کنیم.تا تک تک سوالات 11 گانه را در میدان برای شما و نمایندگان و سایر مسولین ... تبیین کنم. و دفتر یا هر جا که میخواهید در خدمتم تا بحرفیم. سلام مرا به دوستان  قدیم برسانید.هر شی ین تزه سی دوستین کهنه سی!!؟؟

۰۲/۱/۲۳ ۲۳:۳۰

سلام جناب مهندس واعظ
شما مسأله را چند گانه کردید من دروغ نگفتم باز هم میگوییم با تلاش این دو نماینده بدهی ها کمتر شده وکار رونق پیدا کرده است شما میخواهید واقعیت را کتمان کنید من به عنوان یک خادم ومرتبط با این پروژه از داده و پرداخت‌ها خبر دارم فقط سی میلیارد بابت میل گرد هزینه شده است شما ده میلیارد کل پروژه را گفتید ،در ضمن چه ایرادی دارد مردم بدیدن پروژه بروند ؟؟!!!در ضمن بوالله که اسم اعظم است کلید اینکار از سال پیش زده شده است ولی گرفتن نقدینگی از دولت با این حجم کار بسیار شاقی است این پروژه جز پروژه‌ای قدیمی و هزینه بر است گیرم که گفتند بیشترین هزینه را گرفتند خوب ایرادش چیه ؟؟دروغ گفتند ؟!نه دروغ نگفتند تفاوت بیست نفر با دویست نفر را بدانید راه‌اندازی ماشین آلات را ببینید تفاوت را میفهوپنجاه در حقوق را فقط بفهمید الان این پروژه نیاز به راننده سنگین دارد ولی نفر پیدا نمی شود این یک نوید برای اشتغال است ، اما آمدن سیل وبالا آمدن آب سد چه ربطی به نماینده دارد ؟جناب مهندس چرااز واقعیت فرار میکنید چرا پافشاری دارید که کاری صورت نگرفته ،عزیز دل بیست نفر شده دویست و پنجاه نفر یعنی جبهه های کاری فعال شده اند اتفاقا در زمستان هم با شدت کار پیگیری شده است.دکتر فرمند وغیره کار خودشان کردند ور فتند خدا رحمت کند ،اما یک سوال برای من پیش آمده ونمیخواهم بحث کنم شما چرا متولیان اصلی امر وزیر، وزارتخانه شرکت آب منطقه ای ،یقه شرکت سابیر را ول کردید وگیر دادید به دوتا نماینده ؟؟؟چرا این قدر میکوبید ،؟این بجز غرض شخصی چیز دیگری نمی باشد ،مردم عزیز جهت آگاهی و درستی قضیه می‌توانند با هماهنگی بروند واز سد بازدید کنند وبا چشم خود پیشرفت آنرا از زبان مهندسان بشنوند ،خدا گواه است این دلاوران عرصه سد سازی با کمترین امکانات بیشترین کار کرده اند ،درست نیست این همه گیر دادن وسیاه کاری،مهندس جان برای گیر دادن مسایل زیادی است که به نفع مردم است ،به نمایندگان گیر بدهید که فرودگاه میانه مصوب سال ۵۴را که دکترقنبری آنرا زنده کرده بودند را پیگیری نمیکنند آقا آب آوردن دروغ ،فولاد وراه اهلند آشیانه بالگرد وسایر چیزهایی که داریم درست است .یک نکته دیگر در این چهل و چهار سال برای اولین نماینده ای از میانه رییس نمایندگان میانه شده است آیا این افتخار نیست ؟؟چرا عوض استفاده از این پتانسیل فقط دارید میکوبید ونقد میکنید ،چرا دارید خدشه به چهره وکارکرد این عزیزان وارد میکنید حداقل خود شما به عنوان نسبتی که با آقای دکتر اسماعیلی دارید میدانید این رزمنده دلاور جانباز شب وروزش در حال کار است انصاف خیلی چیز خوبی است شما متاسفانه رعایت نمی‌شود عزیز دل سد گرمی چای را کنار بگذاریم دروغ است ،راه اهن تبریز میانه هم دروغ است ،راه آهن اردبیل میانه هم دروغ است راه انحرافی سد شهریار هم دروغ است پروژه هایی که چند سال است خوابیده بودن والماتورهای بیرون مانده پلها پوسیده بودن حالا تونل‌هایی که زده شده دروغ است حداقل دیگر پل ورودی اهلند که دیگر اظهرالمن الشمس است اینها هم دروغ است .خوب نقد بکنید ولی کارکرد هم است؟؟ بگید راه شیخدرآباد دروغ است ؟؟،راه هشترود میانه هم دروغ است؟؟ .جناب حسینی نماینده محترم مشکل راه اردبیل میانه را با گرفتن بودجه کمک کردند اینها هم دروغ است؟؟ ،جناب واعظ نقد شما دو صورت دارد اول ناشی از غرض شخصی میتواند باشد که انشاالله نیست ،دوم سوار شدن بر توسن انتخابات است ،بجز این چیزی به ذهن متبادر نمی شود اما کلام آخر قضاوت بعد از این به عهده مردم شریف میانه که قدم رنجه کنند به پروژه ،وپروژه های دیگر سرکشی کنند .ونکته مهم رزومه وکارکرد شورای شهر را آدرس ندهید لطف
کنید در همین جا منتشر کنید تا آگاه شویم ،چند سال در شورا بودیدونام بزرگ شورای کشوری را هم یدک کشیدید ما به عنوان شهروند چیزی ندیدیم لطف کنید اطلاع رسانی تا آگاه شویم من به عنوان یک شهروند که در ارتباط با این هرچه می‌دانستم عرض کردم بقیه را الله واعلم
من الله التوفیق

۰۲/۱/۲۳ ۲۲:۲۹

سلام مجدد آقا رضای عزیز بسیار سپاسگزارم دقیقا به جایی رسیدیم که میخواستیم بله گرمی یک پروژه بیست اندی سال است حتی بنده هم طی سالهای 76 تا 78  قاشقی(حرف در نیارید منظور نقش است)به این پروژه زده ام ولی در طی این 20سال و بیشتر کسی مدعی انجام کار نکرده را ننموده است کسی نگفته بیشترین اعتبار تاریخ را گرفتم ولی اشاره به این نکند که چند تومن از روی صفحه کاغذ بودجه و موافقت نامه تبدیل به پول بصورت کارکرد عوامل دخیل در پروژه شده است(این معنای شدن است پرداخت صورت وضعیت کارکرد ولو به صورت اسناد خزانه و غیر نقدی) چرا نمیگویید فقط 10 میلیاردتومن دم عید پرداخت شده و فقط یک ماه حقوق به علاوه عیدی از 8 ماه ادعایی تان به کارکنان و کارگران پرداخت شده است.کسی از افزایش نیرو و نفس تازه کارگاه ، پیمانکار دست دوم و افزایش جبهات کاری طی زمستان 1401 سوال نکرده از درصد پیشرفت و این که امکان افطار با آب این سد واقعا وجود دارد یانه؟یا این که کجای دنیا و کشور بدون سرریز و بدنه و سازه آبگیر و ... سد با ریسک قابل توجه آبگیری میکند(البته خودمانیم فقط سطح آب در فراز بند هدش بالا آمده که آن هم به خاطر قطعه ایست که به صورت یک سازه u شکل فلزی در محل تخلیه تحتانی قرار داده شده است وگرنه هیچ مشاور و کارفرمایی به چنین کار پر ریسکی بدون پیوست تحلیل خطر سیل و ... رضا نمیدهد)سوال شده، البته با این اصرار شما علیرغم میل باطنی ام یه سال سیاسی هم بپرسم و آن اینکه در طی این سه سال همین امکان وجود داشت و حتی این موضوع ابتدائا پیشنهاد مرحوم دکتر فرمند بوده و همین عوامل آنموقع قبول نکردند چرا دم انتخابات این مساله مطرح میشود آیا ارتباطی بین این عمل غیر فنی وغیر اصولی و تمدید شدن حکم یکی از مدیران ارشد استان وجود دارد و ....در هر صورت کسی منکر اقدامات نیست سوالات در موضوعی غیر از آنهایی ست که شما میفرمایید.

وظایف نمایندگان در اصول قانون اساسی آمده است و برای جلوگیری ااز تطویل کلام عارضم خدمتتان خلاصه اش این است که نماینده وظیفه اش قانونگذاری و نظارت بر اجرای این قوانین است و حتی یکی از پارامترهای مهم رد صلاحیت نمایندگان دایر، همین دخالت در اجراست! کجای وظایف نماینده و حتی فرماندار نوشته که با اتوبوس و مینی بوس و انواع وسائط نقلیه شهروند و ریش سفید و بازاری و کسبه و ... برای بازدید از سد،که جزءپروژه های پیچیده و تخصصی است ببرد و آنجا شرح و ...بدهد به نظرت با آن سوالات و دم انتخابات چه معنا میدهد من برداشتم این است که چون امکان استفاده از این آب پایین است این عزیزان میخواهند بگویند بله ما کاری انجام داده ایم که میشود عوام فریبی و ... خوب مومن الله بنده سی چن نفر متخصص و ... ببر همینها میآیند میگویند بابا این بندگان خدا تلاش کردند فرصتی باشدآب هم خواهد رسید.تازه خودشان هم اینگونه و صادقانه بگویند باز هم این مردم نجیب باور میکنند نه اینکه بگویند آقای مهندس مردم میانه میخواهند ماه رمضان با آب گرمی افطار کنند و یکی از بازدیدکنندگان هم بگوید با صدای بلند، که من چشمم آب نمی خورد!؟

آیا نهی از منکر عوام فریبی توهین به شعور من و شما سنگ اندازی است.در ضمن من یک معلم ساده دانشگاهم چگونه میتوانم سنگهای به این بزرگی را جابجا کنم قدرت نماینده و فرماندار و ... ندارم آیا شما به ارشاد مسوولین و ... ایراد دارید آیا به منویات و بیانات حضرت آقا که فریاد امر به معروف و نهی از منکر مسوولین را بر می آورند اعتقاد ندارید در عجبم از اطرافیان دو نماینده عزیز و انقلابی که اعتقادشان در اصول سست و تعصب ..ان کرده است.

در نهایت برای اطلاع از عملکرد شورای شهر دور سوم در همین سایت و تحت نام بنده سرچ بفرمایید گزارشی مفصل میتوانید ببنید که اتفاقا قسمت عمده اش را خودم تهیه کردموسوالی بود در خدمتم و پاسخگو هستم.  والسلام علی من اتبع الهدی

۰۲/۱/۲۳ ۲۰:۱۲

سلام جناب آقای مهندس واعظ
چطور شد بعد از شمردن اینکارها یادتان افتاد که این دو نماینده چه کردند پروژه گرمی چای یک پروژه بیست وچند ساله است که با همت نمایندگان محترم شدن یافته چطور از افزایش دویست و پنجاه نفری زود رد میشوید از سه شیفت کار کردن واز پیمانهای دست دوم و سوم کوچک که هم کار آفرینی است وهم کار رد میشوید وکل نظرتان را در قالب یک طرح مهندسی ابلاغ میکنید خوب مومنین شروع بکار این همه افراد خبر خوب وروشنی است چرا سیاه مالی میکنید در مورد بودجه مصوب ،این نمایندگان بانک هستند ،ایا مجری هستند ،ایا طرح برای اینهاست ،این دوعزیز با تلاش و کوشش وزیر نیرو آوردند وقول ،قول وزیر است نه نماینده ،مردمپعزیز توجه بفرمایید عوامل کار وزارتخانه وشرکت است نمایندگان به منزله کاتالیزور عمل کرده اند نه پولی دارند نه بانگی ،همشهریان واقعا کار سرعت پیدا کرده حقوقه پرداخت شده پیمانکار یک نفس تازه کشیده و دارد کار میکند چرا دلسرد کنیم چرا سنگ اندازی کنیم همه موظف در شهر یک گوشه کار را بگیریم نه اینکه افراد ساعی را هم تضعیف کنیم
جناب واعظ من هم سوال دارم لطف کنید جواب دهید
اول عملکرد خودتان در چند سال که در شورا بودید واهم‌کارهای مهم که در شهر نمود داشته است بفرمایید ؟؟
دوم شما که با مسأله تخصصی برخورد کردید بفرمایید وظیفه نماینده در قانون چیست ؟؟؟
لطف کنید روشنگری فر مایلید
من الله التوفیق

۰۲/۱/۲۳ ۱۷:۲۲

جناب مهندس حبیبی از مطالب ارزشمند و وزین تان بسیار سپاسگزاریم موفق باشید

۰۲/۱/۲۳ ۱۷:۲۱

الانم به ایشان به خاطر تلاششان بسیار احترام قائلم

۰۲/۱/۲۳ ۱۷:۲۰

سلام آقا رضا عزیز،تلاشهای 3 سال اخیر نمایندگان عزیز بالاخص استاد گرامیم حاج مهدی اسماعیلی ستودنی و قابل تقدیر است وبالاخص من میدانم ایشان اولویتشان تامین آب و راههای شهرستان در این دوره بود و برای همین آب هم بسیار تلاش کرد قضیه تامین اعتبار 3 حلقه چاه عمیق در پایین دست همین سد گرمی چای و تامین اعتبارش را یاد آوری می نمایم که انتظار میرود دفتر ایشان همین را روشنگری نموده و بگویند چه شد( البته با رسم شکل !؟)و هماهنگی و همدلی دو نماینده هم ارزشمند است اگرچه این وحدت به نظر فقط همدلی و همراهی دو شخص است و دستگاههای اجرایی و مولفه های تاثیر گذار در جذب بودجه و دستگاههای اجرایی جایی در این همراهی یا ندارند یا بسیار کمرنگ است(به جای وحدت همه باهم بشتر انتظار وحدت همه با دو شخص است)که این مقوله در زمان خود باز و تبیین خواهد شدواما عارضم خدمتتان سوالات واضح و جواب ها هم نزد آقایان است.هیچ کتمانی در فعالیت و یا افزایش اشتغال در سد نیست ولی اینها بدنه و سرریز نمیشود که آب ذخیره کند و خط انتقال تغذیه کند و یا این ادعا را که همشهریان میخواهند با آب این سد افطار نمایند را پاسخ دهد،پول نمیشود که 6 ماه حقوق باقیمانده کارکنان و عوامل اجرایی سد را بدهد،عدد ریسک پایین نمیشود که مخاطرات را پوشش دهد و جلو خسارات سد را بگیرد و احترام به شعور شهروندان نمیشود که دارد دم انتخابات از اعتمادشان سو استفاده میشود همه اینها  و سوال از اینکه از 400 میلیاردتومن اعتبار سه سال اخیر چند تومن به عنوان کارکرد به عوامل سه گانه دخیل در پروژه(کارفرما،مشاور و پیمانکار) پرداخت شده است(تخصیص) و یا با این 250 نفر ادعایی شما و اعتباری که شما میفرمایید در این سه ساله اخیر چند درصد پیشرفت بوده یا الان از خاکریزی بدنه سد 15 متر ارتفاع (الان تراز 1447 است و تراز نهایی تاج 1462 خواهد بود) باقی مانده سال 99 چند متر باقی بود(17 متر) و یا تا این کارها انجام شود و آب پایدار پشت سد جمع شود که بشود با آن افطار نمود چقدر زمان لازم است ) رمضان امسال سال بعد یا سالهای خیلی بعد!!!) و باقی سوالات که کارشناسی و تخصصی و مدیریتی است کدام بوی شخصی میدهد این کلید واژه شخصی را تبین و پرده را بردارید تا ما هم بدانیم چیست در صورت عدم تبیین این فکر متبادر میشود که میخواهیم حواسها را پرت و ذهنها را مشوش نماییم .حقیر سرپا تقصیر با هیچکس بالاخص با این عزیزان که از نماینده و مدیر سازمان و مدیر پروژه و مشاورش گرفته تا مهندسین اجرایی اش که یا فامیلند یا همسایه و  همکار قدیم اند یا دوست بسیار نزدیکندچه مشکل شخصی میتوانم داشته باشم آخه؟منتظر تبیین م

در خصوص فعالیتهای دیگر کسی چیزی نگفته و خدای نکرده انکاری نبوده این سوالات فقط برای مساله آب شرب است برای این موارد هم یک بحث مقایسه ای در حال انجام است که این فعالیتها و معادل ریالیش مثلا با ترنول مالی(گردش مالی) یک شرکت پیمانکاری کوچک(!) مثلا پایه 5 ،برای سه پروژه با متوسط ظرفیت مجازش، مقایسه خواهد شد تا شهروندان خدمت بدون منت ! را بیشتر درک نمایند.  و حجم کارهای انجام یافته را تصور و با نمایندگان ادوار قبلی مقایسه و برای کاندیدها و نمایندگان دوره های بعد هم حساب دستشان باشد تا کسی شعورشان را به بازی نگیرد.

۰۲/۱/۲۳ ۱۶:۲۷

جناب واعظی عزیز شما که نفر ارشد یکی از نمایندگان فعلی بودین ......

۰۲/۱/۲۳ ۱۵:۵۳

سلام خدمت همشهریان عزیز
مطالب وکامنتها را هرکدام نظرات همشهریان عزیز است ولی بنده به عنوان مطلع ویکی از افرادی که در قضایا هستم عنوان میکنم که این همه حرف و حدیث که عده ای با اطلاع وعده ای بدون اطلاع گفتند درست نیست همشهریان عزیز همه چیز سیاه سیاه نیست آقای واعظی از قالب مهندسی نظر دادند نظرشان محترم مهندسان جواب دهند من وارد فاز ساخت و ساز نمی‌شوم ولی من خودم شاهد این هستم که نمایندگان محترم چقدر زحمت کشیده اند وچقدر تلاش کرده اند همیشه عده ای کنار گود ایستاده اند میگن لنگش کن آقای واعظی ومنتقدان هم از این نوع افراد هستند .بچه های سد قبل از نمایندگان هشت ماه بود حقوق نگرفته بودند ،عملا چند سال بود پروژه مسکوت با بیست نفر اداره میشد الان نزدیک دویست و پنجاه نفر مشغول بکار هستند آقای واعظی خودشان خوب میدانند در این مدت چقدر کار شده است ،بخدا روانیست این همه کار زیر سوال برود مگر با این اوضاع تحریم گرفتن پول از ولت به این راحتی است من خودم کنار نماینده محترم بودم با اعضای مهندسین سد گرمی چایی که آقای اسماعیلی به چه لحنی وچه خطابه ای از معاون آقای مخبر وسایر دست اندر کاران بودجه گرفتند چرا هرکسی از راه می‌رسد نظر می هد کار نمایندگان محترم وگروه مهندسین وعزیزان مشغول بکار در سد را زیر سوال میبرند ،اقای واعظی چرا رشد وانجام‌کار چهار سال پیش را با یکسال قبل امارش را نمی‌دهید ؟چرا مبالغی که در این یک سال و اندی خرج شده را نمی‌گویید ؟؟چرا افزایش تعداد پرسنل سد را نمی‌گویید ؟شما بخاطر یک مسأله شخصی تلاش یک چند صد نفری را زیر سوال میبرید .عزیزان من به عنوان یک مطلع عرض میکنم همزمان با ساخت تصفیه خانه ولوله کشی تاج سد هم کار میشود الان‌عزیان در چند جناح مشغول بکارند حداقل باید اوضاع پنجاه درصد شهر از این آب بهره من. میشوند وبا تلاش و کوشش و همدلی تا آخر سال واسط سال بعد کل مجموعه سد تمام میشود .بخدا روا نیست همه‌چیز را با آب دادن ونقد کردن کار اجرایی الان در کشور سخت ولی نمایندگان ما با چنگ و دندان در حال پیشبرد شهر هستند .اونایی که میگن کار نشده بعد پنجاه سال راه اهلند آسفالت شد بخدا کم چیزی نیست ،بسیاری از راههای روستایی آسفالت شدند.دانشکده پرستاری در میانه افتتاح شد ،شهر میانه در کنکور منطقه سه شد ‌گاز کشی در روستاها .لوله کش آب ، ساخت آشیانه بالگرد ،اپردن ام آرای سی تی اسکن در دوبیمارستان .واقعا اینها کار نیست ؟؟؟؟؟پروژغ تعریض جاده میانه کار نیست ؟مسایل را سیاسی نکنید کار نمایندگان که شب وروزش در تلاشند خدا گواه است من به عنوان یک خادم مردم با این عزیزان در ارتباطم،
خستگی ناپذیر صبح تا شب تلاش میکنند فاز سه فولاد خرید زمین برای فولاد گره کور بود اینها واقعا کار نیست .من کسی نیستم دنبال سود وزیران یا نفع شخصی باشم ,,اما انصاف چیز خوبی است که بعضی ها ندارند ،یادتان است جوک میساختید آن چیست که مانند ماه ،ماه رمضان سالی یکبار دیده می‌شودچیست ؟؟بعد‌میگفتید نماینده !!ولی لینک وبین الله آقای اسماعیلی وحسینی هفته ای است به شهر و روستاها سرکش نکنند بوالله درست نیست ؛در کدام‌یک از کانالها تا حالا قدر دانی از تلاش نمایندگان ادوار شده است .هیچگاه فقط نقدو کوبیدن ،مومن نماینده حداقل این ای کی یو را دارد اگر بر فرض پنجاه درصد برای خودش دور برش کار کند پنجاه در صد هم برای ملت کار کند حداقل در دور بعدی باز هم منتخب شود .مقام معظم رهبری فرمودند نقد بکنید اما نقد منصفانه کارکردها را هم بگویید .در قیامت قضاوت خواهید شد
من الله التوفیق یا علی مددی

۰۲/۱/۲۳ ۱۵:۰۳

باسلام و عرض ادب ، جناب آقای دکتر واعظی ضمن تشکر از حسن ظن جنابعالی ، کلیه مطالب و نظریات همشهریان عزیزم را نسبت به آبگیری سد گرمی چای را مطالعه نموده و اذعان میدارم ، بدون اغراق سوالات جنابعالی کاملاً علمی ، فنی و بحق میباشد ، متعجبم چرا برخی از دوستان بجای جوابهای قانع کننده و علمی درصدد تاخت هستند ، اینکه شما خود را برای کاندایداتوری مجلس آماده کرده و ابراز وجود میکنید یا نه ؟ مسئله شخصی بوده و هیچ اظهار نظری نمیکنم منتها بر حسب تجربه و اطلاعاتی که چندین سال در سد شهریار داشته با تمام شهامت اعلام میدارم در اواخر ریاست جمهوری آقای احمد نژاد بلایی بر سر سد شهریار آوردند ، هزینه های خیلی زیادی کردند تا آقای رئیس جمهور تشریف آورده و خیلی متأسفانه در معیت نمایندگان ، مسئولین شهر و مدیران ارشد استانی با روش پوپولیستی سدی که از هر حیث آماده بارگذاری و آبگیری نبود افتتاح کردند . ( شایان ذکر میباشد بنده در آن برهه از زمان از کارگاه منفک بوده و مشغول بکار نبودم ) ، مراسم افتتاحیه داغی بود بر سینه هر عزیز زحمتکش سدشهریار و بنده نیز بود ، ایکاش احدی از مسئولین در هر رده انتقادی از رئیس جمهور وقت نسبت به کار عوام فریبی اش مینمودند . به جرات میتوانم بیان کنم که مردم میانه فهیم تر ، باهوش تر و سیاسی تر از سایر شهرهای استان هستند و کلیه مسائل روز دنیا ، کشور و شهر را متوجه بوده و آنالیز مینمایند ، یقیین و باور دارم مردم تا انتهای خط افتتاح سد گرمی چای خواهند رفت در صورت اقناع از موضوع ، مسئولین امر را ستوده ، در غیر این صورت همچنان احقاق حق نموده و نسبت به خدشه های وارده بر شعورشان ساکت و آرام نخواهند نشست . تاریخ و گذر ایام کارنامه اشخاص را مبرهن و پرواضح خواهد نمود ، اگر مسئولین ساعی و از جان مایه گذاشته باشند مردم قدردان شده و اگر غیر این باشد در انبار راکد سیاست بایگانی خواهند نمود . بااحترام-فرزند کوچک میانه-هوشنگ حبیبی

۰۲/۱/۲۳ ۱۴:۰۵

به وجود شخصیت هایی مثل جناب واعظی عزیز در میانه که بسیار باسواد ، استاد دانشگاه و دلسوز و همچنین از خانواده شهداء و انقلابی شهر هستند و از بزرگان میانه هم هستند افتخار می کنیم و درود می فرستیم به شخصیت متواضع ایشان .

۰۲/۱/۲۳ ۱۲:۳۳

ای کاش جا می افتاد همه با پروفایل و هویت واقعی بحث میکردن.اون موقع بود که با اخلاق به همدیگر انتقاد میکردیم.الان که بدون کنترل به هم تهمت میزنن.
البته در این چند مطلب نظرات کاربران مهمان تایید میشه در اکثر مطالب مانند نمایندگان و ادارات نظرات را نه تایید میکنن و نه جواب میدن
همین گوش دادن و جواب به انتقادات نشان از شخصیت والای نویسندگان است

۰۲/۱/۲۳ ۱۱:۱۷

سلام بازاری عزیز علرغم افتتاح سد شهریار همچنان عملیات اجرایی در سد مذکور و رتق و فتق برخی امور و نگهداری تاسیسات عظیمی که وجود دارد دایر و ادامه دارد و هنوز کارگاه در تحویل شرکت تابلیه و قریب 20 نفر پرسنل در آنجا مشغولند.فک کنم جناب مهندس حبیبی 10 سال و بیشتر پیش مهندسی عمران گرفتند و بیش از 4 سال است از پایاننامه کارشناسی ارشد خود دفاع کرده اند و قریب 15 سال است رییس کارگاه و همه کاره سد شهریار و جعبه سیاه آن به لحاظ اطلاعات و داده های سد مزبور مطرح هستند.و هنوز هم محل کار جناب مهندس سد شهریار و کارگاه دایر است و ریاست ایشان ادامه دارد.در ضمن به نظر بنده و البته بر مبنای روایات بزرگان تجربه فوق العلم است و سالهاست که کشورهای پیشرفته به این موضوع رسیده اند و همین است غولهای بزرگ فن آوری از قبیل گوگل و مایکروسافت و متا و اپل و سامسونگ و سونی و ....در استخدام نیروهای جدید شرط مدرک تحصیلی به خصوص از نوع دانشگاهی اش را برداشته اند متاسفانه ما در جهان سوم گیر عناوین و مدارک (نه مدارج) تحصیلی که متاسفانه در حال حاضر به صرفا یک صفحه کاغذ میمانند نه بیشتر،گیر کرده ایم. اشخاصی داریم که عناوین شان مهندس و دکتر است ولی خودشان ذهن شان و مدارج و مهارتهایشان و .... مهندس و دکتر نیست.همین است که اینجاییم و میخواهیم آب شرب بدون مخزن به مردم بدهیم مثل اینکه دم انتخابات آوردیم به مردم اتومبیل آخرین مدل دادیم ولی مخزن سوختش را درآوردیم و میگوییم سوار شوید و لذت ببرید و به ما هم رای بدهید!؟  و در ضمن صلاحیت دست خالق یکتاست و به معنایی که شما فکر میکنید نیست.و مهندس هوشنگ حبیبی انسانی شریف و نوع دوست و مرد روزهای سخت است

۰۲/۱/۲۳ ۰۸:۱۲

جناب صادق عزیز، امیدوارم تلاشهای علمی متمادی شما در عرصه های عمرانی آثار ماندگاری را برای مردم میانه داشته باشد . میانه به نمایندگان متخصص و صادق و انقلابی و دلسوزی نیاز دارد . خودتان بهتر از هر کسی می دانید نمایندگان فعلی و سابق هیچکدام به وعده های انتخاباتی خود عمل نکردند و بعد از انتخاب شدن به دنبال منافع شخصی و باندی خود رفتند . آنقدر به مردم دروغ گفتند که هم پیشگاه خدا و هم پبش مردم روسیاه و شرمنده اند . اتفاقا زمان کنونی به جوانانی مثل شما نیاز دارد تا این تخصص گرانقیمت خود را در خدمت مردم شهر رنجور و عقب افتاده میانه قرار دهید و میدان را برای حضور خناثان و دروغگویان و مزوران نا امن کنید .

۰۲/۱/۲۳ ۰۴:۵۲

ضمن احترام به شخصیت دوست داشتنی آقای حبیبی ، باید عرض کنم ایشان سرپرست کارگاه شرکت یاد شده بودند و بعدا در دانشگاه آزاد میانه رشته مهندسی را تحصیل و مدرک گرفتند و آن موقع دیپلم بودند... همین کارها را میکنید و عناوین و خطابهای جعلی برای هم می‌سازیم که در انتخابات آمار رد صلاحیت بالا می‌رود دکتر جان ؟! یعنی داستان دوستی خاله خرسه.

۰۲/۱/۲۲ ۲۳:۵۸

با افتتاح این پروژه بزرگ ، امکان قطع اعتبارت وجود دارد یا لاک پشتی تر از قبل میشود الان تستی آزمایش میشه چه موقع دایمی میشه زمان دایمی مهمه که در چه تاریخی خواهد بود یا همچنان دبه به دست خواهیم بود

۰۲/۱/۲۲ ۲۲:۰۶

به نائبی ربطی ندارد. مدیریت کامنتهای هر مطلب، برعهده صاحب مطلب است، چه رد کند چه تایید‌کند چه ویرایش کند.

۰۲/۱/۲۲ ۲۱:۱۱

سلام و عرض ادب جناب رسول عزیز از سد شهریار صحبت کردین دقیقا در سد گرمی هم تکرار تاریخ است. سد شهریار افتتاح شده برای بهره برداری به بیش از 400 میلیارد تومن اعتبار که نه،پول نقد نیاز دارد.و آن شده است که به بهانه افتتاح این سد دیگر اعتباری به این پروژه اختصاص نمی یابد و از اولویت طرحها خارج است و پروژه ای با آن حجم از سرمایه گذاری در شرف نابودی  است و کارفرما(آب منطقه ای) چون نمیتواند آبگیری انجام دهد دنبال مطالعه و تحلیل خطر زلزله برای سد خالی و تبعات بعدی آن است که خود نیازمند بودجه ای قابل توجه است.اینجا لازم است یاد یکی از ذخایر و فرزندان متخصص شهرم که در زمینه سد و سازه های آبی صاحب نظر و از مدیران ارشد شرکت معظم تابلیه،سازنده سد شهریار،جناب مهندس هوشنگ حبیبی بنمایم که سالهای متمادی مدیریت این پروژه را از طرف شرکت تابلیه بر عهده دارد و کاش ایشان در این زمینه که افتتاح بدون ضابطه چه بر سر پروژه آورده اظهار نظر بنمایند.که خود قصه ای پر از غصه است

۰۲/۱/۲۲ ۱۹:۱۱

سوال کردن حق هر شهروند میباشد و مهندس چند سوال کرده و باید دست اندر کاران جواب بدهند .
وقتی کاری ویا عملی شفاف نیست سوال پیش میاد و مهندس عزیز سوالهائی کرده اند و از نوع کارشناسی شده .نه سیاسیست و نه مغرزانه فقط چند سوال مهم .
فردا نیایند وبگن که تو این شهر به این بزرگی به عقل کسی نرسید که .....(سوالات پرسیده شده).

۰۲/۱/۲۲ ۱۷:۱۸

فقط شعار است آقای دکتر نگران نباشید اینها به هیچکدام از وعده های خود عمل نخواهند کرد فقط شعار است و شعار در رتستای محورهای ایکس ایگرگ و زد آزاد است و هیچ پولی بابت آن در ایران دریافت نمی شود.

۰۲/۱/۲۲ ۱۶:۲۵

با سلام و تشکر از دکتر واعظی عزیز بابت ارائه نظرات کارشناسی و شفاف سازی
نمایندگان محترم که انقدر عجله دارن برای حل مشکل اب شرب اونم دقیقا در سال آخر خدمت ای کاش کمی هم برای سد شهریار انرژی میذاشتن تا لاقل یکی حل بشه بعد سراغ بعدی برن
نکنه چون سد شهریار ۱۰ سال پیش و سال آخر آقای احمدی نژاد دقیقا مثل همین سدگرمی چای هول هولکی افتتاح شده و همینجوری بلاتکلیف مونده دریغ از یه لیوان آبگیری نون و آبی برای آقایون نداره که اصلا تو این ۴ سال هیچ سراغی ازش نگرفتن
متاسفانه با این سیاه نمایی ها و تبلیغات انتخاباتی هیچ احترامی برای شعور مردم قائل نیستند .
نمایندگان محترم سه سال تمام با تمام قدرت فقط بفکر حل اشتغال بستگان و دوستان و دخالت در مورد عزل و نصب در ادارات و فولاد بودن سال آخر یادشون افتاده شهر آب آشامیدنی نداره
استدعا دارم یه کوچولو به شعور ملت احترام بزارین فقط

۰۲/۱/۲۲ ۱۴:۲۶

 چشم ولی سن صرفا یک عدد است در ضمن خواهش میکنم زیاد بالایش را نزن که برسد به گوش کسی که نباید بداند من در اوان جوانی پیر شدم که کار دستم میدهد!!!!!

۰۲/۱/۲۲ ۱۴:۲۴

عزیز دل من یک مهندس سازه و معلم ساده دانشگاهم و به همین هم خیلی افتخار میکنم باقی موارد را دوست گرانقدرم جناب دکتر نائبی شرمنده فرمودند در ضمن فیل ما همون هندوستان بوده بازم هست شما زیاد فشاری نشو؟!!!

۰۲/۱/۲۲ ۱۴:۲۱

 چون که صد آمد نود هم پیش ماست این رزومه را خود صدای میانه نوشته است. وقتی عضویت شورای عالی استانها درج شده پس عضو شورای شهر به عنوان شورای پایه بودم که تونستم برم اونجا و در ضمن ریاست و عضویت در شورای شهر میانه در دور سوم به عنوان یکی از توفیقات بزرگ و افتخارات حقیر است آنزمان در اتمام دوره در همین سایت وزین صدای میانه گزارش عملکرد داده شده و الان هم تا جایی که به اسناد و مدارک دسترسی داشته باشم وذهنم یاری کند آماده پاسخگویی هستم

۰۲/۱/۲۲ ۱۴:۱۹

 بله دای؟!!!!!!

۰۲/۱/۲۲ ۱۲:۰۹

با سلام اینجانب خیلی متاسفم که صدای میانه این کامنت های بی ادبانه را منتشر می نمایند ولی در خصوص معاونت .... فرمانداری هر چی مطالب می نویسیم منتشر نمی کنند جناب آقای نایبی بنده شخصا برای جنابعالی متاسفم

۰۲/۱/۲۲ ۰۸:۳۸

قطعا همینطوره که شما میفرمایین تا وقتی که تو کشور رانت و سهمیه حاکمه همینه برادر

۰۲/۱/۲۲ ۰۸:۲۱

خواهشا مردم را بیشتر از این اذیت نکنید وقتی سد آماده نیست چرا دروغ می‌گویید برای جلب رضایت در انتخابات که نزدیکه اونم مردم فوری میدونن نقشه های شماها را به خاطر انتخابات میخوان الکی افتتاح بعد بگن کمی کارهاش مونده اونا را انجام میدیم بمونه بعد بیست سال آقای صادق واعظی هم درست می‌فرماید حرف حق تلخه برای بعضی‌ها ولی حرفش حقه آقای واعظی هم انسان شریفی هستن

۰۲/۱/۲۱ ۲۳:۲۳

هر چی سرمون میاد از این مهندسینی هست که با نمره گرفتن شدن مهندس یا رفتن خارج مدرک دکتری ایران شناسی گرفتن و فک میکنن خیلی میدونن و سینشونو میدن جلو و از بالا به پایین نگاه میکنن
تمام کارا شده باند بازی
دوباره کاری
همشونم مسلمونن و دروغ نمیگن اصلا
به امید ازادی ایران عزیز از دست تمام افراد هزار چهره و دروغ گو

۰۲/۱/۲۱ ۲۲:۵۳

جناب دکتر مهندس واعظی لطفا توضیح دهید «««بالایش را نزن»»» یعنی چه که در جواب کاربر مهمانی که به عکستان خرده گرفته در جواب گفته اید لطفا زیاد«« بالایش نزن»» نکنه منظورتان ««اوستون ورمای »» خودمان بوده !!!

 

۰۲/۱/۲۱ ۲۲:۳۱

با سلام .پیشنهادی دارم ! جلسه ای عمومی با شرکت کارشناسان در محلی برگزار و تمام زوایای سد گرمی چای و موضوع اب رسانی بررسی و به اطلاع افکار عمومی رسانده شود. فقط خواهشا از بعد تبلیغاتی با موضوع برخورد نشود.

۰۲/۱/۲۱ ۲۱:۴۱

آره شیرآلات نصب میشه اونم چه نصبی!؟
نصف و نیمه و موقت
تا فقط به صورت نمایشی آقایون بیان روبان قیچی کنند و شوآف تبلیغاتی برن و کلی هزینه از بیت‌المال برای تعویض قطعات شابلون و نصب شیر آلات اصلی انجام بدند!؟
وضعیت سد و تصفیه خانه هم که بدتر از خط لوله هست و کارها ناقصه
هنوز آب رو به تصفیه خوونه نرسیده خط ترکید چون آزادسازی آب و وضعیت شیرآلات غیر اصولی و غیر فنی بود 😅

۰۲/۱/۲۱ ۲۱:۲۸

مطالعه و توجه به نکات و مطالب در مورد شهر از زبان دلسوزان و منتقدان شهر،لازمه پیشرفت و ترقی شهر است.

حسن وجود شبکه های اجتماعی و مجازی،همین شنیده شدن مطالب و نظرات مخالف و موافق است.اما متهم سازی به سیاسی کاری،بداخلاقی موجود در این فضاست.

ای کاش بستری فراهم میشد که بحث های گسترده با حضور اکثر مردم و جوانان تحصیل کرده شهر انجام میشد تا بهترین تصمیم ها برای شهر گرفته میشد و نظرات مسالمت آمیز شنیده و تحمل میشد. ان موقع بود که اشکالی نداشت کارهای مثبت انجام شده،رزومه برای شرکت در انتخابات احتمالی اظهار میشد که بهترین ابزار برای جلب نظر مردم بود نه وعده های مدت دار   

امیدواریم مشکل اب شرب میانه بعد از سالها بصورت کامل باعث حل شدن مشکل آب مردم میانه باشد.

۰۲/۱/۲۱ ۲۰:۳۹

این ادبیات و بی ادبی شما و این نوع نوشتار اهانت به همه همشهریان هست آقای دکتر واعظی اگر تهران می آمدند و میانه را رها می‌کردند قطعا در تهران الان از مدیران ارشد کشوری بودند و این فرزند و دانشمند میانه دانشگاه میانه را رها نکردند و این مطالب علمی که در مورد سد سازی نوشتند تک تک آنها با تجربه و زحمت بدست آمده که در کشور چنین اشخاصی خیلی کم هستند .

۰۲/۱/۲۱ ۲۰:۳۸

ضمن ترج نهادن به مطلب فنی دکتر واعظی، پیشنهاد می‌شود این مطالب را به .... نماینده یشان که پیگیر امورات سد هستند می‌رساندند بهتر بود تا رسانه ای نموده و با اینکار ........ را به رخ نمی کشیدند و از طرفی گمان بهره برداری و ثبت نام در انتخابات یا تخریب انتخاباتی را به ذهن تودها نمی انداختند

۰۲/۱/۲۱ ۲۰:۱۲

عفت کلام داشته باش و با ادب باش.

یکی از جوانان میانه من هستم و با زحماتی که دکتر واعظی در دانشگاه برایم کشیده اند دارم نون حلال در میارم و گذر زندگی میکنم، از نظر تو این خیانت به جوانان میانه است؟

حرف چرت نزن

 

 

 

۰۲/۱/۲۱ ۱۹:۵۴

لاپ پت و مت اولوپ جریان
تمام مهندسین یجا جمع شدن چندین ساله یه سد رو نتونستن درست کنن
حالا اینجوری شده
اما درکل هرچقد هم خودنمایی بشه از طرف هر نماینده و شخصی کسی که یکم خرد و عقل و منطق داشته باشه نه رای میده نه میره به مجالس گفتمان این عزیزان تا این چرندیاتو بشنوه

۰۲/۱/۲۱ ۱۹:۴۷

بله بلطف مهندسین اماده بود و بلطف مهندسین تاریخ گارانتی تجهیزاتم تموم شد اما نتونستیم استفاده کنیم

۰۲/۱/۲۱ ۱۹:۲۷

طراحی سد قبل از انقلاب انجام گرفته زمانی که برف و آب فراوان بود الان در این خشکسالی خود روستاییان اب شرب کافی ندارند و....

۰۲/۱/۲۱ ۱۸:۰۷

می شد منظورت را با ادبیات بهتری مطرح می کردی که مخاطبان می فهمیدند می خواهی ابرویش را اصلاح کنی زدی چشمش را کور کردی

۰۲/۱/۲۱ ۱۷:۴۵

با سلام
به نظر من طرح این موضوع از طرف آقای واعظی ونقطه نظرات مردم وکارشناسان مختلف یک پدیده مهمی را در میانه مشخص میکند
1-آقای واعظی به عنوان متخصص یک نظر کارشناسی ارائه فرمودند که علاوه بر هدر رفت سرمایه ملی،امکان آسیب زایی به پروژه هم وجود دارد فلذا ازآقای واعظی خواهشمندم همین موضوعات را به سازمان بازرسی کل کشور، دادستان محترم کل کشور در قالب نامه مکتوب ارائه دهید تا کشور به دلایل مختلف گران اداره نشود(دفاع از حق عمومی)
2-اگر نظر کارشناسی آقای واعظی در جهت تبلیغات انتخاباتی برای دوره آتی توسط برخی تلقی میشود چرا این فرصت را که صدای میانه در اختیارمان قرار داده که متخصصان خودمان بشناسیم وقبل از انتخابات محک بزنیم را قدر ندانیم
به زعم خودم این قسمت جسورانه آقای واعظی در بیان نظر کارشناسی قابل احترام بوده وتخریبهای شخصیتی بیشتر از ناحیه رقبا بوده وپیشنهاد میکنم با سعه صدر در صدد پاسخگویی علمی به نظر کارشناسی برآیند تا مطرح کردن کلمات سخیف
3-در نهایت انتخاب مسئولین با آگاهی وانتخاب افراد متخصص وسالم بهتر از انتخاب افراد عوام فریب واحیانا با روشهای نا صواب مثل خرید رای، استخدام های غیر قانونی در ارگان ها مثل فولاد می باشد.

۰۲/۱/۲۱ ۱۷:۰۸

😂😂😂😂😂😂😂😂

۰۲/۱/۲۱ ۱۶:۳۹

برادر واعظ شما صلاحیت نمیارید اگر ملاک دوران شورای شهر و ...... بوده و کل مسائل شهر از تا آب شرب به .........جنابعالی که برادر ..... باشد اطلا به ربطی ندارد صندلی سبز مجلس اونقدر شیرینه به هر ترفندی دست می زنین به جوانان مردم وشهر خیا نت کردین به فرمایش امام اگر اهالی شهر میانه از پستی های شما بدانند شلوار سهله شورت شمارم پاره می کنن تبلیغات انتخاباتی نکنین

۰۲/۱/۲۱ ۱۶:۲۹

تبلیغات انتخاباتی آب شرب.... شروع ...... تک خوری نمی تونه بخوره می خواد ........ بیاد

۰۲/۱/۲۱ ۱۶:۲۵

سلام جناب ناشناس عزیز بله 95 درصد خط انتقال و تصفیه خانه و تاسیسات سالهاست تمام شده و آن 5 درصد باقیمانده هم مربوط به محوطه سازی و راه اندازی و رفع اشکالات است که این آبگیری البته ظاهرا در ابتدای امر از آب بهنگام(موجود رودخانه نه مخزن فراز بند) میخواهند استفاده کنند که موهبت آن میشود آزمایش و رفع اشکال خط انتقال و تصفیه خانه که اتفاقا دستاورد و مزیت این آبگیری اضطراری است و کارشناسان در فکر همین مساله هستند.ولی خوب این نمیشود آب پایدار و شرب و آن موهبتی که شما میفرمایید.مثل یک ماشین مدرن و آخرین مدلی است که نه آب نه روغن و نه سوخت دارد.اتفاقا در شرایط عمومی پیمان نسخه قدیمی شرط تحویل موقت پیشرفت 97 درصدی پروژه بود که برخی پیمانکاران مثلا یک ساختمان را کلا آماده و همه چیزش را تمام میکردند و فقط شیشه پنجره هایش را نمی انداختند 97 درصد و بیشتر در پروژه بود ولی پروژه به دلیل نداشتن شیشه قابل بهره برداری نبود وسالها عاطل و باطل میماند و پیمانکار و .. هم که به پولشان رسیده بودند. البته اینجا سد تا جایی که من میدانم 27 28 درصد از عملیات اجراییش و آنهم از نوع حجمی اش،که بدنه و سریز و ...باشد، باقی مانده و لذا ما ماشینی مدرن و لوکس(تصفیه خانه و خط انتقال که سالهاست آماده است) داریم ولی هنوز پمپ بنزین آماده نشده که به ما سوخت بدهد که حرکت کنیم.مساله این است برادر مومن!!حالا این وسط دم انتخابات ما هم یک تبلیغی میکنیم و دستگاه اجرایی و مشاور و پیمانکار هم تستی انجام و اشکالاتی رفع میکنند و بخشی از کارشان پیش میرود و من و شما و مردم می مانیم که موهبتی دستمان نرسیده تازه شعورمان هم زیر سوال رفته این است عزیز برادر ! هر چیزی به راهش است.در ضمن استفاده از آب بهنگام و هدایت آب رودخانه مستقیما به تصفیه خانه و خط انتقال پیشنهادی است که سالها قبل ،فک کنم سال 97 یا 98،توسط زنده یاد مرحوم دکتر فرمند شده بود و همین دستگاه اجرایی و ... گفته بودند امکان فنی ندارد و ممکن نیست و آب پایدار نمیدهد که ایشان جلسه ای با حقیر برای این موضوع داشتند که همین جواب که به درد رفع اشکال تست میخورد و آب پایدار نمیدهد دادم و لازم است یاد آوری کنم همین فراز بند سالهاست آماده است و از سال 98 تاکنون سد پیشرفت فیزیکی آنچنانی نداشته است همین آبگیری اضطراری آنموقع هم میشد انجام بشود.

۰۲/۱/۲۱ ۱۶:۰۰

عی جان درستش اینه:
آن یکی خر داشت، پالانش نبود
یافت پالان گرگ خر را در ربود.

۰۲/۱/۲۱ ۱۵:۳۲

توضیحات جناب مهندس کارشناسی و منطقی میباشد واما مسئله مهم این است پاسخ این اظهارات و کم وکاستی ها را فرمودند برای مردم کمی قابل فهم است واما برای متولیان امور و کارفرما و پیمانکار ممکن است مورد تائید همه موارد و یا بخشی از آنها نباشد و باید توجه کرد نباید فقط در مورد خود مخزن اطلاع رسانی کرد سد که فقط مخزن آبگیری نیست صدها مورد در آن مورد بحث است در کل بالای ۹۵درصد لوله گذاری به اتمام رسیده شیر آلات در حال بستن و راه اندازی است کل پروژه را باید دید و تنها به نقاط ضعف و کمبودها نباید اشاره کرد هر کاری نقاط ضعف و قوتی دارد و الان که همه کارشناس در این حوزه تشریف دارند مساعدت کنند به بهترین وجه مردم از موهبت آن استفاده کنند

۰۲/۱/۲۱ ۱۳:۲۸

یعنی می‌شود دیگر در پی یافتن آب آشامیدنی در روستاهای اطراف شهرستان وقت و هزینه نکنیم !؟

۰۲/۱/۲۱ ۱۳:۲۳

جناب مهندس بسیار مستدل و فنی و مستند فرمودید.سپاسگزارم

دوستان جناب مهندس محمدحسینی علاوه بر اینکه سالها مدیریت پروژه قطعات مختلف مترو تهران به عهده داشتند و منشا خدمات بسیار بوده و منجمله تعدا کثیری از جوانان و مهندسان میانه ای را در این پروژه ها مشغول به کار کردند(تقریبا هر میانه ای مراجعه کرد مشغول شد) از مدیران ارشد شرکت سابیر بین الملل هم هستند که در زمینه پروژه های سد و تاسیسات وابسته فعالیت دارد

۰۲/۱/۲۱ ۱۳:۱۷

صادق عزیز در سر چه می پرورانی و هوای هندوستان کردی..... زهی خیال باطل.......به .... چه ها رسیده.....به رقابت افتادی!!!!!

۰۲/۱/۲۱ ۱۲:۵۳

با عرض پوزش یک سئوال
مسائل اجرایی ومدیریت شهری اعم از انتصابات کندن چاه لوله کشی واسفالت جاده ها ومعابر چه ربطی به قوه مقننه ونمایندگان مجلس دارد بهتر نیست این عزیزان جواب گویی قانونی مسائل مهم جامعه که قانون اساسی مملکت از وظایف ایشان تعریف کرده فعالیت کنند

۰۲/۱/۲۱ ۱۲:۲۶

با سلام و عرض احترام به همشهریان و دوست عزیزم جناب آقای دکتر واعظی واقعا مطالب ارزشمندی فرمودند که حاصل سالها تجربیات کاری و تحصیلات مرتبط علمی ایشان می باشد لذا با توجه به تجربیات کاری اینجانب نیز در سدسازی و اجرای تصفیه خانه آب شرب در شهرهای مختلف کشور قابل ذکر هست که زحمات زیادی تاکنون برای اجرای سد گرمی چای و خط انتقال آب و همچنین خود تصفیه خانه آب شرب در دوره های مختلف و از ابتدا تا الان انجام پذیرفته ولی جهت بهره برداری دائمی و تامین و تغذیه پایدار آب مورد نیاز تصفیه خانه توسط سد گرمی چای هنوز شرایط کامل فراهم نیست و شایسته نیست غیر کارشناسی و بدون لحاظ نمودن ریسک ها چند روزی آب موقت از فرازبند روانه تصفیه خانه شود و بعد تعطیل شود و مطمئنا برای عده ای ضد تبلیغ خواهد شد چرا که نسل امروزی با وجود فضای مجازی و هوشمندی که دارند واقعیت ها را برملا خواهند کرد شرایط فعلی در حد پر کردن لوله های خط انتقال و کنترل نشت لوله ها و جوشکاری ها و تست دریچه ها از جمله دریچه irrigation آبگیری اگر آماده هست و یا دریچه های رادیال و غیره ، اتاق کنترل و همچنین تست back wash فیلتراسیون در تصفیه خانه و کنترل تابلو میمیک و تست درصد کلرزنی و تزریق مواد شیمیایی و تست های دیگر با توجه به کدورت و سختی آب موجود می باشد انشاالله به کمک همه دست اندرکاران بهره برداری پایدار و بدون ریسک این مجموعه فراهم شود و مردم دعاگو و غیرتمند از این نعمت استفاده کنند .

۰۲/۱/۲۱ ۱۲:۱۲

چرا در رزومه خود ، عضویت و ریاستشورای شهر میانه را ننوشتید. نکنه کسر شأن دارد یا از پاسخگو بودن به عملکرد خود می ترسید؟؟؟؟

 

۰۲/۱/۲۱ ۱۲:۱۲

چرا در رزومه خود ، عضویت و ریاستشورای شهر میانه را ننوشتید. نکنه کسر شأن دارد یا از پاسخگو بودن به عملکرد خود می ترسید؟؟؟؟

۰۲/۱/۲۱ ۱۲:۱۰

چرا در رزومه خود ، عض

۰۲/۱/۲۱ ۱۱:۴۹

باسلام،اقا جمع کنید این پروژه هاتونو،از سد تا میانه چند کیلومتر راهه؟ازسال 99تاحالا تموم نشده؟بنظر من این پروژه برای بعضی ها شده منبع درامد،که چند ساله برا خودشون سر گرمی کردن.این نماینده وشورای شهرمونم که شکر خداتو خواب زمستونی تشریف دارن،پس نتیجه میگریم که مردم عزیمون همون اب شور بخورن،خدارا شکر کنن،چون این پروژه 50سال دیگه هم تموم بشو نیست،تموم بشه با کمبود اب مواجه میشه.

۰۲/۱/۲۱ ۱۱:۰۹

سلام صبر اله سون گوررسن نجور اولاجاق!

۰۲/۱/۲۱ ۱۱:۰۴

نجور اولاجاق؟

۰۲/۱/۲۱ ۱۱:۰۴

سلام عزیز برادر! مهم اینست که آب بیاید که با این روش شاید با لحاظ خوشبینانه ترین پارامترها طول مدت تامین آب یک ماه هم نباشد که اینرا همه عوامل اجرایی میدانند و ناخرسند هم هستند و نتیجه اینکه شعور من و شماست که نصفه نیمه میشود نه آب ،احسنت به شما بله راه حل کوتاه و میان مدت تا اتمام سد در حدی که بتوان بدون اضطرار و با ریسک بسیار کمتر از روش حال حاضر برای آبگیری سد اقدام نمود همان سه چاه عمیق است که به ابتکار مدیرعامل مجرب و قوی سازمان آب و حمایت امام جمعه معزز و تامین اعتبار لازم توسط آقای اسماعیلی قرار بود اجرا شود که همان شد که گفتیدواتفاقا الان هم دیر نیست حتی تا دو ماه میتوان چنین عملی با همان هزینه آبگیری اضطراری این امر را انجام داد.ولی در آستانه انتخابات میخواهیم کمی آب و تاب و زرق و برق هم داشته باشیم که روشنگری و مطالبه را به دنبال دارد

۰۲/۱/۲۱ ۱۰:۴۰

با سلام از تحلیل علمی موضوع در روشن شدن حقایق برای مردم توسط جناب دکتر واعظی کاملا قابل تقدیر میبباشد . انشاله این رویه در اتی برای سایر تصمیمات حاکمیت فعلی ( نمایندگان و فرماندار و روسای انتخابی . . . ) شهر از طرف فرهیختگان ادامه یابد . . تشکر از دکتر واعظ به عنوان روشن کننده چراغ اول

۰۲/۱/۲۱ ۱۰:۲۲

1- چرا سد شهريار كه حجم درياچه بيش از ده برابر آيدوغموش يا گرمي چاي دارد را همه فراموش كرده اند يه زماني ميگفتند تقريبا 20 سال پيش اين سد باعث ميشه آب و هواي ميانه مثل شمال ميشه ميگفتند از آب پشت سد به زمينهاي كشاورزي بخش كاغذ كنان آب پمپاژ ميشه ما هم با سادگي خوشحال مي شديم و تشويق مي كرديم ميگفتند باعث رونق گردشگري ميشه اول قرار بود اين سد نيروگاه و توليد برق داشته باشه پس از كم كردن ارتفاع اين بخش هم حذف شد چرا كسي مشكلات را حل نميكند آيا 20 سال زمان كمي هست.

2- چهار بانده كردن هم 20 سال هست خوراك تبليغات هست از زمان مهندس هاشمي تا الان هنوز تصادفات جاده اي هست و هر دوره اعلام ميشه بريد نگاه كنيد دارند چهار بانده را كار مي كنند البته ما هم هر دوره سوت و كف مي زنيم در سخنراني ها انگار ما مردم هم دوست داريم دروغ بشنويم و 20 سال هست كف مي زنيم و تشويق مي كنيم .

3- سد گرمي چاي و آب شرب هم خوراك 20 ساله تبليغات هست .
4- راه اندازي فازهاي جديد فولاد و تكميل زنجيره توليد هم خيلي مطلب داره امسال آزمون جذب گذاشته اند و هر چهار سال سوخت موتور تبليغات را تامين كرده و موتور تبليغات را داغ ميكند .
5 - جذب سرمايه گذار و ساخت كارخانه جديد در ميانه جهت حل مشكل اشتغال پاي ثابت تبليغات هر دوره هست ولي بعد از انتخابات يكدفعه سرمايه گذار غيب مي شود .
6 - اتصال راه آهن ميانه به شهر اردبيل و شهر تبريز هم در سخنراني ها چاشني تبليغات هست و همچنان موضوعات ديگر در شهرمان زياد هست و همه ميدانند .
نكته آخر اينكه مردم واقعا از مجلس درخواست تصويب قوانين داشته باشند چه در اقتصاد چه در روابط خارجه چه در صنعت و غيره كه با الگوگيري از كشورهايي چون ژاپن ، كره جنوبي ، چين و كشورهاي پيشرفته باعث ايجاد سيستم و نظم سازماني شود و منجر به حل مشكلات معيشتي و اشتغال بصورت اتوماتيك شود اگر هم بلد نيستند و حاضر نيستند كنار بكشند حداقل مثل مربي فوتبال از ديگران استفاده بكنند .

۰۲/۱/۲۱ ۱۰:۰۷

یکی خرداشت پالانش نبود چون خر بیافت پالان گم کرد

۰۲/۱/۲۱ ۱۰:۰۵

با اینجور مطالب و شایعه زحمات اون عزیزان و دیگر زحمتکشان را ضایع نکنید با انجور کارا هست که همچنان آب بی کیفیت داریم مصرف میکنیم قبلا هم از طریق چاه عمیق میخواستم آب رو تامین کنند اون موقع هم اقای زرین و مشایخی رفتن اهالی روستاها رو تحریک نمودن و نگذاشتند آب به میانه بیاید و حالا هم داره درست میشه آب بیاد اقای دکتر واعظی یه عریضه ای نوشته و داره شایعه می اندازه خب برادر گرامی شما این اطلاعاتتون رو قبلا یه نمایندگان و امور اب استان اعلام میکردین تا از نظرات شما استفاده می کردمند ولی الان چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چون داره کار درست میشه بخاطر اون!!! تورا خدا اذیت نکنید بزارید هر طور شده آب به میانه بیاد همین که بیاد دیگه شرایط فرق خواهد کرد فردا و در اینده نماینده های دیگه هم بیاد یه سری نواقصات رو حل میکنه و این میشه که کل حالا سد و یا تصفیه خانه کامل بشه اینکه بشینیم یه طرح کاملا مدرن و انتیک رو درست کنند و تحویل ما بدن همچین خبری نیست ولی این نصفه و نیمه هم باشه خوبه بزارید بیاد لااثل یه پله میریم جلوتر

۰۲/۱/۲۱ ۰۹:۴۵

مهندس واعظ عزیز دست مریزاد
انصافا مسایل رو خوب کارشناسی شده فرمودید .
ولی متاسفانه کو گوش شنوا
فعلا نماینده های عزیز میانه دنبال جمع کردن رای هستن و در این راه هر دروغی که فکرشان را بکنید خواهند گفت .
ولی به لطف خدا و انسانهای آگاهی همچون شما دروغشان بر ملا خواهد شد

۰۲/۱/۲۱ ۰۹:۲۶

اتفاقا عالی و بسیار رسا و شیوا مطرح نمودند

۰۲/۱/۲۱ ۰۹:۲۴

جالب است ... و آشنای نماینده فعلی هم اشکال وایراد از روند کار آب شرب و بی مدیریتی ها انتقاد میکند

۰۲/۱/۲۱ ۰۸:۵۸

با تشکر از آقای دکتر واعظی عزیز مطالب کاملا علمی و صحیح بیان شده و بدور از هر مطلب حاشیه ای کاملا تخصصی و کارشناسی موارد ذکر شده است حالا اگر می‌خواهیم به مسائل کارشناسی اهمیت ندهیم مشکلات احتمالی آینده گریبانگیر کسانی خواهد شد که گوش شنوا برای مطالب کارشناسی ندارند و مسائل تبلیغاتی و فشار سیاسی بر مسائل کارشناسی و علمی غالب خواهد شد و از ماست که برماست .

۰۲/۱/۲۱ ۰۸:۴۷

خیلی عالی و کاملا خوب و تخصصی فرمودید و بدون انجام این مراحل واقعا صحبت از آبگیری عوامفریبی هست و انجام آبگیری توام با نواقص ادامه عملیات و تکمیل نواقصات را چندین برابر دشوار خواهد کرد و هزینه بیشتری نیاز خواهد داشت .

۰۲/۱/۲۱ ۰۸:۰۵

جناب واعظی همشهری عزیز شما که سالها در شورای شهر بودید چه گلی بر سر این شهر شیرازه گسیخته زدید غیر از نفع شخصی ایا خدمتی انجام دادید ؟ حالا با طرح چند سوال میخواهید ذهن مردم را بخود جلب کنید و فیل تان را که بقول خودتان در هندوستان بوده و انجاهم مانده بسوی مجلس رهنمون شوید ؟ زهی خیال باطل !!!

۰۲/۱/۲۱ ۰۷:۳۱

دکتر واعظی به دنبال میز و شهرت و نان است برادر کجای کاری ؟! لطف کنند بفرمایند کدوم پروژه های ماندگار را در میانه از خود به یادگار گذاشته غیر از پروژه های اقتصادی پیش فروش کرده ؟ دکتر واعظی پیمانکار است تا یک چهره علمی و دانشگاهی ؟!

۰۲/۱/۲۱ ۰۷:۲۱

مهندس چرا از عکس جوانی و دانشگاهی خودتون استفاده کرده اید ؟ سن و سالی از شما گذشته و گرد پیری بر سر و صورت شما نشسته است . از احوال فعلی خود فرار نکنید . هستند دوستانی که شما را بهتر از دیگران می شناسند هر چند در سن کنونی هم خوش تیپ هستید اما یک ذره چاق !

واعظی: چشم ولی سن صرفا یک عدد است در ضمن خواهش میکنم زیاد بالایش را نزن که برسد به گوش کسی که نباید بداند من در اوان جوانی پیر شدم که کار دستم میدهد!!!!!

۰۲/۱/۲۱ ۰۷:۱۷

با سلام . سد گرمی چای یک پروژه فنی عمرانی است برای تامین آب شرب مردم میانه اما به دلیل بهره برداری های سیاسی عده ای از خدا بی خبر تشنه قدرت جنبه های سیاسی و انتخاباتی آن پر رنگ تر از جنبه های فنی _ مهندسی آن شده است . در جایگاه علمی شما همشهری محترم شکی نیست . با زحمت و تلاش فراوان علمی به این جایگاه رسیدید و قطعا از افتخارات شهرستان میانه هستید اما در نوشتن این مطلب شیوه مقاله نویسی علمی را رعایت نکرده اید چون اولا انتخاب سد گرمی چای به لحاظ نزدیکی به انتخابات مجلس در اسفند ۱۴۰۲ انتخاب درستی برای نویسنده محترم نیست . می توانستید متن را موضوع فرایند علمی و فنی سد سازی تغییر دهید و در لابه لای این مطلب به سد گرمی چای هم اشاراتی داشته باشید . دوما پایان مطلب و متن علمی باید منابع و مآخذ متن علمی را قرار می دادید نه کارنامه و رزومه علمی خود را اگر در ادعایی که می کنید درست و صادق هستید ( یک معلم دانشگاهی ) . خودتان بهتر از همه مردم می دانید که دستاویز قرار دادن این پروژه ها با اهداف سیاسی مخلوط شده است و به خدمت با منت به مردم همراه گشته و شما را هم تا حدودی آلوده کرده و از یک معلم ساده دانشگاهی به وام دار سیاسی تغییر داده است . به آخرت خودتون بیاندیشید تا شاید عاقبت بخیر شوید . العاقبت للمتقین

واعظی: اگر وام دار سیاسی و غیر سیاسی بودم چنین متنی را حتما منتشر نمی کردم.در ضمن این متن یک متن علمی یا مقاله نیست طرح برخی مطالبات و روشنگری در قالب 11 پرسش است که امیدوارم عزیزان زحمتکش و بخصوص نمایندگان ساعی جوابی برایشان بدهند که خیالمان راحت شود و حداقل بدانیم هدف اگر تبلیغات و جمع آوری را هم باشد حداقل طرفی هم مردم مظلوم و تشنه میانه هم ببندند

۰۲/۱/۲۱ ۰۴:۴۷

به نظر منم گفته های شما کاملا درست وعلمیست وما وبسیاری از همشهریان در این مورد سئوالهای شما رو داشتند که شما مطرح فرمودین خدارو شکر که در شهر ما مهندسان دلسوزی همچون شما هست امیداورم که کسی به این سئوالها جواب علمی منطقی پیدا کند واین طرح مثل طرهای دیگر میانه بی فایده نباشد ولی بعید میدانم مشت نمونه خروار است موفق وپیروز باشید

۰۲/۱/۲۱ ۰۲:۴۳

ا.عزیز این ها رو اول از ..... بپرس بعد مطرح کن. ۲. نکنه فیل شماهم یاد هندوستان کرده مثل نماینده قبل دوره هشتم که برای دوره نهم برادرش هم کاندید شد. ۳. این آخر مطلب نوشته ی رزومه در حد انتخابات شورای دانشکده چی هست نوشتین. یه مطلب که رزومه نوشتن نمیخواد. از این رزومه قوی تر کلی از دانشجویان سابق دانشگاه های میانه دارن.

 

۰۲/۱/۲۱ ۰۲:۱۸

متاسفانه بعضی از مسؤلین طرز فکرشون درامر سیاست قديمي فکر می‌کنند وجو زمان رو قدیمی می‌دانند که اشتباه بزرگشون دراین طرز فکرشون هست که نمی‌دانند زمان اینترنت وتلکرم واینستا هست وهمچنین وسایل نقلیه‌ که‌ مردم‌ بلافاصله از گفتگو های مسؤلین سند معتبر تهيه می‌کنند ودروغ وراست رو مشخص می‌کنند، مثل دکتر واعظی عزیز بلافاصله دروغاشون رو برملاء کرد

۰۲/۱/۲۱ ۰۱:۲۲

آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا...

۰۲/۱/۲۱ ۰۰:۵۷

سلام
جناب واعظی وهمشهریان
سوالات خیلی خوبی است ولی بنظرمن نه مردم نه کسی باید جواب بده نمایدنگان هم باید برای اعتبارات سد وپیشرفت سد وقت بذارند جواب سوالات فنی کیفی وکمی را باید وزارت نیرو ومشاور ومدیرپروژه بدهند انشالله موفق باشید

۰۲/۱/۲۱ ۰۰:۰۵

ای کاش تمامی عملکردهای مسئولین شهرستان توسط کارشناسان مجرب این چنین به نقد کشیده شود تا اینکه
۱. هر شخصی جرات قبول مسئولیتی در این شهرستان نکند چون میداند که درصورت قبول : در قبال تمامی کرده ها و نکرده هایشان می بایست این چنین پاسخ دهند.

۲. همشهریان آگاه به تمامی عملکردها باشند.
۳. ....
دکتر واعظ عزیز امیدواریم چراغی را که روشن کرده آید توسط ریش سفیدان و کاربلدان شهر روشن بماند.

۰۲/۱/۲۰ ۲۳:۴۷

البته تصفیه خانه خیلی وقته با 95 درصد پیشرفت قبل سال 99 آماده بهره برداری و ... بود

۰۲/۱/۲۰ ۲۳:۱۲

و
آیا قطر لوله ها جوابگوی جمعیت شهرمیانه+روستاهای مسیر خواهد بود یانه؟
آیا این افتتاح شبیه افتتاح سد استور، ورزشگاه ۵۰۰۰ نفری و.. خواهد بود.

۰۲/۱/۲۰ ۲۳:۰۳

جناب راست گفتی واقعا .مخوان صوری افتتاح کنن چون ......... بشه ،دلیل محکم .هنوز تصفیه خانه تکمیل نشده یعتی دستگاهشو نخریدن اونطوری شننیدم ی نفر میگفت درست میگن اب میدیم ولی اب نیست لجن میفرستیم میاد من که اینطوری شنیدم .

۰۲/۱/۲۰ ۲۲:۵۲

سلام شما که لالا بلدی چرا خوابت نمی اد یا نمخوای بخوابی این سوالات رو اول بصورت مخفی از ..... بزرگوار سوال میکردی بعد برای عموم مطرح میکردی مهندس جان ایام به کام

اخبار روز