کد خبر: ۱۲۷۱۷۰
۴۴۳ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

معرفی کتاب «آرام کردن کودک عصبانی»

۱۴۰۱/۱۲/۴
۲۱:۳۷

کتاب «آرام کردن کودک عصبانی» نوشته تریشیا گویر، کتابی درباره تربیت فرزند است. والدین با استفاده از توصیه ها و تکنیک های عملی ارائه شده در این اثر، می­ توانند به فرزندانشان در مدیریت خشم کمک کنند. این کتاب شامل تجارب شخصی نویسنده به عنوان یک مادر، پژوهش های علمی و مصاحبه با متخصصان روانشناسی کودک و فرزندپروری است. گویر بر اهمیت درک علل ریشه ای خشم کودک، ایجاد محیطی آرام و باثابت در خانه، و پرورش مهارت های ارتباطی سالم و حل مسئله تاکید می کند. این کتاب طیف وسیعی از استراتژی‌ها مانند تغییر جهت حواس کودک، استفاده از پاداش مثبت، و آموزش تکنیک‌های ذهن آگاهی، برای کمک به والدین برای مدیریت خشم کودکان و ارتقای انعطاف‌پذیری عاطفی ارائه می‌کند. به طور کلی، " آرام کردن کودک عصبانی " منبعی همدلانه و در دسترس برای والدینی است که به دنبال کمک به فرزندان خود برای پشت سر گذاشتن احساسات چالش برانگیز هستند.

این کتاب به سه بخش تقسیم شده است: درک خشم، ایجاد آرامش، و تقویت انعطاف پذیری عاطفی. در بخش اول، گویر به دلایلی که در پس آنها کودکان ممکن است خشمگین شوند و اینکه والدین چگونه می توانند احساسات کودک خود را بهتر درک کنند، می پردازد. او همچنین داستان های ساختگی و عقاید غیر علمی رایج در مورد خشم را بررسی می کند و توصیه‌هایی برای واکنش مفید و سازنده به خشم فرزندان ارائه می‌دهد.

در قسمت دوم کتاب، گویر درباره راهبردهایی برای ایجاد خانه­ ای آرام و با ثبات بحث می کند، و معتقد است این کار در کمک به کودکان برای مدیریت احساساتشان بسیار مهم است. او موضوعاتی مانند تعیین محدودیت ها، تمرین مراقبت از خود به عنوان والدین، و آموزش مهارت های مقابله ای سالم به کودکان را پوشش می دهد.

بخش سوم کتاب بر تقویت تاب آوری عاطفی در کودکان تمرکز دارد که گویر آن را جزء کلیدی مدیریت خشم می داند. در این بخش نکاتی برای توسعه مهارت های حل مسئله، برقراری ارتباط موثر و ایجاد انعطاف پذیری در مواجهه با استرس و ناملایمات ارائه می شود.

گویر در طول کتاب داستان های شخصی والدین دیگر را که چالش های مشابهی با خشم فرزندان خود داشته اند را به اشتراک می گذارد. همچنین از دیدگاه­ها و پژوهش­های روانشناسان کودک و سایر متخصصان در این زمینه استفاده می کند.

«آرام کردن کودک عصبانی» به زبانی واضح و گیرا نوشته شده است و شامل تمرین‌ها، فعالیت‌ها و سؤالات تأملی متنوعی است که به والدین کمک می‌کند تا استراتژی‌ها را عملی کنند. برای والدینی که به دنبال درک بهتر فرزند خود و تامین رفاه عاطفی او هستند، این کتاب منبعی مفید است.

مهدی حسنی این کتاب را به فارسی ترجمه کرده و انتشارات فصل اندیشه آن را منتشر کرده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۱۲/۷ ۱۲:۲۶

سلام آقای مهندس. درس پس می دهم. هشت کتاب چاپ شده و دو کتاب دیگر به زودی منتشر می شوند.

۰۱/۱۲/۶ ۰۹:۱۸

دوست خوبم مهدی حسنی! قلمت شیوا و مانا باد. فکر کنم پنج کتاب ترجمه کرده باشید که هر یک از دیگری جذابتر و مفیدتر است. همین کتاب دو بار چاپ شده است. 

اخبار روز