کد خبر: ۱۰۴۲۵۳
۱۷۶۵ بازدید
۱۲ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

یادمان یک انسان فرهیخته و یک معلم ماندگار؛

استاد علی رضایی

۱۳۹۹/۱۱/۳۰
۱۷:۵۶

 

درگذشت معلم اخلاق، انسان دلسوز، روشن ضمیر و مهربان و چهره ماندگار آموزش و پرورش میانه غمی بس سنگین بر دلهایمان نهاد. استاد رضایی یک معلم ماندگار و یک انسان فرهیخته بود که بیشتر حیاتش را به پرورش جوانان میانه گذراند و با کوله باری از دعای خیر پرورش یافتگان مکتبش ما را تنها گذاشت. انسانی که مردم داریش و مردمی ماندنش همیشه زبانزد خاص و عام می باشد.

می شد در چهره با مسمایش، عطوفت پدرانه را حس کرد. می شد از کلاس پرارزش اخلاقش، رسم جوانمردی و مردم داری را آموخت. می شد در کلاس درسش، عمق عشق و علاقه را به تعلیم دید. می شد در کلاس مدیریتش، تسلط و درایت را مشاهده کرد. می شد در کلاس رفتارش، آرامشی دلنشین را کسب کرد. 

براستی استاد علی رضایی اسطوره ای بود برای من ...

وجودش همیشه به کوچه حسینیه اعتبار بخشیده بود و بودنش و نفس کشیدنش همواره مایه مباهات بود. 4 سال از بهترین دوران زندگی ام را در دبیرستان سروش و در کنارشان به عنوان دانش آموز گذراندم. استاد رضایی در سروش، نه تنها یک مدیر، نه تنها یک پدر، بلکه محرم اسرار همه مان بود. راهنمایی هایش همیشه راهگشا بود، چون عاشق بود. عاشق پیشرفت فرزندانش، عاشق تعالی و سر و سامان یافتن پرورش یافتگان مکتبش و عاشق معلمی و محضرشان چراغی بود فرا روی آینده مان و بلاشک امثال من هر چه داریم از اساتید ارزشمندی همچون استاد رضایی هست.

استاد رضایی از نسل معلمان قدیمی بود. همان معلمان دلسوز و بی ریایی که با تمام وجود پای تخته سیاه با گچ سفید، درس می دادند. درس دانش، درس محبت، درس انسانیت، درس عاشق بودن، درس مفید بودن و چه زیبا و باشکوه از جان شیرین شان مایه می گذاشتند و حالا چه ناباورانه از میان ما پر کشیدند و خاطر ما را مکدر ساختند و ما را با خاطرات سراسر ماندگار گذشته تنها گذاشتند.

استاد علی رضایی بیشک برای خیلی ها از اهالی میانه چهره ای ماندگار هستند و نام نیک و دعای خیر مردم، بدرقه راهشان در این سفر ابدی خواهد بود و خوش به سعادتشان که سبکبال و با دست پر به دیدار معشوق می شتابند.

وظیفه خود می دانم مراتب تسلیت و تعزیت خودم را به خاندان رضایی بویژه آقای دکتر بابک و مهرداد عزیز و همچنین والده مکرمه شان و تک تک اساتید بزرگوار، فرهیخته و ارزشمندم در دبیرستان سروش سرمد تقدیم دارم.

جسم استاد رضایی از میان ما پر کشیدند ولی بلاشک نامشان و یادشان همواره سرمدی خواهد بود و زندگی شان سرمشقی برای جوانان خواهد بود تا رسم عاشقی را بیاموزند.

دیدار به قیامت استاد رضایی... سلام ما را به مهدی عزیز نیز برسانید...

 

حامد محقق - فرزند و شاگرد کوچک استاد علی رضایی

میانه - سی ام بهمن ماه 1399

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۹/۱۲/۸ ۲۰:۱۵

ضایعه درگذشت جناب رضایی استاد فرهیخته و دلسوز آموزش و پرورش شهرستان میانه و دبیر حقیر در دبیرستان سروش سرمد، خبری تلخ و جانسوز بود.
عرض تسلیت خدمت آقای مهرداد رضایی ، آقای مسعود رفیع زاده و خاندان محترم رضایی

۹۹/۱۲/۳ ۲۰:۰۷

انسان شریف و  معلم وارسته ای بود روحش شاد و یادش گرامی باد

۹۹/۱۲/۲ ۲۲:۴۴

روحشان شاد ویادشان گرامی ،استادی بود به تمام معنا ،ان شاءالله سرسفره اهل بیت مهمان شود

۹۹/۱۲/۲ ۲۲:۳۹

خداوند رحمت كند هم خودشه هم فرزند عزيزشان را

۹۹/۱۲/۲ ۱۳:۳۹

بزرگ بود و از اهالی امروز بود
با افق‌های باز نسبت داشت
تقدیر آن بود که شمع وجود معلم فرهیخته،
مدیری شایسته و بزرگ‌مرد نجیب و متواضع
عموی عزیزمان مرحوم علی رضایی
زودتر از زود خاموش گردد و ما را در ماتم و سوگش نشاند.

اگر لطف بیکران الهی و همراهی و همدردی همشهریان عزیز و یاران مهربان نبود ،تحمل این بار گران بسی شکننده‌تر می‌نمود اکنون به حکم ادب و حق شناسی از همه خوبان و عزیزان که در مراسم تشییع، تدفین و ترحیم آن سفر کرده شرکت نموده یا با تلفن و ارسال پیام همدلی و هم‌آوایی نموده و ما را مورد تفقد قرار داده و موجبات تسلی
و تشفی آلام جانکاهمان گردیده‌اند صمیمانه و بی نهایت سپاسگزاریم خاضعانه‌ترین سپاس‌ها و نیکوترین دعاهای خود را نثارتان می‌کنیم باشد که شادیهایتان پاسخگوی شایسته ای باشیم.

۹۹/۱۲/۱ ۲۳:۴۹

درگذشت استاد و همکار فرهیخته شادروان علی رضایی را به جامعه فرهنگی شهرستان میانه و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض نموده برای آن فقید سعید رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت دارم.

۹۹/۱۲/۱ ۲۱:۳۸

لحظات به یاد ماندنی کلاس های عربی (و البته اساتید دیگر) در دبیرستان بوعلی سینا جلوی چشمانم گذر می کند و مرا به سال های دور می برد.
واقعا در آن زمان چه معلمانی داشتیم که هنوز خاطرات شیرین آن باقی است و آموزه های بی کلام ایشان نیز به یادگار.
رحمت خداوند بر این مرد نیکو و تسلیت بر بازماندگان را خواهانم.

۹۹/۱۲/۱ ۱۵:۰۴

الله رحمت ائلسین
مکانی جنت اؤلسون
نور ایچینده یاتسین
عائله سینه و تمام سئونلرینه، الله صبر وئرسین

۹۹/۱۲/۱ ۰۸:۴۱

ضمن عرض تسلیت خدمت خانواده ی آن مرحوم و خانواده معظم فرهنگیان شهرمان، خصوصا معلمان و اساتید عزیزی که همکار ایشان بوده اند، مایلم تشکر کنم از آقای مهندس حامد محقق عزیز که با این مطلب جایگاه معلمان عزیز و کسانی که برای رشد و اعتلای واقعی شهروندان تلاش می کنند را تکریم می کنند، کاری که به نظر شایسته ی تحسین است. امیدوارم همواره قدر زحمتکشان و خادمان بی ادعا را بدانیم و با ارج نهادن به زحماتشان و عزیز داشتن یاد و خاطره شان باعث دلگرمی کسانی شویم که برای زندگی بهتر همه مردم تلاش می کنند. بنده در دبیرستان سروش سرمد تحصیل نکرده ام اما این بخت و اقبال را داشته ام که در کلاس های اساتید این دبیرستان شرکت کنم و نیز از راهنمایی های دلسوزانه استاد رضایی بهره مند شوم و خدا را شاکرم در این شهر معلمان بسیار ارزشمندی داشته و داریم که دست تک تکشان را می بوسم.

۹۹/۱۱/۳۰ ۲۲:۱۵

خدا استاد بزرگوار و پسرشون رو رحمت کنه و به خانواده محترمش صبر عنایت کنه

۹۹/۱۱/۳۰ ۲۱:۲۰

خداوندا با ائمه اطهار محشورش بفرما
معلم شکسته نفسی بودند.

۹۹/۱۱/۳۰ ۲۰:۲۱

خداوند بیامرزد و به خانواده شان صبر دهد. 

انسان بسیار وارسته و بی نهایت فروتنی بودند. 

لذت تلمذ از کلاس درس ایشان نصیب بنده هم شده است. 

خدا مهدی عزیز را هم رحمت کند. 

 

اخبار روز