کد خبر: ۱۳۴۶۴۷
۱۰۹۸ بازدید
۴۵ دیدگاه (۴۵ تایید شده)

ارائه گزارش فساد توسط نماینده شهرستان میانه بصورت سلیقه ای

۱۴۰۲/۹/۲۰
۲۲:۴۵

 

سکوت سید مرتضی حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد ارائه گزارش تخلفات و فساد در بعضی از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان ها به مراجع ذی صلاح جهت رسیدگی چه می باشد؟ 

سید مرتضی حسینی نماینده مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی از تربیون خانه ملت در مورد ارائه گزارش راجع به فساد و دزدی از بیت‌المال در مجتمع فولاد میانه و بخشی از وزارت راه به مسئولان و مدیران کشوری تذکر داده اند. که جا دارد قبل از هرچیز از نماینده محترم بخاطر ارائه گزارشات و پیگیری ها تقدیر و تشکر شود.

یکی از تشکلهای بزرگ کشور اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف شهرستان ها، که در حدود بیش از 3 میلیون نفر بعنوان فرد صنفی عضو اتحادیه های صنفی می باشند هستند.

در آمد اتحادیه های صنفی و اتاق اصناف شهرستان ها از بابت صدور،تمدید پروانه کسب و حق عضویت افراد صنفی  که از متقاضیان پروانه کسب و اعضای اتحادیه های صنفی دریافت می گردد می باشد.

اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان ها توسط هیأت رئیسه و هیئت مدیره با توجه به قوانین و مقررات نظام صنفی که به تصویب مجلس شورای اسلامی و وزیر صمت رسیده اداره می شود.

به علت عملکرد ضعیف دستگاه های نظارتی مبنی بر رسیدگی به تخلفات انجام شده در اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی و حسابرسی از حساب های اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شاهد تخلفات انجام شده در بعضی از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی می باشیم.

طبق ارائه گزارشات کتبی و شفاهی به نماینده محترم مردم شهرستان میانه (سید مرتضی حسینی) مبنی بر تخلفات انجام شده در بعضی از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی و درخواست رسیدگی به این موضوع از نماینده محترم، متاسفانه بعد از گذشت بیش از یکسال از ارائه گزارشات وپیگیری ها، نماینده محترم در موارد ذکر شده اقدامات لازم را انجام نداده اند.حتی یکبار هم از تربیون مجلس در مورد عملکرد ضعیف رئیس کمسیون نظارت استان و شهرستان (مدیر کل سازمان صمت استان و رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان) مبنی بر رسیدگی به تخلفات انجام شده در بعضی از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی و حسابرسی از حساب های اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی به وزیر محترم صمت تذکر شفاهی و کتبی نداده اند.

با توجه به مطالب ذکر شده سوالاتی که مطرح است:

1- آیا اموال و دارایی ها اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان ها بیت المال نمی باشند؟

2- علت سکوت نماینده محترم مردم شهرستان میانه ( حسینی) در مورد ارائه گزارشات تخلفات انجام شده در بعضی از  اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی به مراجع ذی صلاح چه می باشد؟

3- عدم پیگیری های لازم در مورد تخلفات انجام شده در بعضی از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی توسط نماینده مردم شهرستان میانه (حسینی ) چه می باشد؟

در آخر آیا سکوت نماینده مردم شهرستان میانه ( حسینی) در مورد موارد مطرح شده بخاطر حمایت از افراد خاص می باشد؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۹/۲۵ ۰۸:۰۹

فلاني به فكر بخشودگي گرفتن ماليات براي يك صاحب كارخانه است تا صاحب كارخانه هم براي ايشان در .... هزينه كند

۰۲/۹/۲۵ ۰۸:۰۴

يارو اصلا نميدونه افزايش بازنشستگي براي كارگر جماعت يعني چه ؟ كارگر با بدبختي بيمه را واريز مي كند

۰۲/۹/۲۵ ۰۷:۵۰

چه انتظاري از اين نماينده داريد ول كن بابا اينها به فكر شاسي بلند هستند.

۰۲/۹/۲۳ ۲۲:۳۸

داداش اون تذکرو داد چون گویا دیگه آداماشو به راحتی تو فاز ۲ فولاد راه نمیده مدیر عامل جدید

۰۲/۹/۲۲ ۲۳:۴۳

یکی از مطالبه گری بنده و دیگر دوستان در مورد تخلفات و اخذ مبالغ غیر قانونی از شهروندان توسط اتاق اصناف شهرستان طبق مصوبه کمسیون نظارت شهرستان بود.

 جلسه ای که در اداره کل صمت استان با حضور جناب آقای دکتر عظمایی و معاونین ایشان برگزار شد. این مصوبه لغو گردید. جا دارد از جناب آقای دکتر عظمایی و معاونین ایشان تقدیر و تشکر شود.

البته این تنها یکی از این اقدامات می باشد. حال آقایان بگویند که اعتراض بنده و دیگر دوستان مورد قبول نبوده و در شهرستان رد شده است.

 

 

 

۰۲/۹/۲۲ ۱۷:۱۳

با سلام و احترام.

همشهریان عزیز چرا بخاطر یک یا دو نماینده اینطوری با هم بحث و جدل میکنید و اعصاب خودتون رو خراب میکنید ؟ خواستین برین رای بدین نخواستین رای ندین ؟؟؟ همه ما انسان ها حق انتخاب داریم. سلیقه و انتخاب هر کسی هم واسه خودش محترمه. بخاطر دو نفر نماینده چرا همدیگرو محکوم میکنید ؟؟؟ تا بوده همین بوده ...... فردا تو جلسات سخنرانی کاندیداها چه این عزیزان و چه سایرین به حد کافی از این حرف ها خواهیم شنید. قضاوت با خود ماهاست ....

۰۲/۹/۲۲ ۱۴:۰۰

ما علی چپ شنیدم.

۰۲/۹/۲۲ ۱۳:۳۵

همشهری عزیز آیا اقدام آقای رشیدی منافل شخصی دارد؟ که شما چنین بیان میفرمایید؟ یااینکه اجرای قانون و منافع و حق وحقوق عمومی است؟ کدامیک؟ لطفا باسند ومدرک پاسخ بفرمایید، ممنون

۰۲/۹/۲۲ ۱۱:۵۷

بلی متاسفانه یکی از افت های روسای ادارت صمت اینه که هرکسی ریس میشه یکی از اقوام خود را دست میگیرند و در اتاق اصناف ساکن میکنند که نمونه بارز آن ...... فقط بر اساس ضابطه آمده اند خداوند عاقبت بخیر کنه

۰۲/۹/۲۲ ۰۸:۱۷

نه برادر !
علی چپ نیست
حقیقت این بود و هست که عمر چپ است
غلط به خوردمان دادند و بنا را کج گذاشتند و حتی در ضرب المثل هم حقیقت را وارونه جلوه دادند .
علی سلام الله راست است.

۰۲/۹/۲۲ ۰۸:۰۴

جناب رشیدی می دانید چرا آقای حسینی سلیقه ای اقدام به ارایه گزارش در مجلس می کنند؟ واضح است . چون اقدام ایشان در منظر مردم او را به شخصیت فساد ستیزی نزدیک می کند و این عمل او می تواند محبوبیت او را در انتخابات اخیر مجلس افزایش دهد . غافل از اینکه سخن خدا را فراموش کرده است .و مکرو مکر الله.ان الله خیر الماکرین . سخن شما حق است اگر فساد فساد است چرا فساد در صمت را نمی بیند ؟ چون عایدی برایش نیست . یا حداکثر یک رای است . چرا فساد در فولاد را می بیند و در بوق می گذارد ؟ چون عایدی آن زیاد است . یاد یک سخنی افتادم در مورد نماینده اسبق میانه آقای .... می گویند ایشان در یک منازعه خانوادگی برای اصلاح ذات البین وارد می شود و حق را به ناحق به طرف دیگر می دهد می پرسند چرا اینگونه کردی ؟ می گوید چون این طرف (طرف ناحق) برایم حداقل ۵۰ رای می آورد در حالی که طرف حق حداکثر یک رای می تواند برایم آورده داشته باشد . به نظر شما در این مواقع عقل چه می گوید ؟

۰۲/۹/۲۱ ۲۳:۳۶

بالاخره مردم بهترین قاضی هستند یانه؟؟ !! ؟؟ ظاهراً وقتی نتیجه یک انتخابات هم به نفع شما نیست و مردم به شما رأی نمیدن انتخابات اشتباه هست مثل تمام شکایاتی که کرده اید و به نفع شما نبوده
مردم عملکرد شما رو هم دیدن با رسانه و شکایات و این همه سر و صدا و عملکرد رقیب انتخاباتی تان را هم دیده اند و به ایشان رای داده اند
به نظر بنده باید شما نتیجه انتخابات ۱۴۰۲/۷/۲۶ انتخاب لوازم خانگی که کاندید بودید را هر روز ۱۷ بار نگاه کنید

۰۲/۹/۲۱ ۲۲:۴۲

سلام، اگر الان شاهد این همه مشکلات هستیم یکی از علت ها همین انتخاب افراد در زمان انتخابات می باشد.

عملکرد این شخص در زمان ریاست اتحادیه و عضویت در هیات رئیسه اتاق اصناف شهرستان چه بوده است؟

یکی از موارد مورد بحث هم در مورد تخلفات انجام شده در همین اتحادیه می باشد.

۰۲/۹/۲۱ ۱۹:۳۸

با سلام.
احسنت جناب رشیدی .مردم بهترین قضاوت کننده هستند و باید کار را به مردم سپرد.همان مردمی که حاضر نشدند در انتخابات اتحادیه لوازم خانگی که به عنوان بازرس اتحادیه کاندید بودید به شما رأی بدهند و به کسی رای دادند که کاندید بود ولی اونروز حتی میانه هم نبود که به خودش رأی بدهد ولی شما دم شعبه اخذ رای بودید ولی نتوانستید اعتماد مردم رو اخذ کنید.

۰۲/۹/۲۱ ۱۹:۱۴

با متخلفین و فاجعه اختلاس اخیر فولاد میانه ان شاالله امیدواریم شدیدترین برخورد اعمال شود‌

۰۲/۹/۲۱ ۱۴:۰۵

علی چپ صحیح است

۰۲/۹/۲۱ ۱۲:۰۸

حالاشد، پس سعی کنید دیگرمواردمنتقدان ازعملکرد دفتر نماینده را نیز قراردهید تا خود نماینده رویت کند، بیش ازاین مسامحه، ومحافظه کاری نکنید

۰۲/۹/۲۱ ۱۲:۰۸

ليست شاسي بلندها ، خريد راي ، افزايش بازنشتگي را مردم ميدانند

۰۲/۹/۲۱ ۱۲:۰۵

آقاي رشيدي از اين نماينده چه انتظاري داري اينها ساده ترين چيز را نتوانستند براي ميانه درست كنيد فقط *** گفتند

۰۲/۹/۲۱ ۱۱:۵۹

سلام
جناب رشیدی
یک فقط قوه قضاییه وسازمان بازرسی وصمت
هم به خود ونماینده خو د ومردم شهر احترام بذار
این راه که تشریف می برید بنظر راه خوبی نیست

۰۲/۹/۲۱ ۱۱:۴۶

آقا رشیدی از این نماینده چه انتظاری داری لطفا در کنار تخلف اصناف اختلاس فولاد را پیگیری کنید ببینند سرچشمه کی هست به مردم معرفی کنند دلال ها با چه کسی ارتباط داشتند و دارند و همچنین لیست واقعی شاسی بلند ها و ......

۰۲/۹/۲۱ ۱۱:۳۵

ب شتر گفتن چرا گردنت کجه، شتر گف کجام راسته؟! کدوم مسئولی داریم ***** 

۰۲/۹/۲۱ ۱۱:۲۲

شما در برخی جاهای مطالبتان به افراد تهمت هم میزنید.
لازم است از جای مناسب یعنی بازرسی کشور پیگیر تخلفات باشید که اگر قابل رسیدگی باشد از همان لحظه که اطلاع دهید پیگیر میشوند.شایسته نیست با نماینده یا دفتر نماینده درگیر و اینهمه با سوال و متلک کش دهید.

۰۲/۹/۲۱ ۱۰:۴۹

شهروند عزیز در خود شما اشاره نموده اید(هر چند فساد و تخلف به هر میزان و اندازه ای محکوم و می بایست جلوی آن پس از محرز شدن تخلف و فساد گرفته شود) درخواست ما هم از مسئولان و مدیران و نمایندگان همین است.

در مورد اینکه فرمودید ( فاقد صلاحیت و تحصیلات و علم کارشناسی ) اتحادیه ای ورود می‌کند و به عنوان حق الزحمه پول بیت المال و اعضای اتحادیه را برمی دارد !؟ جهت اطلاع شما قابل ذکر است این ادعای شما و دوستان عزیزتان که اعضای هیئت مدیره اتحادیه بصورت غیر قانونی از حساب اتحادیه برداشت نموده اند.دادگاه حکم منع تعقیب داده و پرونده مختومه شده است. یعنی ادعای شما و دوستانتان کذب بوده است.

در مورد ادعاهای دیگر شما هم تنها یک جواب ... خاموشی می باشد. مردم خود بهترین قضاوت گر می باشند.

در آخر قابل ذکر است کامنت های توهین آمیز پیگرد قانونی دارد.

۰۲/۹/۲۱ ۱۰:۲۴

به کوچه عمر چپ می‌زنند ...!

۰۲/۹/۲۱ ۱۰:۰۶

دفترارتباطات نماینده محترم، شما وظیفه دارید فقط پاسخ منطقی بدهید که آیا نماینده دراینمورد وظیفه دارد یا خیر، اگر وظیفه نماینده است پس لازم است اقدام کند، ویا اگر از وظایف نماینده نیست کافی است که مرقوم بفرمایید این عمل و درخواست از وظایف نماینده نیست، چرا فرافکنی میکنید و در حاشیه صحبت میکنید و سعی در انحراف موضوع دارید، سؤال پاسخ منطقی میطلبد، اگر این متن رانیز مثل سایر مطالب منقدان دراینجا قرارندهید ناچارخواهم شدکپی متن را در جای دیگری قراردهم

۰۲/۹/۲۱ ۰۹:۵۰

اونم ویلای 67 میلیارد تومنی به همراه باند فرود هواپیما

۰۲/۹/۲۱ ۰۹:۴۲

جناب آقای رشیدی چطوری هست شما در کلیه امور اجتماعی سیاسی فرهنگی اقتصادی لشگری و کشوری صاحب نظر و کارشناس هستید؟چگونه در همه مسائل اظهار نظر میکنید؟

۰۲/۹/۲۱ ۰۹:۱۲

از آنجایی که مبارزه با فساد و رانت یک واجب عرفی وقانونی تک تک مسولان و شهروندان هست ، اما در این مورد مخاطبان صدای میانه خودشان قضاوت کنند !!:

آیا رسیدگی به تخلفات و فساد میلیاردی شرکت فولاد و فسادهای کلان شهری و استانی و کشوری واجب هست یا اتحادیه و اتاق اصنافی که کل گردش مالی یک ساله یک اتحادیه نهایتا ۵۰ تا صد میلیون می‌شود !!!؟؟؟ ( هر چند فساد و تخلف به هر میزان و اندازه ای محکوم و میبایست جلوی آن پس از محرز شدن تخلف و فساد گرفته شود )

ضمنا این آقا ( مرتضی رشیدی ) که مدعی جلوگیری از تخلفات و فساد هست چگونه هست به عنوان مشاور
( فاقد صلاحیت و تحصیلات و علم کارشناسی ) اتحادیه ای ورود می‌کند و به عنوان حق الزحمه پول بیت المال و اعضای اتحادیه را برمی دارد !؟ ( که مصداق بارز تخلف آشکار بوده ) و در چند سال اخیر با کارشکنی و ایجاد حواشی در راستای منافع خود صرفا ! مخل روند پیشرفت فعالیت اتاق اصناف و اتحادیه ها به بهانه مبارزه با تخلفات و فساد بودند و در تمام فعالیتهای که تا کنون داشتند چه در دوران کرونا به بهانه کمک و یاری رساندن دستگاه تولید ماسک و مواد شویینده خریده و تولید و توزیع می‌کردند و هزاران فعالیتهای فریبکارانه در راستای تحریک افکار عمومی بر علیه مسولان درستکار و زحمتکش صرفا بفکر منافع مالی خودشان بودند !!!!! ….

آقای مرتضی رشیدی شما خود نمونه بارز یک فرد متملق و فریبکار هستید !!!! فارغ از موضوعات سیاسی و عدم موفقیت مسولان و نمایندگان حاضر !! مردم باید فرق افرادی که صادقانه در راستای مبارزه با فساد قلم میزنند و ‌فعالیت می‌کنند را با افراد چاپلوس ، متملق و فریبکار را باید بشناسند و بدانند ….
بلی مردم عزیز شهرستان میانه دلیل عدم پیشرفت و موفقیت شهرمان وجود مرتضی رشیدی هایی است که به بهانه مبارزه با فساد دنبال زد و بند و منافع مادی و کسب امتیاز هستند . ما باید رشیدی ها را خوب بشناسیم !!!

۰۲/۹/۲۱ ۰۸:۱۲

روند باز بینی عملکرد نماینده های میانه با توجه به وظایفشان جای تأسف هست.
واقعیتها هر گز در زمان خود عیان نخواهند شد.گذشت زمان بهترین پالایش این عملکرد با جدا شدن از قدرت هست

۰۲/۹/۲۱ ۰۷:۵۷

تذکر و درخواست تحقیق و تفحص و استیضاح طبق قانون سه وسیله نظارتی نماینده مجلس بر عملکرد دستگاههای دولتی است . تحلیل آقای رشیدی بجا و قانونی و شایسته تقدیر است . نماینده مجلس در چارچوب قانون حق نظارت بر اجرای قوانین در دستگاههای دولتی را دارد و مسوول دستگاه دولتی مکلف است گزارش اقدامات قانونی را به نماینده مجلس ارائه کند و در صورت مشاهد امر خلاف قانون نماینده مجلس می تواند علاوه بر استفاده از ابزارهای نظارتی خود در مجلس رسیدگی به تخلفات دستگاههای دولتی و ... را از قوه قضائیه و سایر نهاد های نظارتی بخواهد .

۰۲/۹/۲۱ ۰۰:۲۴

سلام
همشهری
رسیدگی فقط قوه قضاییه وبقول اقای رشیدی سازمان صمت
دوما اقای اسماعیلی هم نماینده است
سوما نماینده نهایتا گزارش وپیگیری وظیفه اش است
بقیه را خود دانید موفق باشید

۰۲/۹/۲۱ ۰۰:۰۸

اینطوری عنان از کف نده خود بهتر میدانید که وظیفه نماینده نظارت هست ووقتی گزارشی مبنی بر تخلف یک ارگان بهشون میرسه باید به طبق قانون رسیدگی کنند بماند که چنین انتطاری از ایشون نداریم
جلسات تبلیغانیشون خدمت خواهیم رسید

۰۲/۹/۲۱ ۰۰:۰۸

در مورد تخلفات اقدامات قانونی انجام گردیده است و نتیجه خوبی هم گرفته ایم. شما در کامنت خود اشاره نمودید که وظیفه نمایندگان مجلس نظارت بر اجرای قوانین و مقررات توسط دستگاه های دولتی و غیر دولتی می باشد. 

طبق قوانین و مقررات نظام صنفی رسیدگی به تخلفات اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی کمسیون نظارت شهرستان ها و استان ها که رئیس این کمسیون ها مدیرکل سازمان صمت استان ها و رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان ها می باشند.

متاسفانه آقایان محترم بخاطر ... به این تخلفات بصورت کامل رسیدگی نمی کنند. تقاضای ما هم از نماینده محترم رسیدگی و پیگیری عملکرد ضعیف مدیرکل سازمان صمت استان و رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان در مورد رسیدگی کامل به تخلفات می باشد.

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۵۳

این نماینده محترم اگر توانست مدیران دفترخودرا که با وعده وعیدهای دروغین مبنی براینکه وقت ملاقات را موقع حضورنماینده در دفتر خودبه شهروند ملاقات کننده اطلاع خواهددادو شهروندهم پس از پیگیریهای مکررتلفنی خسته شده و عطایش را به لقایش میبخشد تغییردهد حتما به درخواست شما نیز رسیدگی خواهدکرد، من نمیدانم این مدیران محافظه کارراازکجا پیدا میکند، آقای نماینده لطفا مدیران دفترکارخودرا تغییر دهید تابیش ازاین به شما بدبین نباشیم، ماراکه سرکارگذاشتند شمارا نمیدانم

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۵۰

بزوی شاهد افتتاح نمایندگی لوازم خانگی با برند.....توسط فرزند یکی از حاظران مراسم شام توسط اقا .....قولش داده شده خواهیم بود و انوقت هست که جالب خواهد بود
آدم بدبخت کسی است به خاط دنیای غیر آخرت خود را به فنا دهد

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۴۳

واقعا اقای رشیدی چند سال است که میخاد ثابت کنه رئیس اصناف نباید رئیس میشد
متاسفانه بجای دادگاه وبازرسی از نماینده مجلس میخاد
اقا مرتضی به کوچه علی چپ داری میزنی

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۴۱

چون متاسفانه ایشون فردی سالم و قانون‌مند بود وطبیعتا جایی در مجموعه نداشته
ایشون جزو افراد درست وانسان بزرگی هستند آرزوی موفقیتشون رو دارم

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۳۹

طبق شنیده ها تو سیب زمینی قاطی کره میکردی
من باور نمیکنم

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۳۷

واقعا در عجب هستم اقا مرتضی شما هنوز بعد از چند سال موفق نشدی طرف مقابل محکوم کنی
بی انصاف اقای حسینی نمیتونه با رقیب شما برخورد کنه وهیچ سلیقه ای هم برخورد نکرده حسینی نگفته حراست اصناف شما گوشتو ببند حسینن در تذکرش به تمام حراستیها تذکر داده
وظیفه نماینده قانون گذاری ونظارت اجرای قانون است
ومسئله شما اگر قانونی نبود کی باید رسیدگی بکنه
حراست وحفاظت وقوه قضاییه تشریف ببرید اگر حق با شما باشد به حقت میرسه
کار نماینده جداست کار قوه قضاییه جدا

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۳۷

تا وقتی اون اقایی که همه میدونند کیه اونجا مشغوله وتو شما ویلا خریده هیچ خیری در انجا نخواهد بود
راستی ایشون با حقوق اندکی ‌که داره چطور میتونه.....

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۳۴

این هیات امنای جدید برچه مبنایی تعیین شدند؟
مگه قرار نبود انتخابات بشه وانتخابی باشه چرا ترسیدند وانتصاب کردند
اقایان ایا واقعا جوابگوی خدا خواهید بود؟

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۲۰

چرا پسرعموی رئبس اداره بازرگانی از اتاق اصناف اخراج شده است. کسی خبر دارد.

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۰۶

اقا مرتضی عجب انتظاری دارق
وقتی بایک شام دادن طرفانتصاب تعیین میشه وحضراتی که دم از قانون میزنند با یک شام لاکچری راضی میشوندو با قول نمایندگی یک برند لوازم خانگی برا فرزندش حمایت جانانه میکند دیگه باید بگم ولش کن

۰۲/۹/۲۰ ۲۳:۰۱

کلاغ ها خبر آورده اند اتاق اصناف شهرستان هیچ وسیله نقلیه موتوری و غیر موتوری ندارد و فاکتور خرید لوازم خودرو توسط یکی از فروشگاه ها صادر و توسط اتحادیه از حساب اتحادیه پرداخت شده است.
ویژن کوچک چای دبش

اخبار روز