کد خبر: ۷۵۸۰
۱۱۴۴ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

طنز/ لطفا افزایش حقوق ما را بی خیال شوید!

۱۳۹۱/۹/۱۰
۱۴:۳۰

 

 


نصر نیوز: وقتی آقای رضا رحمانی نماینده ی مردم تبریز اعلام کردند که: با توجه به گرانی ها و نرخ تورم در جامعه، حقوق کارمندان و کارگران حداقل دوبار در سال باید افزایش پیدا کند، ما خیلی ناراحت شده و شدیداً با این طرح و ایده مخالفت کردیم.

هر چند که قدیمیها راست گفته اند که،

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ی ماست
آنچه البته به جایی نرسد فریاد است!

منظور ما از «گوش» در اینجا ربطی به لطف و عنایت به این نماینده ی مجلس ندارد منظور ما «گوش» خیلی های دیگر است. مخصوصاً همان هایی که سربازار روی چهار پایه رفته و برای واحد پول کشور ینگی دنیا (آمریکا) نرخ تعیین می کنند! اما با این حال از همه ی دست اندرکاران بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و بقیه ی بسم ا... ها!! عاجزانه می خواهیم که حرف نماینده ی ما را مثل خیلی از حرفهای دیگر مردم و نمایندگان مردم «پشت گوش» بیندازند و نشنیده بگیرند. حالا کلی از حرفها و دردهای مردم را نشنیده می گیرید و بی خیال از کنارش رد می شوید این یکی هم رویش!
البته ما برای حرفمان دلیل داریم!
حتماً شما مشاهده کرده اید که به محض اعلام میزان افزایش چند درصدی حقوق کارکنان و کارمندان قیمت کالاها و خدمات در بازار چند برابر می شود؟!
تازه، هنوز آجیل عید و خستگی 13 بدر از تن ما بیرون نرفته، سوپری سرکوچه و راننده تاکسی و مسئول سرویس بهداشتی سرخیابان! حداقل 50 درصد روی نرخ های قبلی خود می گذارند.
خوب حالا اگر قرار باشد اول مهر ماه یک باردیگر حقوق کارکنان اضافه بشود در آن صورت بازاریان محترم که بیکار نمی نشینند و در مقابل، خدمات شایان خودشان را صادقانه ارائه می دهند و کلی به جماعت حقوق بگیر، حال می دهند. حالا اگر بنا به فرسوده ی آقای نماینده بیش از دوبار این افزایش حقوق صورت بگیرد که دیگر برای بازاریان محترم نور علی نور می شود و برای حقوق دیگران قمر در عقرب!
بنابراین اگر از من می شنوید، همان یک بار افزایش سالانه حقوق کارکنان را هم حذف کنید تا ببینیم دیگر چه بهانه ای برای افزایش قیمت ها تراشیده می شود!
البته واضح و مبرهن است که افزایش حقوق تنها یکی از عوامل افزایش قیمت است و بنا به یک قانون نانوشته و برای اینکه «پویایی اقتصادی» مان را به رخ دیگران بکشیم باید هر چند وقت یک بار، قیمت ها را افزایش داد. مثلاً چه دلیلی دارد که خانم گاوه و خانم مرغه، شیر و تخم مرغ خودشان را به یک قیمت ثابت به ما حقوق بگیران بفروشند؟
بنابراین به نیابت از جامعه ی کارکنان و کارگران و حقوق بگیران از همه ی مسئولان و نمایندگان سخت کوش تقاضا می کنیم که حداقل در این مورد یعنی افزایش حقوق کارکنان بی خیال شوند، باشه؟!

 


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز