کد خبر: ۴۷۶۸
۹۲۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

خرید و نصب دستگاه‌های ضد تگرگ برای کاستن از میزان خسارت

۱۳۹۰/۹/۹
۱۸:۲۱

 

رئیس صندوق بیمه استان آذربایجان شرقی از خرید و نصب دستگاه‌های ضد تگرگ برای کاستن از میزان خسارت وارده در این استان خبر داد.

خبرگزاری فارس: خرید دستگاه‌‌های ضد تگرگ در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرگزاری فارس از میانه، کریم شمس صبح امروز در نشست کارگروه کشاورزی، آب و منابع طبیعی شهرستان میانه، با بیان اینکه تعیین خسارت محصولات کشاورزی به عهده کارشناسان جهاد کشاورزی است از ایجاد مراکز هواشناسی در بخش‌های شهرستان میانه خبر داد و گفت: تفاوت آب و هوای بخش‌ها شهرستان نسبت به خود میانه ایجاد مراکز هواشناسی در بخش‌های شهرستان را ضروری کرد.

وی با بیان اینکه طی پنج سال گذشته هر سال خسارت داشته‌ایم، افزود: طبق آمارهای موجود همیشه چند برابر حق بیمه محصولات پرداخت خسارت داشتیم.

شمس از پرداخت خسارت محصولات بخش کندوان و ترکمانچای خبر داد و با اشاره به اینکه تگرگ همه ساله خسارات زیادی به محصولات کشاورزی و باغات استان وارد می‌سازد، گفت: برای کاستن از میزان خسارات وارده، اقدام به خرید و نصب دستگاه‌های سامانه ضدتگرک در استان کرده‌ایم که هر دستگاه قادر است بیش از 150 هکتار از اراضی اطراف خود را زیر پوشش قرار دهد که در این راستا برای خرید این دستگاه‌ها تسهیلاتی از سوی بانک‌ها پرداخت می‌شود .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز