کد خبر: ۴۲۸۴۷
۱۳۱۰ بازدید
۴ دیدگاه (۳ تایید شده)

چند خبر از ادارات شهرستان میانه + تصاویر

۱۳۹۴/۴/۵
۰۱:۱۰

به گزارش صدای میانه ؛

به همت  شبکه بهداشت ودرمان میانه ، مراسم افطاری و تجلیل 30 نفر از جانبازان وآزادگان شاغل درشبکه بهداشت ودرمان میانه باحضورآقای  شکری معاون استاندار وفرماندارویژه شهرستان میانه؛ حجت الاسلام والمسلمین حامدی امام جمعه میانه، جمعی ازمسئولین محترم ادارات ونهادهای شهرستان میانه و طاهری مدیر شبکه بهداشت ودرمان میانه در محوطه ساختمان شبکه  برگزار گردید.

این مراسم  با دعا ومناجات وصرف افطاری شروع شده ودرادامه پس ازاقامه نماز جماعت مغرب وعشاء به امامت حجت الاسلام حامدی  بااهدای هدایایی از آزادگان وجانبازان شبکه بهداشت ودرمان میانه تجلیل وقدردانی گردید.

**********************

مدیر جهاد کشاورزی از کلنگ زنی اجرای پروژه شبکه فرعی آبیاری بارانی پایاب سد آیدوغموش در سطح 486 هکتار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی مهندس ایرانی پور گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی (21 الی 27 خرداد ماه ) کلنگ زنی اجرای پروژه شبکه فرعی آبیاری بارانی پایاب سد آیدوغموش در سطح 486 هکتار از اراضی روستاهای قره بلاغ ،قورجاق،کنگاور با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و بهره برداران در دهستان کنگاور برگزار شد.
ایشان افزودند هزینه اجرای این طرح بالغ بر 30 میلیارد ریال از طرف سازمان جهاد کشاورزی تامین و تخصیص داده شده که این پروژه در مدت زمان 18 ماه اجرا و به بهره برداری خواهد رسید با اجرای این طرح کل اراضی اجرا شده در پایاب سد آیدوغموش به 2686 هکتار افزایش می یابد و با توجه به اینکه این طرح در اراضی دیم اجرا شده است باعث رونق اقتصادی روستا و شهرستان شده و باعث اشتغال زایی تعداد 400 نفر از اهالی روستا نیز به صورت مستقیم خواهد بود. قابل ذکر است در صورتی که شبکه اصلی پایاب سد اجرا شود. و آب آبیاری تامین گردد مدیریت جهاد کشاورزی میانه آمادگی دارد تا نسبت به اجرای شبکه فرعی و بهره برداری از آن را در باقی مانده اراضی پایاب در مدت زمان کم اقدام نماید

**********************

 مدیر جهاد کشاورزی از تجلیل تولید کنندگان برتر زیر بخشهای کشاورزی این شهرستان در گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی خبر داد .
به گزارش روابط عمومی مهندس ایرانی پور گفت این مراسم با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ،مسئولین و جمع کثیری از کشاورزان و تولید کنندگان برگزار و مهندس شکری معاون استاندار و فرماندار ویژه در این گردهمایی بر تولید استراتژیک خصوصاً گندم و خود اتکایی و خود کفایی در کشاورزی تاکید کردند و فرمودند. بایستی از اراضی زراعی و باغی به منظور افزایش تولید حفظ و نگهداری کرد .ایشان در ادامه جایگاه و اهمیت جهاد کشاورزی و نقش آن در عرصه تولید و اشتغال را ستودند و گفتنند که با مهندسی کردن تولید بایستی درآمد کشاورزان و تولید کنندگان را افزایش داد و خواستار توسعه آبیاری تحت فشار و تولید محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک شدند.
مهندس ایرانی پور با اشاره به برنامه ها و سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در زمینه افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورز ی و تامین امنیت غذایی اعلام داشتند که جهاد کشاورزی با بسیج کلیه کارکنان و توانمندسازی کشاورزان و بهره برداران و ارتقاء سطح علمی و فنی آنها انشاءالله در سال دولت و ملت سال همدلی و همزبانی خواهد توانست دغدغه های مقام معظم رهبری را در راستای اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند و با توجه به کاهش بارندگی ها و کاهش منابع آبی شهرستان جهت اجرای آبیاری تحت فشار و استفاده بهینه از آب خصوصاً در پایاب سد های خاکی شهرستان تاکید کردند .
در پایان از هشت نفر تولید کنندگان برتر زیر بخش های کشاورزی این شهرستان با اهدای هدایای ناقابل تقدیر به عمل آمد.

********************

گردهمایی فصلی پزشکان و ماماهای تیم سلامت شهرستان میانه باحضور مدیر شبکه بهداشت ودرمان میانه و رییس مرکز بهداشت شهرستان درمحل مرکزآموزش بهورزی میانه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان میانه، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میانه  با ارائه گزارشی از پایش گروهی انجام یافته توسط مرکزبهداشت استان از مرکزبهداشت شهرستان؛ خواستاررفع مشکلات فنی  مطروحه پایش شد.

صمد طاهری با اشاره به توافقنامه بین مرکز بهداشت استان، شبکه بهداشت ودرمان میانه و معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان میانه درخصوص برنامه ها وکمپین های مختلف بهداشتی شهرستان میانه از پزشکان واعضای تیم سلامت مراکز بهداشتی ودرمانی خواست با فرهنگ سازی، زمینه رابرای اجرای کمپین کاهش مصرف  نمک وحذف آن  از سرسفره ها فراهم آورند.

وی از پزشکان و اعضای تیم سلامت مراکز بهداشتی ودرمانی خواستار مساعدت و همکاری جدی برای اجرای دستور العمل ها و پروتکلها برای کم کردن مصرف  شکر و روغن  از برنامه غذایی مردم شده،  برمدیریت مطلوب و مستمر این موضوع تاکید کرد.

طاهری متذکر شد کمپین حذف نمک تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت و در همین راستا مدیریت سیستم،  برنامه ارجاع پزشک خانواده برای رفع مشکلات روستائیان درمراکز بهداشتی ودرمانی را در دستور کار خود قرار داده است.

خالقی، رییس مرکزبهداشت میانه نیز در این جلسه با بیان اینکه هماهنگی وتعامل واحدها برای ارتقای سلامت جامعه  اساسی  وضروری بوده و تغییرات رفتاروفرهنگ سازی درحوزه بهداشت درتمامی سطوح جامعه باید اتفاق بیافتد ، اظهارامیدواری کرد با تامین اعتبار مقرر شده و اعمال آن درسیستم حوزه بهداشت، تحول بزرگی درعرصه ی سلامت جامعه بوجود آید.

وی همچنین اعلام کرد: برای تهیه داروها درمراکز هیچ محدودیتی نداریم ومطابق دستورالعمل ارائه خدمات بهینه به جمعیت تحت پوشش هستیم.

درادامه جلسه کارشناسان واحدهای بیماریها وبهبود تغذیه ؛ آموزش سلامت وبهداشت مدارس وسیستم گسترش آخرین دستورالعمل های  واحدهای خود راارائه نمودند و در پایان جلسه پرسش وپاسخ باحضور مدیران واحد به اتمام رسید.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۴/۵ ۱۸:۳۲
از برگزار کنندگان مراسم افطاری و تجلیل از حانبازان عزیز از ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان میانه سوال کنید غیراز جانبازان و ازادگان سرافراز اداره چند نفر خارج از این مجموعه دعوت شده اند و چقدر خرج این مهمانیا کردید حال آنکه عده ای از کارکنان زحمت کش اداره که کم هم نیستند در این ضیافت الهی با دست خالی و بدون اینکه معوقات و اضافه کاری هایشان را بگیرنذ با حفوق ناچیز خود به استقبال این ماه شریف رفته اند و با گذشت سه ماه از سال خبری از پرداخت اصافه کاری خبری نیست .
۹۴/۴/۵ ۰۲:۲۶
[quote name="رودسری مقیم میانه"] امیدوارم هزینه افطاری توسط دولت پرداخت نشه [/quote] مطمن باشید از بیت المال بوده..
۹۴/۴/۵ ۰۱:۴۱
امیدوارم هزینه افطاری توسط دولت پرداخت نشه

اخبار روز