کد خبر: ۱۳۶۷۷۷
۱۰۳۴ بازدید
۸ دیدگاه (۶ تایید شده)

باز هم تناقض آمار انتخابات، علیرغم بایکوت خبری توسط فرمانداری میانه

۱۴۰۳/۲/۲۲
۱۲:۵۹

دیشب درحالیکه دهها هزار میانه ای مشتاقانه منتظر اعلام تدریجی یا قطعی نتیجه انتخابات بودند، باز هم فرمانداری میانه به شدت درز اطلاعات را ممنوع کرده و با وجود اعلام نتایج ابرشهر تهران + ری + شمیرانات و کلانشهر شیراز، حاضر نشد نتیجه انتخابات میانه را اعلام کند.

صدای میانه با اینکه نخستین رسانه ای بود که پیروزی قطعی آقای اسماعیلی را اعلام کرد اما همچنان فشار بر صدای میانه برای حذف خبر اعمال می شد تا اینکه خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی و شبکه خبر رسماً این خبر را اعلام کرد اما همچنان فرماندار میانه تا همین الآن این خبر را تایید نکرده است.

اما با این همه تاخیر در اعلام خبر و بایکوت خبری، همچنان مانند مرحله اول انتخابات شاهد نخستین تناقض در آمار هستیم. آنگونه که تراب محمدی به عنوان رئیس ستاد انتخابات استان اعلام کرد: از مجموع 45024 رأی ماخوذه، آقای اسماعیلی با 22761 رأی به مجلس راه یافت و آقای مرتضی حسینی با 22263 رأی از راهیابی به مجلس باز ماند. اگر مجموع آرای این دو نامزد را جمع کنید، دقیقاً به عدد 45024 خواهید رسید. حال تناقض اینجاست:

یا از مجموع 45024 نفری که پای صندوق آمده اند حتی 1 نفر هم رأی سفید یا رأی باطله نداشته است که چنین چیزی امکان ندارد، و یا آرای آقای مرتضی حسینی کمتر از این عدد است.

باید منتظر باشیم تا ببینیم این بار فرمانداری میانه چه توجیهی برای این خطا خواهند داشت؟

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۳/۲/۲۲ ۱۹:۳۰

اخبار سراسری اعلام کرد از آرا ماخوذه صحیح یعنی سفید ها وباطله محاسبه نشده

۰۳/۲/۲۲ ۱۷:۴۸

عمر دروغ کوتاهه
با اعتراض و پیگیری ب نتیجه خواهیم رسید
بی دلیل منصوریان شهر نمیاد

۰۳/۲/۲۲ ۱۵:۰۵

دراطلاعیه فرمانداری ؛ آراء ماخوذه صحیح اعلام شده واز کل آراء اخذ شده و باطله که سفید هم جز آن است خبر رسانی نشده است.
ولی در خبر شما : آیا رآی آقای حسینی کمتر از این عدد است ؟ یکطرفه پیش قاضی رفته اید که دور از بی طرفی یک سایت وزین همچون صدای میانه است !
چرا نپرسیده اید که آیا رآی نماینده محترم منتخب احتمالا اضافه نشده باشد؟

۰۳/۲/۲۲ ۱۵:۰۴

حتما آرا مرتضی حسینی پایین است چون آراء باطله را تفکیک نکردند در باقیمانده رای .

۰۳/۲/۲۲ ۱۴:۳۲

کاش کسی رو فرماندار میذاشتند که قبلاً لااقل بخشدار بود. حداقل در این برهه زمانی نباید فرماندار میاورند. ببینید سر یک انتخابات چقدر داستان درست شد. فقط هم لاپوشانی کردند و گفتند همه چی آرومه.

۰۳/۲/۲۲ ۱۳:۵۸

چون این دو بزرگوار و ستادشون به شدت همدیگر رو تخریب میکردن و این دور از شأن و شخصیت یه انسانه بنده به خاطر اون رای سفید یا بهتره بگم خط کشیدم انداختم داخل صندوق
ولی فکر کنم منظور از آرای اخذ شده آرای اخذ شده صحیح باشه

اخبار روز