کد خبر: ۱۳۴۳۷۳
۵۳۶ بازدید
۱۹ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

توصیه های امام جمعه میانه برای فرزند آوری

۱۴۰۲/۹/۴
۱۱:۱۶

حجت‌الاسلام سیدسعید رشادی سلامت خانواده و جامعه را در گرو فرزندآوری عنوان کرد و گفت: فرزند مایه شادابی خانواده و نشاط قلبی والدین هستند.

وی با بیان اینکه امروز کشورهای دنیا برای رسیدن به آمالشان هم از لحاظ اقتصادی، هم علمی، هم بهداشتی و روانی، نیازمند خانواده‌هایی با تعدد فرزندان و جامعه‌ای پرجمعیت هستند، خانواده‌ها را اولین بهره‌برداران طرح جوانی جمعیت دانسته و افزود: افسردگی در خانواده‌های پرجمعیت، کمتر؛ زندگی، شیرین‌تر؛ و ارتباطات خانوادگی، بیشتر است و در خانواده‌های پرجمعیت، مدیریت فرزندان توسط والدین بهتر شده و مشکلات تربیتی کاهش می‌یابد.

خطیب جمعه میانه متذکر شد: دین اسلام حامی فرزند بیشتر است و این در حالی است که تمامی آموزه‌های دینی ما بر اساس عقل و منطق استوار است نه احساسات پس فرزندآوری، یک امر عقلی و منطقی است.

حجت‌الاسلام رشادی با اشاره به تبلیغات گسترده غرب برای فرزندآوری در کشور خود و کاهش آن در کشورهای دیگر، یادآور شد: آنها تجربه تلخ آسیب‌های ناشی از کاهش جمعیت را بصورت ملموس درک کرده‌اند و به همین خاطر است که همواره مبلغ فرزندآوری از رسانه‌های خود هستند اما برای آسیب زدن به کشور ما، نسخه فرزند کمتر زندگی بهتر را می پیچند.

همایش مشترک جوانی جمعیت و حمایت از خانواده با مشارکت بسیج خواهران و شبکه بهداشت و درمان در سالن اجتماعات هلال احمر میانه برگزار شد و در پایان، تعدادی از مادران شاغل دارای بیشتر از ۴ فرزند، مورد تجلیل قرار گرفتند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۹/۹ ۱۶:۱۴

تو خرج یه بچه هم موندیم ، هر روز از مدرسه به هزار تا بهونه پول میخوان .کمک به مدرسه ، پول a ۴ ، پول کاغذ رنگی ،پول جایزه ، پول جشن یلدا ، پول جشن قران ، پول جشن الفبا و هزار تا جشن و کوفت دیگه.مرض دارن ما رو شرمنده بچه کنن.

۰۲/۹/۷ ۲۰:۱۳

امام جمعه محترم از ۴۰ سال بیشترم نتونستم ازدواج کنم شما به فکر بچه ای

۰۲/۹/۶ ۲۳:۱۵

...ظاهرا حاج آقا هم از قیمت شیر خشک آنهم اگر پیدا بشه و تقلبی و تاریخ گذشته نباشه ، پوشک ، دوا و درمان ، مایحتاج و ارزاق عمومی و... خبر ندارند .

۰۲/۹/۶ ۲۲:۴۲

حاج آقا اطلاع دارید در آن کشورها چقدر از پدر و مادر حمایت مادی و معنوی مکنند، خبر دارید کلیه بهداشت و دوا و درمان بچه ها رایگان است ، خبر دارید چقدر مرخصی به خانم های باردار و بعد از زایمان میدهند و علاوه بر خانم به همسرشان هم مرخصی میدهند تا در خدمت خانم باشند ؟ و علاوه برآن مراکز بهداشت و یک پرستار هم برای مراقبت های بهداشتی با هزینه دولت در خدمت خانم های باردار و حتی بعد از زایمان درخدمت مادر و نوزاد هستند ؟ آیا میدانید در آن کشورها پدر و مادر دغدغه تحصیل و لوازم التحریر و دوا و درمان ندارند ؟حتما نمیدانید در آن کشورها دخل و خرج با هم متناسب هستند و حتی دخل خیلی بیشتر از خرجشان هست . لابد این را هم نمیدانید که آخر هر ماه بسته های مایحتاج خانوار اعم از آذوقه و مواد ِغذایی و بهداشتی و وسایل مدرسه و تحصیل به تعداد افراد توسط دولت به خانواده ها ارسال میشود ؟ ولی مطمئنم حتما میدانید اکثر پدران جامعه ما شرمنده اهل وعیال هستند و روی رفتن به خانه را ندارند . آیا جوانان دارای تحصیلات عالیه را نمی بینید که سالها بیکارند و از فرط بیکاری دچار افسردگی شده اند و اینان هم چشم نگاه کردن به روی پدر شرمنده اهل وعیال شان را ندارند چگونه ازدواج کنند باین تورم کمر شکن ؟، حاج آقا در این مملکت تخم مرغ دانه ای چهار هزار تومن است در صورتیکه امثال بنده که استخدام سال پنجاه و پنج با مدرک لیسانس هستیم معادل حقوق دو ماهمان بود که آن زمان با حقوق دو هزار تومن در ماه زندگی مرفه داشتیم ولی حالا چی ؟ .....

۰۲/۹/۶ ۱۲:۰۹

بابا نان داد.
بابا آب داد.
بابا نه آب دارد نه نان😢😢😢😢😢
امام جمعه محترم
سلام ؛
بنده حقیر بی سواد چند تا سوال دارم؟
1) از حال مردم ، آمار بیکاری ، نا امیدی، افسردگی خبر دارید؟
2) از جوانان چه خبر؟؟؟؟؟ جوانی که در سن و سال 25 سال ندارد ولی در ضاهر 60 ساله است.
3) از شرمندگی چه خبر ؟؟؟ پدرانی که شب پنهانی وارد خانه شده که چشم در چشم زن و فرزند نشود
4) از آپارتمان و خودرو چه خبر؟؟؟؟ نه برای خرید عرض نکردم که خدای نکرده ناراحت شوید برای اجاره و رهن مبالغ میلیونی برای رهن یه 70 متر .
5) از قیمت صد برابری نان ، گوشت ، و.... چه خبر؟؟؟؟
6) از فساد اخلاقی چه خبر؟؟؟ سن ازدواج دختر و پسر جوانی که 40 سال دارد ولی به دلایل گرانی مجبور به .....
7) از گرانی لوازم خانگی خبر دارید ؟؟؟ برای جهزیه یه خجال و گاز و تلویزیون چه باید کرد که لازمه اولیه یک زندگی است؟؟؟
8) و هزاران هزار درد و دل که باشد..........
بنده عاشق کشور و ملت و دین خودم هستم . اما چگونه فرزندی به دنیا آورم که در اولیه های زندگی خود مانده ام . پس عقل و منطق چه خبر ؟؟؟
در آخر حداقل انتظار مردم از مسئولین؛
شعار بس است و بس است و بس . عمل عمل عمل . و سخت نیست این عمل کردن اگر از دین و خدا کاملا پیروی کنیم مثل ( باکری ها ، همت ، بابایی و... در این زمان هم مثل سردار دلها مرد غیرت و عمل حاج قاسم سلیمانی که حرف و عمل یکی داشت و آن شد که باید میشد . یا حق

۰۲/۹/۴ ۲۲:۰۳

جناب حاجی آقای عزیزم با چه استدلالی و با چه منطقی مردم را به فرزندآوری تشویق می کنید ؟ اکثریت مردم واقعاً از ازدواج فرزندان شان به علت مشکلات اقتصادی واهمه داشته و دارند حالا چه برسد به فرزند آوری ...

۰۲/۹/۴ ۱۷:۵۹

آقا دورت بگردم . با بیکاری و بی پولی ، بی خانمانی و هزاران نداری و حسرت مادر فرزند رو نمی توانیم بگیریم چه برسد به فرزند ؟ آقا گذشت آن روزی که شعرا می گفتند هر آنکس که دندان دهد نان دهد . نفستون از جای گرمی بلند می شود . شما را بخدا نمک به زخممان نپاش ما دیگر راضی شدیم با شکم گرسنه بخوابیم و بمیریم و همه آرزوهایمان را به گور ببریم . شما با غذاهای الوان بخورید و بیآشامید و اسراف نکنید . آقا

۰۲/۹/۴ ۱۴:۴۵

....خرجین... ورمیجخ کی شیر خشک که پیدا نمیشه باید با کد ملیه بچه بری تو صف شیر خشک ازقیمت لباس بچه هم که خبر نداره هزینه تحصیلم که حتما رایگانه !!

یارانه  فک کنم تمام هزینه هارو جواب میده

حالا شانس بیاریم بچه مریض نشه که از پس مخارجش نمیشه از جا بلند شد

جناب مسئول اگه زمینه شغلی امنیتی مالی و... در تمام زمینه ها فراهم باشه حتما منی که ۳۵ ساله مجرد نمیمونم و تشکیل خانواده میدم ،با این خرفا دردی دوا نمیشه همین امروز بچه مرغ میخواد بخوره تو همین شهر میانه مرغ نیست قابل توجهت

۰۲/۹/۴ ۱۳:۵۷

آقای امام جمعه آیا از قیمت پوشک ،لباس بچه ، دارو و درمان ... اطلاع داری؟ آیا اطلاع داری شیرخشک پیدا نمیشه و آیاهای دیگر .

۰۲/۹/۴ ۱۳:۳۸

با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین می‌شود. چطور میشه توو این مملکت زندگی کرد و چنین سخنرانی کرد؟. مردم به اندازه کافی توو مملکت ویران شدمون اعصابشون خورد هست.

۰۲/۹/۴ ۱۳:۳۵

فرزند آوری هم اگه حمایت نشه این زمونه سخته از عهده خرج مخارجش دربیایی متاسفانه دولت هم هیچ حمایتی نمیکنه پول داشته باشی فرزندت به یه جایی میرسه نداشته باشی نمیرسه .چون از همه امکانات محروم میشه اونم به غرورش بر میخوره چرا فلانی داره من ندارم چرا فلانی بهترین مدرسه ثبت نام کرده من نکردم چرا فلانی باشگاه میره من نمیرم فرزند هم ناهنجار میشه عصبانی خانواده را هم دچار دردسر .

۰۲/۹/۴ ۱۱:۲۶

قبل از این سخنرانی و تجلیل ها ابتدا باید بستر ازدواج رو فراهم کرد.ایشان میتونن به بانکها مراجعه کنن و تسهیلات برای ایجاد شغل و یا استخدام جوانها در کارخانه ها و حتی ایجاد کارخانه ها را فراهم کنند.
حتما و قطعا جوانی که شغل و درآمد داشته باشه بدنبال ازدواج و تشکیل زندگی خواهد بود بجز افراد خیلی خیلی کم.خرج خورد و خوراک و پوشاک ۴ فرزند ماهانه در کنترین حالت ۶ میلیون خواهد بود.فرد باید آنقدری پس انداز داشته باشد که بتواند در صورت مواجهه با یک مشکل مانند بیماری،هزینه اش را پرداخت کند.
با سخنرانی مشکلی حل نشده و نخواهد شد.

اخبار روز