کد خبر: ۱۳۲۵۵۸
۱۵۷۷ بازدید
۱۱ دیدگاه (۷ تایید شده)

کتک کاری و آدم ربایی در ماجرای کشف گنج های هزارساله در میانه + عکس

۱۴۰۲/۶/۲۸
۲۱:۰۶

دو مرد که در جریان یافتن زیرخاکی دست به آدم ربایی مسلحانه زده و از همدستشان اخاذی کرده بودند در دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کردند.

به گزارش رکنا، 3 اسفند ماه سال گذشته مرد 65 ساله ای به نام قاسم به پلیس آگاهی رفت و از 2 مرد که وی را ربوده و مبلغ 5 میلیارد تومان از او  اخاذی کرده بودند شکایت کرد.

وی در تشریح جزییات شکایتش گفت: مدتی قبل در یکی از روستاهای میانه دنبال پیدا کردن گنج بودم که با مردی به نام جمشید اختلاف پیدا کردم. اما نمی دانستم او کینه مرا به دل گرفته و قصد دارد از من انتقام بگیرد.

وی ادامه داد: آخرین بار از من خواست تا با هم صحبت و اختلاف را حل کنیم. او می گفت ماشینش خراب شده و نیاز به کمک دارد. من برای کمک به او به محل قراری که گفته بود رفتم. اما یک مرد به نام یاسر به محل آمد. جمشید و یاسر  با تهدید اسلحه مرا با خودرو 206 خودم به جاده ساوه بردند و در آنجا دست و پایم را بستند و به شدت مرا کتک زدند. آنها  یک فقره چک به مبلغ 100 میلیارد در وجه حامل و یک چک 5 میلیاردی امانتی از من گرفتند و تهدید کردند وقتی زیرخاکی ها را به آنها برگرداندم چک ها را به من پس می دهند. هر چه به آنها گفتم گنجی در میان نبوده و من زیرخاکی به دست نیاورده ام گوش نکردند. آنها مرا در بیابان رها کردند و من با سختی توانستم با بستگانم تماس بگیرم و خودم را به پلیس برسانم. من از آنها شکایت دارم.

بازداشت دو آدم ربا

با این شکایت ماموران به ردیابی دو متهم پرداختند و آنها را ردیابی و دستگیر کردند.

جمشید در بازجویی ها اتهامش را نپذیرفت و گفت چک ها را بابت طلبش از قاسم گرفته اما همدستش حقیقت را فاش کرد.

مرد افغان گفت: مدتی قبل با جمشید آشنا شدم. او می گفت قصد دارد در منطقه ای حفاری کند و گنج به دست بیاورد. او از من کمک خواست و وعده داد بعد از یافتن گنج سهمی را به من بدهد. ما به هم به حوالی  شهرستان میانه رفتیم. 3 شبانه روز آنجا چادر زدیم و مخفیانه حفاری کردیم اما یکباره جمشید گفت باید به تهران برگردیم. او می گفت یکی از دوستانش به نام قاسم گنج را پیدا کرده و با خود برده است و حالا باید سراغش برویم و سهممان را از او بگیریم.  

وی ادامه داد: من سه روز دنبال جمشید بودم تا حداقل دستمزد 3 روز کارم را از او بگیرم که او گفت برای گرفتن دستمزدم باید قاسم را گوشمالی بدهیم. من هم حرفش را گوش کردم. ما قاسم را دزدیدیم و او را کتک زدیم و چک ها را گرفتیم.

به دنبال اظهارات مرد افغان، وی و جمشید در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کردند.

در دادگاه

در ابتدای جلسه وکیل قاسم  روبه روی قضات ایستاد و گفت: موکلم نسبت به یاسر اعلام گذشت کرده است. چون فهمیده که او اغفال شده و به همین خاطر هم حقیقت را گفته است اما به جمشید 10 روز مهلت می دهد تا او هم توبه کند و حقیقت را بگوید.

با اظهارات وکیل شاکی، جمشید برخاست و گفت: من اتهامم را قبول ندارم. من اهل یکی از روستاهای میانه هستم. اقوامم در آن روستا زندگی می کنند. من مدتی قبل از پسرعموهایم شنیده بودم آنجا  گنجی هزار ساله وجود دارد.به همین خاطر تصمیم گرفتم دستگاه گنج یاب بخرم و زیرخاکی ها را پیدا کنم. یکی از دوستانم قاسم را به من معرفی کرد و گفت که او کارشناس میراث فرهنگی است. او دستگاهی را به مبلغ 100 میلیون تومان به من فروخت و یک شب به خانه ما آمد و طرز کار با  آن را یادم داد اما چند روز بعد دستگاه درحالی که در شارژ بود خراب شد. باتری آن خراب شده بود و قاسم می گفت علت خرابی آن  زیاد در شارژ ماندن است. قاسم می گفت وقت ندارد برای  تعمیر بیاید. بعد از چند بار تماس تلفنی بالاخره   قبول کرد با من به میانه بیاید و محل گنج را ببیند. وقتی با هم به روستا رفتیم، قول داد محل گنج را برایم پیدا کند. اما گفت نمی خواهد پسرعموهایش در جریان یافتن گنج قرار بگیرند شراکت کنم. او از  من خواست یک جوان افغان پیدا کنم تا در یافتن گنج به ما کمک کنند.

یافتن گنج

وی ادامه گفت: من و یاسر سه  شبانه روز حفاری کردیم. وقتی به گنج نزدیک شدیم قاسم به آنجا آمد. او از دل زمین یک مجسمه خروس، یک قوطی طلایی که داخلش پر از سنگ هایی مثل جواهر و الماس بود به همراه یک مجسمه بی سر بیرون کشید. او زیرخاکی ها را به همراه خودش به تهران برد تا آنها را بفروشد. او می گفت من نمی توانم آنها را بفروشم. ما بعد از چند روز به تهران رفتیم تا سهممان را بگیریم اما مدام امروز و فردا می کرد و می گفت هنوز زیرخاکی ها را نفروخته است.

متهم گفت: آخرین بار  ماشینم خراب شده بود. به قاسم زنگ زدم و گفتم برایم مبلغی پول انتقال دهد.او هم با 7 میلیون تومان  برایم پول واریز کرد. بعد با هم قرار گذاشتیم و به او گفتم پول دستگاه گنج یاب را به من پس بده چون برای خرید دستگاه گنج یاب طلاهای همسرم  را فروخته بودم.قاسم یک چک صد میلیونی بابت آن  به من داد. او همچنین با میل خودش یک چک 5 میلیاردی امانتی به من داد تا زمانی که بتواند گنج را بفروشد و سهمم را بدهد.من به زور از او پول نگرفتم.

قاضی گفت:اگر اتهامت را قبول نداری، چطور در بازپرسی  به جرمت اعتراف کردی و گفتی اسلحه داشتی و حالا پشیمان هستی؟

 که متهم پاسخ داد: من از  ترسم اعتراف کردم و دروغی گفتم.

قاضی به سوابق وی اشاره کرد و گفت: تو از سال 1370 تاکنون بارها به اتهام سرقت دستگیر شدی و به زندان رفتی. پس نباید بترسی. چه دفاعی داری؟

که متهم سکوت کرد و پاسخی نداد.

وقتی  یاسر  روبه روی قضات ایستاد اظهارات قبلی اش را تکرار کرد و گفت پشیمان است.

با پایان دفاعیات متهمان قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۶/۲۹ ۱۹:۳۷

دقیقا برای همین

۰۲/۶/۲۹ ۰۸:۵۰

بالاخره ورود توریست و گردشگر هم به شهر بیشتر میشه.

۰۲/۶/۲۹ ۰۸:۱۷

آخه دولت خودش این گنج ها را پیدا کنه خرج کنه به شهر و روستای خودش تو شهرمون این همه گنج هست مونده زیر خاک چه فایده شهرمون هم نیاز به توسعه و پیشرفت داره اون گنج ها را استفاه کنن تا شهرمون هم پیشرفت کنه کمی

۰۲/۶/۲۹ ۰۷:۵۲

آقا اون سه روز که زمین کندم دستمزد من بدهید بعد هر کاری میخوایید بکنید بخدا پول کارگر خوردن نداره

۰۲/۶/۲۹ ۰۷:۴۶

عرضه واروز واقعا پیدا کردید چرا حماقت کردید می‌فروختید تا آخر عمرتان خود و فرزندانتان راحت زندگی می‌کردند

۰۲/۶/۲۸ ۲۲:۲۱

که بشه پاتوق گنج یاب ها🙄🙄🙄

۰۲/۶/۲۸ ۲۱:۴۴

اسم روستا رو هم مینوشتین

اخبار روز