کد خبر: ۱۳۲۴۸۰
۴۶۹ بازدید
۱۴ دیدگاه (۱۳ تایید شده)

کاروانسرای جمال آباد شهرستان میانه ثبت جهانی شد

۱۴۰۲/۶/۲۶
۲۲:۱۳

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌ شرقی، احمد حمزه زاده ضمن اعلام این خبر گفت: ثبت سه کاروانسرای استان در فهرست آثار جهانی یونسکو به عنوان برگ زرین و مهم حوزه میراث فرهنگی این خطه است. 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ادامه داد: تعداد ۵۴ کاروانسرای ایران در فهرست یونسکو نامزد ثبت جهانی بودند که از این تعداد ۳ کاروانسرا در آذربایجان شرقی واقع شده‌اند. 

حمزه زاده اظهار کرد: ویژگی‌های کالبدی و مستندات سه کاروانسرای تاریخی گویجه‌بل، خواجه‌نظر و جمال‌آباد توسط ارزیابان یونسکو - ایکوموس به طور کامل بررسی و امروز طی جلسه بررسی پرونده‌های ارسالی به ثبت جهانی رسیدند. 

رضا امامی/خبرگزاری صدا وسیما-شهریور ۱۴۰۲

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۲/۶/۳۰ ۱۵:۰۲

در تعریض میانه تا ترک موندن چه برسه چهاربانده شده تا نیر!

۰۲/۶/۲۸ ۱۹:۲۹

الان میگم اقدام کنن

۰۲/۶/۲۸ ۱۸:۴۷

کاش بجای ساخت جاده سرچم به اردبیل،جاده میانه ترک به آرموداق و نیر رو چهاربانده میکردن،و تمامی مسافرانی که از مرکز و جنوب کشور قصد سفر به سرعین واردبیل و آستارا رو داشتن،از این مسیر تردد میکردن،اون موقع میانه از لحاظ مسیر مسافرت رونق می‌گرفت

۰۲/۶/۲۸ ۱۷:۳۲

شایسته است که مسولین شهرستان یا سمن های فرهنگی و گردشگری در اسرع وقت جشن ثبت جهانی این اثر تاریخی را در محل کاروانسرا برکزار و به شکل شایسته ای این رویداد را به جهان معرفی کنند.
در نقاطی از دنیا که مردمانش حال زندگی و رشد و ترقی دارند اینگونه اتفاقات به شدت دارای اهمیت هستند و هیچ کنشگر یا شهروند عادی از کنار آن به سادگی عبور نمی کند.
چرخ تغییر و تحول فرهنگی و اجتماعی میانه باید از جایی به حرکت دربیاید و به دنبال خود چرخ های رشد انسانی و اقتصادی و توسعه را نیز به حرکت درآورد، خدا می داند آن روز کی می رسد؟! یا اصلاً می رسد؟؟!!

۰۲/۶/۲۸ ۱۵:۳۰

از ساچ بالیغی چه خبر؟
چرا به اسم میانه ثبت نمیشه؟
این نوع پخت ماهی کم کم در شهرهای دیگر هم باب میشه
فردا پس فردا یک شهر ادعا کرده و به نام خودش ثبت میکند
ایشلی فطیر ( خیلی ساده و معمولی ) در بیشتر شهرها از جمله میانه پخت میشه ولی به نام سراب ثبت شده است

۰۲/۶/۲۷ ۱۸:۰۹

چند هزار کمه. چند میلیون نفر خوبه

۰۲/۶/۲۷ ۱۶:۳۴

برای آبگرم روستای ممان هیچ سرمایه گذاری نکردند آب درمانی خوبی بود میانه ایها گردشگری یا تفریح کردن دوست ندارند. میشد سالن بزرگ و رختکن و دوش و غیره ایجاد کرد و محل پارکینگ نیز ایجاد کرد.

۰۲/۶/۲۷ ۱۴:۴۱

رفته بودم مشکین شهر اولین بارم بود یه بیغوله را یه پل معلق به طول ۳۵۰ متر کشیدند و محل گردشگری کردند و روزانه هزاران نفر می آیند اونجا و درآمد های جانبی هم دارد میانه محل های مناسبی برای گردشگری دارد ولی کسی صاحبش نیست.

۰۲/۶/۲۷ ۱۳:۰۶

با سلام و احترام
تقدیر و تشکر از زحمات مهندس حسن مددی که در عرصه مدیریتی متحمل شدن و نام میانه را جاودان نمودن

۰۲/۶/۲۷ ۱۳:۰۶

جانیم آذر پنجه

۰۲/۶/۲۷ ۰۸:۰۸

سلام اين را هم نماينده ها انجام دادند آخه از قديم رسم است هر كاري هر جا انجام ميشه مثلا يه روستايي اداره گاز ميره گاز ميكشه يا بخش خصوصي براي خودش يك توليدي ميزنه سريع ميروند ميگويند ما انجام داديم مگر اينكه خبردار نشوند و بي اطلاع باشند يكي دندانپزشكي ميزنه ميگن ما انجام داديم و ..............

۰۲/۶/۲۶ ۲۳:۵۵

به فال نیک میگیریم بشرطی که با افزایش گردشگران و ایجاد گردش مالی همراه باشد

۰۲/۶/۲۶ ۲۳:۴۹

عالیست
می‌توان با سرمایه‌گذاری در آن‌محل هر سال چندین هزار گردشگر را جذب کرد.

اخبار روز