کد خبر: ۱۳۷۵۳۴
۱۳۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

واکنش وزیر کشور به ادعای احتمال تقلب در انتخابات

۱۴۰۳/۴/۱۴
۱۶:۳۵

 

 

ایسنا: احمد وحیدی، وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در آستانه انتخابی بزرگ در روز جمعه هستیم و همه مقدمات برای برگزاری این انتخابات فراهم است. به لحاظ امنیت همه پیش‌بینی‌ها انجام شده است.

واکنش وزیر کشور به ادعای احتمال تقلب در انتخابات

وی افزود: یکی از اظهارات کاندیداها که انصافاً کار خوبی نبود و خلاف واقع بود این بود که مطرح شد استانداران، فرمانداران و بخشداران به دنبال رای آوردن کاندیدای خاصی هستند. این انصافاً حرف خلاف واقع بود و من از همه همکاران خودم که مورد چنین اتهامی قرار گرفتند عذرخواهی می‌کنم. انتظار داشتیم که اخلاق انتخاباتی رعایت شود اما متاسفانه اینطور نشد.

وزیر کشور اظهار کرد: رأی مردم حق الناس است و به شدت از آرا مراقبت خواهد شد.

وحیدی یادآور شد: به یک حساب در طول چند ماه گذشته ۵ و به یک حساب ۴ انتخابات داشتیم. در فاصله چند ماه فشار بسیاری بر دستگاه‌های اجرایی و امنیتی کشور داشتیم که براساس قضاوت ارزشمند مردم ایران، در هر مرحله اقدامات ما به خوبی انجام شد.

وی با بیان اینکه مسئولان ما به دنبال این هستند براساس فرمایشات رهبری انقلاب اخلالی در کارهای مردم نباشد و همه پروژه‌های عمرانی و دیگر موارد توسط مسئولان پیگیری شود، تصریح کرد: انتظار داشتیم که اظهارات خلاف واقع نداشته باشیم. دولت شهید رئیسی دولت اخلاق، انصاف و قانون است و هرگز چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد؛ البته خبر داشتیم که در برخی ستادها تلاش می‌شود به یک نماینده خاص فشار آورده شود که حرف‌هایی را بزند و متاسفانه در بخشی موفق شدند و فشار آنان جواب داد.

وزیر کشور همچنین ادامه داد: هیچ موردی از تخلف در دور اول انتخابات ریاست جمهوری نداشتیم و در کمال سلامت برگزار شد. شورای نگهبان در فاصله بسیار کمی موفق به تایید انتخابات دور اول شد. در همان دوره هم باز تلاش جریانات معاند این بود که با ایجاد اخلال در ارتباطات مشکلی درست کنند که ناموفق بودند.

وحیدی تصریح کرد: بحثی را در برخی ستادها مطرح می‌کنند که اگر فلانی رای نیاورد مفهومش تقلب است. این از ترفندهایی است که دشمن دنبال می‌کند و خط از خارج از کشور است و نباید اجازه داد فضای خوب انتخابات را که تا امروز به خوبی دنبال شده، با گفته‌های نادرست خراب کنیم. ما به برخی از همین ستادها هم گفته‌ایم که اگر هر موردی هست یا گزارشی به آنان رسید که تخلف وجود داشت، بلافاصله گزارش دهند و خود وزارت کشور رسیدگی خواهد کرد. انتخابات با کمال صحت و با رعایت کامل صیانت از آرای رای‌دهندگان همچون گذشته، محقق خواهد شد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز