کد خبر: ۱۳۷۴۱۲
۱۱۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

پنج اتفاقی که نسخه نقی معمولی را برای همیشه می‌پیچد

۱۴۰۳/۴/۵
۱۱:۳۰

 

 

برترین‌ها - آیدا فلاحیان: بعد از به گوش رسیدن زمزمه‌های مختلف درباره ساخت مجدد سریال پایتخت، هومن حاج‌عبدالهی در صفحه شخصی خود از کلید خوردن این سریال خبر داد و انتظار مخاطبان را به پایان رساند. بر اساس اطلاعات به دست آمده، سریال پایتخت 7 با داستان و تیمی متفاوت در مرحله تولید است و بار دیگر قرار قصد دارد مخاطبان را به پای تلوزیون بیاورد.

پنج اتفاقی که نسخه نقی معمولی را برای همیشه می‌پیچد

با وجود اینکه افراد زیادی از شنید این خبر خوشحال شده‌اند و بی‌صبران در انتظار پخش این سریال هستند، سریال پایتخت در لبه‌ی تیغ باریکی قدم برمی‌دارد که نتیجه‌ی آن بسیار نا مشخص است.  ساخت فصل هفتم این سریال بعد از حواشی مربوط به فصل ششم، شاید یک ریشک بزرگ باشد چرا که در این فصل شاهد اشتباهات و کاستی‌هایی هستیم که ممکن است خاطرات شیرین مربوط به داستان زندگی نقی معمولی و خانواده‌اش را برای ما تلخ کند. در ادامه برخی از این اشتباهات را بررسی کرده‌ایم و امیدواریم که این اشتباهات چیزی از محبوبیت مورد انتظار پایتخت کم نکند.

 

داغ جانگداز عمو پنجعلی

یکی از خاص‌ترین کاراکترهای سریال پایتخت که با وجودش رنگ دیگری به سریال می‌داد، کاراکتر عمو پنجعلی با بازی بسیار خوب علیرضا خمسه بود. آقای خمسه در نقش پدر سالخورده‌ی نقی معمولی توانست تبدیل به یکی از مهم‌ترین کاراکترهای سریال شود و شاید در میان سایر کاراکترها، نقش بسیار مهم‌تری در موقعیت‌های طنز سریال داشت. متاسفانه در فصل ششم این سریال، نویسندگان تصمیم گرفتند حضور عموپنجعلی را از مردم دریغ کنند و همین مورد باعث غیاب او در فصل هفتم خواهد بود. بدون شک حذف عموپنجعلی در سریال باعث ایجاد یک خط داستانی جدید در سریال است اما نبود کاراکتری که هنرمدانه مردم را می‌خنداند و تا فصل ششم حضور پررنگی در داستان داشته، چاله‌ی عمیقی در پایتخت 7 ایجاد خواهد کرد که شاید پر کردن آن کار دشواری باشد.

پنج اتفاقی که نسخه نقی معمولی را برای همیشه می‌پیچد

غیبت غرورآمیز بهتاش فریبا!

یکی دیگر از کاراکترهایی که در فصل هفتم این سریال غیبت دارد، بهتاش، خواهرزاده نقی است. کاراکتر بهتاش با بازی بهرام افشاری در فصل پنجم محبوبیت بسیار زیادی در میان مخاطبان کسب کرد به طوری که حذف او از داستان سریال به مرور سخت شد. محبوبیت افشاری شهرت زیادی در سینما و تلوزیون به همراه داشت که حالا همین شهرت باعث غیاب او در فصل هفتم پایتخت است! البته بسیاری از افراد معتقد هستند که غیبت بهرام افشاری چیزی فراتر از مشغله‌های کاری متعددش است. شاید آقای بازیگر بعد از درخشیدن در چند فیلم پرفروش سینما حالا دوست ندارد در داستان خانوادگی نقی معمولی جایی داشته باشد.

پنج اتفاقی که نسخه نقی معمولی را برای همیشه می‌پیچد

کاراکتری که محبوبیت سابق را ندارد

چند وقت پیش کاربری در تویتر نوشت: واقعا هیچکس به اندازه هما توی سریال پایتخت رو مخ نیست! اینکه همیشه خودش رو عقل کل می‌دونست و با این کار بقیه رو تحقیر می‌کرد واقعا آزاردهنده بود.

این نظریه در میان کاربرانی که طرفدار سریال پایتخت هستند دست به دست چرخید و این واقعیت را آشکار کرد که هما سعادت دیگر محبوبیت سابق را ندارد. کاربران بر این باورند که کاراکتر هما به عنوان یک زن تحصیل کرده‌ی تهرانی، نگاهی بالا به پایین شدیدی به اعضای خانوداه معمولی دارد و همین باعث می‌شود مخاطبان، دیگر او را مثل سابق دوست نداشته باشند.

پنج اتفاقی که نسخه نقی معمولی را برای همیشه می‌پیچد

پایان لاو استوری رحمت/فهیم!

یکی از بدترین اتفاقات ممکن که در فصل ششم سریال پایتخت مورد نقد مخاطبان زیادی قرار گرفت، خراب شدن رابطه‌ی رحمت و فهیمه خواهر نقی بود. این زوج در مدت زمان کوتاهی توانسته بودند دل مخاطبان را بدست بیاورند اما همه چیز به شکل غیر منتظره‌ای خراب شد. این مشکل بزرگ با بازگشت ناگهانی مهران احمدی در نقش بهبود رخ داد و باعث شد مخاطبان زیادی از تماشای سریال دلسرد شوند. البته این اتفاق باعث تغییر روند داستان و به وجود آمدن حواشی زیادی شد اما به هرحال این سناریوی حساب نشده، باعث می‌شود نقص بزرگی در فصل هفتم این سریال حس کنیم.

پنج اتفاقی که نسخه نقی معمولی را برای همیشه می‌پیچد

کاهش جامعه هواداری بعد از فصل ۵

نکته قابل توجهی که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد، افت چشمگیر مخاطبان سریال پایتخت بعد از فصل پنجم بود. بنظر می‌رسید اشاره به جنگ‌ و داعش در سریالی که کارش خنداندن مردم است، چندان برای مخاطبان جالب نبود و همین امر باعث شد سریال پایتخت محبوبیت سابق خود را از دست بدهد. آن‌طور که بنظر می‌رسد، این روند در فصل ششم این سریال هم ادامه داشت و حالا با ساخت فصل هفتم، نمی‌توان از موفقیت قطعی پایتخت مطمئن بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز