کد خبر: ۱۳۶۵۹۰
۱۶۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

صحنه دراماتیک از شکست دیوید تیلور

۱۴۰۳/۲/۲
۱۳:۴۲

 

 

تابناک ورزشی: دیوید تیلور کشتی‌گیر سرشناس آمریکایی ملقب به جادوگر، بامداد امروز به فاصله هفت ساعت دو بار در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایالات متحده شکست خورد و سهمیه المپیک پاریس را از دست داد.

تیلور ۳۳ساله، برنده چهار مدال طلای جهان و المپیک ، که پنج بار حسن یزدانی ملقب به پادشاه را شکست داده است، خود را آماده دومین طلای المپیک کرده بود اما در انتخابی داخلی تیم آمریکا، به آرون بروکس پدیده قدرتمند هموطنش باخت و حذف شد.

این رقابت‌ها به صورت دو برد از سه مسابقه برگزار شد ولی تیلور ، در هر دو کشتی مقابل بروکس حرفی برای گفتن نداشت و مغلوب سرعت و آمادگی حریف شد.

صحنه دراماتیکی که ایرانی‌ها از دیدنش خوشحال می‌شوند

تیلور کشتی نخست را با نتیجه چهار بر یک به بروکس واگذار کرد. او ابتدا با پیش انداز خاک شد و دو امتیاز از دست داد. سپس یک زیر گرفت و تبدیل به دوخم کرد اما حریف آماده حتی بیرون تشک هم خاک نشد و تنها بخاطر خروج از تشک ، یک امتیاز به تیلور داده شد.

در ادامه زیر دوخم برق آسای بروکس، راهی جز خاک شدن برای تیلور باقی نگذاشت.

در کشتی دوم هم اوضاع فرقی نکرد و بازهم تیلور موفق به خاک کردن حریف نشد و سه بر یک باخت و رویای المپیک دوم برای او دود شد.

 

به ابن ترتیب ، حالا حسن یزدانی یا کامران قاسم‌پور هرکدام نماینده ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم المپیک پاریس باشند، باید کشتی‌های این پدیده جدیده کشتی آزاد آمریکا را تماشا و آنالیز کنند.

کشتی‌گیری که در دو مسابقه شش دقیقه ای حتی اجازه یک خاک هم به دیوید تیلور بزرگ نداده است، قطعا رقیبی بسیار سخت تر برای یزدانی خواهد بود اما امید به تکنیک برتر حسن یزدانی در اجرای فنون ناب ، باعث می‌شود، بروکس را به تیلور ترجیح دهیم.

هرچند ناشناخته بودن و عدم سابقه کشتی یزدانی یا قاسم‌پور با آرون بروکس هم یک نکته نگران کننده برای مربیان ایران است، و احتمال دارد شکست او نیز نیازمند اطلاعات بیشتری از عادات حمله و نقاط ضعف این کشتی‌گیر باشد.

بهرحال هر چه هست، جدال تاریخی پادشاه ایرانی و جادوگر آمریکایی در فینال پاریس تکرار نخواهد شد و شاید این دو رقیب هیچگاه دیگر یکدیگر روی تشک ملاقات نکنند، چراکه گفته می‌شود تیلور بعداز این باخت، به یک وزن بالاتر کوچ خواهد کرد، البته اگر سن و سال به او اجازه دهد.

این فرصت بزرگی برای حسن یزدانی است تا با عبور از جو روانی شکست مقابل تیلور، با آنالیز کشتی بروکس و شکست او در پاریس، اولین کشتی‌گیر دو طلایی ایران در المپیک‌ها باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز