کد خبر: ۱۳۶۵۴۲
۹۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اژدها در شب گلزنی «طارمی» فینالیست شد

۱۴۰۳/۱/۳۰
۰۹:۰۸

 

 

ورزش سه: بازگشت به ترکیب و تحویل گرفتن پنالتی برای صعود به فینال جام حذفی شب درخشانی برای ستاره ایرانی پورتو رقم زد.

مهدی طارمی چهار ماه پس از فاصله گرفتن از ترکیب پورتو در تمام مسابقات داخلی و اروپایی، چهارشنبه شب در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی جام حذفی پرتغال دوباره به جمع نفرات اصلی بازگشت و مقابل ویتوریا گیمارش قرار گرفت که شب خاطره‌انگیزی برای او رقم خورد و با گلزنی همراه بود.

اژدها در شب گلزنی «طارمی» فینالیست شد

ستاره ایرانی پورتو چهار شب پس از اینکه در مسابقه لیگ برتر پرتغال مقابل فامالیکائو از ابتدای نیمه دوم به زمین آمد و موفق به گلزنی شد و تیمش را از شکست نجات داد، در مسابقه نیمه‌نهایی جام حذفی با نظر سرخیو کونسیسائو از ابتدا به زمین رفت و در حالی که تیمش بازی رفت را با برتری یک بر صفر پشت سر گذاشته و البته در ثانیه‌های ابتدایی در بازی برگشت گل تساوی را خورده بود، امیدهای حریف‌شان را در همان نیمه اول از بین برد.

طارمی که در دیدار اخیرشان مقابل فامالیکائو موفق شد چهارمین گل فصل در لیگ برتر پرتغال را به ثمر رساند و دوباره آمادگی بالای خود را نشان بدهد، در جدال حذفی برابر ویتوریا گیمارش برای رسیدن‌شان به فینال هم دوندگی زیادی در خط حمله داشت و بی‌تاب برای گلزنی بود که پسرِ سرمربی او را در این راه کمک کرد.

ستاره ایرانی پورتو در شبی که دوباره مورد اعتماد کونسیسائو قرار گرفته بود، در دقیقه 23 با خطای پنالتی روی فرانسیسکو کونسیسائو، توپ را در محوطه جریمه گیمارش برداشت و روی نقطه پنالتی کاشت تا گلزنی کند و نتیجه این بازی را با تساوی یک بر یک تغییر بدهد.

طارمی که پنالتی به دست آمده از پسر سرمربی را تحویل گرفته بود، در دقیقه 26 با ضربه مطمئن تبدیل به گل کرد و تیمش را در مجموع دو بازی پیش انداخت تا امیدهایشان برای صعود به فینال بیشتر شود و دوباره صدای تشویق خود را در ورزشگاه دو دراگائو بشنود.

ستاره ایرانی پورتو پنج دقیقه پس از گلزنی موقعیت‌سازی کرد و نزدیک بود پاس گل هم بدهد که دخالت بازیکنان ویتوریا گیمارش فقط یک کرنر را نصیب آنها کرد.

اژدها در شب گلزنی «طارمی» فینالیست شد

اژدها در شب گلزنی «طارمی» فینالیست شد

فرانسیسکو کونسیسائو در دقیقه 5+45 روی یک کار تیمی و یک، دو با ژوآئو ماریو موفق شد گل دوم را بزند تا روحیه بالاتری برای نیمه دوم بگیرند و در دقیقه 75 هم با گلزنی په‌په برزیلی صعودشان را قطعی کنند.

پورتو در شبی که طارمی را 85 دقیقه در ترکیب داشت، به پیروزی 3 بر یک و برتری چهار بر یک در مجموع دو مسابقه مقابل ویتوریا گیمارش رسید تا فینالیست جام حذفی و حریف اسپورتینگ لیسبون، صدرنشین لیگ برتر پرتغال شود.

ستاره ایرانی پورتو که پیش از این در فصل 24-2023 موفق به گلزنی در لیگ برتر و لیگ‌کاپ پرتغال و لیگ قهرمانان اروپا شده بود، در دیدار برابر ویتوریا گیمارش در اولین بازی خود در جام حذفی هم توانست این کار را انجام بدهد تا در همه رقابت‌ها گلزنی کرده باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز