کد خبر: ۱۳۲۴۹۴
۳۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

بهترین و ساده‌ترین روش تهیه قهوه ترک در خانه

۱۴۰۲/۶/۲۷
۰۹:۴۷

غذالند: قهوه ترک یک نوشیدنی خوش طعم، غلیظ و لذت بخش است که از پودر قهوه آسیاب شده، با استفاده از قهوه جوش مسی تهیه می شود و طبق ذائقه شما شیرین می شود.

بهترین و ساده‌ترین روش تهیه قهوه ترک در خانه

این قهوه از نوع فیلترشده نیست و برای تهیه آن آنقدر دانه های قهوه را آسیاب می کنند تا مانند آرد کاملا ریز شود. برای سرو قهوه ترک از فنجان های کوچک با حجم 80 الی 100 سی سی استفاده می شود.

امروز قصد داریم بهترین و ساده ترین روش تهیه قهوه ترک در منزل را به شما آموزش دهیم:

مواد لازم برای تهیه قهوه ترک (یک نفر):

آب ولرم (هم دمای محیط): یک فنجان

قهوه ترک مرغوب: دو قاشق چای خوری سرپُر

شکر: به مقدار لازم

بهترین و ساده‌ترین روش تهیه قهوه ترک در خانه

طرز تهیه قهوه ترک:

ابتدا یک فنجان آب هم دمای محیط را درون قهوه جوش ریخته و سپس دو قاشق چای خوری سرپُر قهوه ترک را به آن اضافه می کنیم. بسته به ذائقه خود، می توانید مقدار شکر را تعیین کنید. اگر قهوه کم شکر دوست دارید، از یک قاشق چای خوری شکر استفاده کنید. اگر قهوه با شیرینی معمولی باب میلتان است، از دو قاشق چای خوری شکر استفاده کنید و در صورتی که دوست دارید قهوه شما خیلی شیرین شود، از سه قاشق چای خوری شکر برای آماده سازی قهوه خود استفاده کنید. همچنین می توانید بدون استفاده از هیچ گونه شکری قهوه خود را آماده کنید.

نکته اول: پیش از قرار دادن قهوه جوش بر روی شعله مواد را کاملا با یکدیگر مخلوط کنید. در این روش به هیچ وجه نباید قهوه را روی شعله هم بزنید.

بهترین و ساده‌ترین روش تهیه قهوه ترک در خانه

پس از اینکه مواد را کاملا با یکدیگر مخلوط کردید، آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. توجه داشته باشید به هیچ عنوان نباید شعله گاز زیاد باشد. بعد از گذشت چند دقیقه حباب هایی روی قهوه تشکیل می شوند. سعی کنید با استفاده از یک قاشق آنها را به آرامی بردارید و در داخل فنجانی که می خواهید قهوه را در آن سرو کنید، بریزید. دقت کنید که به هیچ عنوان نباید قهوه را هم بزنید. پس از گذشت چند دقیقه دیگر، کف های سفیدی روی قهوه ظاهر می شوند. هنگامی که احساس کردید قهوه به آستانه جوش رسیده است، قهوه جوش را از روی حرارت بردارید.

نکته دوم: به محض اینکه قهوه به آستانه جوش رسید و پیش از اینکه شروع به جوشیدن کند، حتما آن را از روی حرارت بردارید. در صورتی که قهوه شروع به جوشیدن کند، مزه اصلی آن از بین رفته و تلخ می شود.

نکته سوم: باقی ماندن کف بر روی قهوه موجود در فنجان مهارت شما را در تهیه قهوه ترک نشان می دهد. برای اینکه کف تشکیل شده در حین ریختن قهوه از قهوه جوش به فنجان از بین نرود، سعی کنید به آرامی قهوه را به درون فنجان منتقل کنید. سپس کمی صبر کنید تا مواد قهوه ته نشین شوند.

بهترین و ساده‌ترین روش تهیه قهوه ترک در خانه

نکته چهارم: زمان آماده کردن قهوه ترک بین 7 الی 10 دقیقه است. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان از قهوه دور نشوید، تمام مدت بالای سر آن باشید و از زیاد کردن شعله خودداری کنید.

بهترین و ساده‌ترین روش تهیه قهوه ترک در خانه

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز