کد خبر: ۴۲۸۹۱
۷۱۰ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

حامدی امروز در نماز جمعه گفت:

مشکل کم آبی جدی است/ برخی ادارات با واحدهای تولیدی مدارا کنند

۱۳۹۴/۴/۵
۱۶:۳۲

تصویر رضا امامی

امام جمعه میانه در نماز جمعه امروز با اشاره به حکمت هایی از نهج البلاغه امام علی (ع) بر عمل کردن به گفته ها و پایبند بودن به کارهایی که به دیگران توصیه می کنیم، عمل به این حکمت را سبب اثرپذیری اعمال، کردار و پند و موعظه فرد بر دیگران عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا حامدی در ادامه به اهمیت کنترل زبان و سکوت اشاره کرده، آن را یک هنر دانسته، ثمره آن را تفکر، خودسازی، حلم و بردباری، جلب محبت دیگران، دانش اندوزی و نزدیکی به خدا برشمرد.
حامدی با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، آن را بلای خانمان سوز و مشکل جدی جامعه خوانده، خواستار توجه جدی مردم و مسئولین در این مورد شده افزود: این واقعیتی است که متاسفانه در جامعه وجود دارد و نباید هیچکس با ایجاد مصونیت های خیالی، خود و خانواده خود را از آن ایمن دانسته و نسبت به موضوع بی تفاوت باشد.
وی تامین نیازهای معنوی فرزندان و دوستی و رفاقت با آنها را بهترین راه پیشگیری از به دام افتادن آنان به چنگال اعتیاد خوانده گفت: والدین باید طوری با فرزندان ارتباط عاطفی برقرار کنند طوری که آنها پدر و مادر را به عنوان دوست انتخاب کنند و این هنری است که والدین باید در جامعه کنونی داشته باشند.
حجت الاسلام حامدی با بیان اینکه مشکل خشکسالی و کم آبی در کشور بسیار جدی است، پرهیز از اسراف و استفاده بهینه را خواستار شده گفت: همه باید خود را در این وضعیت بحرانی موظف بدانند زیرا لطمات آن در آینده ای نزدیک به خود ما خواهد رسید.
وی اعمال ساده ترین روش ها و برنامه ها در سبک زندگی را عامل صرفه جویی و جلوگیری از اسراف آب خوانده گفت: ما مجاز به استفاده از آب به هر شکل و برای هر مصرف غیرضروری نیستیم و همگی باید بدانیم که ارتفاع آبهای سطحی کاسته شده و برداشت بی رویه آبهای زیرزمینی نیز اوضاع کم آبی را وخیم می کند.
امام جمعه میانه ضمن گرامیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش توسط منافقین کوردل و روز قوه قضائیه، گفت: حامیان منافقین همانهایی هستند که امروز در قالب 5+1 از ما خواهان اعتمادسازی هستند درحالیکه آنها علیه ملت ما انواع خیانت و جنایت را مرتکب شده اند.
حامدی ادامه داد: تیم مذاکره کننده هسته ای بنا بر خطوط ترسیمی رهبر معظم انقلاب مسیر را با قدرت ادامه دهد و خط قرمز ها را حفظ کند زیرا ملت ایران پشتیبان این تیم بوده و هست ولی نباید به مذارکرات وابسته بود و مسائل را به آن گره زد زیرا راه حل اساسی فایق آمدن مشکلات و شکوفایی اقتصادی ایران در اقتصاد درون زا و مقاومتی است.
امام جمعه میانه در پایان با بیان تذکری خطاب به مسئولین برخی ادارات شهرستان از آنها خواست تا نهایت توان خود را برای حل مشکل تولیدی های شهرستان مخصوصا واحدهای صنعتی که در وضعیت نامناسب اقتصادی، کارگرانی را زیر چتر حمایتی دارند به کار ببندند و با نگاه ویژه با برداشتن موانع، راه را برای انان هموار کرده، موجب بهبود وضعیت شده و از اعمال فشارهای غیرضروری که می توان تا حدودی با آن مدارا کرد بپرهیزند.

تصویر رضا امامی
 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۴/۶ ۰۱:۳۲
اگه گوش کنند
۹۴/۴/۵ ۱۹:۲۱
امام جمعه محبوب میانه حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا حامدی همیشه به یاد مردم هستند

اخبار روز