کد خبر: ۸۱۵۹۴
۲۰۴۴ بازدید
۷ دیدگاه (۶ تایید شده)

یک پیشنهاد

۱۳۹۷/۲/۲
۱۴:۲۵

اگر به خاطر داشته باشید، در مهر ماه ۹۴ تعدادی از خانه های تاریخی ایستگاه راه آهن میانه به دلایل نامعلومی تخریب شد و در جریان این تخریب لک لک هایی که روی دودکش های این خانه ها لانه داشتند نیز لانه و آشیان خود را از دست دادند. (این مطلب)

ولی در همین میانه و در اردیبهشت ۹۵ خبری باور نکردنی منتشر شد، یک شرکت عمرانی عملیات برچیدن یکی از بچینگ هایش در حوالی روستای سبز را سه ماه به تعویق انداخته بود تا جوجه های لک لک هایی که روی این بچینگ لانه کرده بودند سر از تخم بیرون بیاورند! (این مطلب) عوامل این شرکت پیش از برچیدن بچینگ لانه لک لک ها را به ستونی که به همین منظور آماده کرده بودند منتقل کردند و جالب است بدانید این لک لک ها هنوز در همان لانه زندگی می کنند.

بر همین اساس و پتانسیل میانه در میزبانی از لک لک ها (بواسطه رودهای پر آب منطقه) و عکسی که امروز از لانه سازی لک لک ها در میدان فرقانی میانه منتشر شد، پیشنهاد می کنم در یکی از پارک های منطقه که در نزدیکی رودخانه ها قرار دارند، مثل بوستان روستای اسلام آباد (راه آهن) در مجاورت رودهای آیدوغموش و قارلانقو، پارک ساحلی میانه در مجاورت شهر چای و یا یکی از بوستان های آچاچی یا سبز ارباط در مجاورت قزل اوزن، ستون هایی مخصوص لانه گذاری لک لک ها نصب شود تا بدین ترتیب جاذبه گردشگری منحصر به فردی برای منطقه ایجاد شود.

 

نمونه هایی دیگر:

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۳ ۰۰:۲۲

با توجه به شرایط اقتصادی و قیمت گوشت مرغ چاره ای نیست!

۹۷/۲/۲ ۱۸:۲۴

یعنی طوری قحطی اومده میخای این زبون بسته هاروبخوری.

۹۷/۲/۲ ۱۶:۵۲

از این عرضه ها ما نه در میانه و نه در کل کشور نداریم.
الان همین کاغذکنان بکر ترین حیات وحش شمالغرب کشور شده است . توریسم حیات وحش یکی از درامدهای اصلی افریقای جنوبی ،کانادا و استرالیا هست.اونهم اجازه شکار هم نمیدهند فقط تماشا!!
اما ما در معرفی اینها عاجزیم. من بنظرم این افزایش حیوانات در شهرستان نه بخاطر مدیریت خوب دولت و محیط زیست ،بلکه بیشتر مرهون رشد فزاینده مهاجرت انسانی است. و تغییر فرهنگ مردم هست.
مثال میگم قدیم مردم همیشه اهو ،کبک شکار میکردند.الان نسل جدید حوصله این کارها ندارد!! سرش تبلت گوشی هست، یکساعت منتظر شکار باشد.بهرحال جناب بهرامی یک برنامه ریزی خوب،تبلیغات قوی در سطح صدا وسیما سراسری و یک تور خوب دقیق برای جذب گردشگر میخواهد .برگزاری همایش و جشنواره مثلا غذایی ساج بالیغی .دعوت مستندسازان کشور از طریق ادارات شهرستان و تشویق انها برای تهیه و معرفی فیلم. همکاری ادارات و مردم با انها ،تا میانه در کشور و حتی خارج شناخته شود. حداقل میتواند صدها نفر مشغول کار کند.
خلاصه کارهای بزرگی میخواهد اما درمیانه که 72 ملت و عقیده و سیاست هستند این هماهنگی تقریبا ناممکن هست. هرکس ساز خود را میزند. نمونه عیان معماری شهر میانه ببینید کم از شهرهای جنگ زده سوریه و فلسطین ندارد . اصلا یک هارمونی معماری نداریم .بسیار زشت هست. درحالیکه شهرهای قدیم ما اکثریت حداقل معماری هارمونی خود داشتند .الان پاریس میبینیم معماری دوره 1789 حفظ شده. اما میانه معجونی از انواع نما ها شده که چشم آزار شده اند.
درشهرستان میانه هیچ قدمی برای جذب گردشگر نشده و بیشتر شاهد گریز مردم از شهرستان شده ایم.

۹۷/۲/۲ ۱۶:۳۸

به نظر پیشنهاد خوبی می آید.

۹۷/۲/۲ ۱۵:۵۲

نمیدونم ولی انصافا نخورید این زبون بسته ها رو :))))

۹۷/۲/۲ ۱۵:۲۷

ایا خوردن لک لک حلال است؟

اخبار روز