کد خبر: ۲۹۶۲
۱۶۸ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ميانه رتبه برتر توليد گوشت ماهي در آذربايجان شرقي را دارد

۱۳۸۹/۱۲/۴
۱۵:۰۸

خبرگزاري فارس: مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه گفت: شهرستان ميانه رتبه برتر آذربايجان شرقي در توليد گوشت ماهي را دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي آذربايجان شرقي، نادر زارع‌تالي طرح پرورش ماهي نيمه مدار بسته در شهرستان ميانه اجرايي شد.
وي با اشاره به اينكه اين طرح در سالن سرپوشيده اجرا شده تا عوامل محيطي مانند سرما، گرما و بيماري‌ها كنترل شود، گفت: اين طرح با 10 استخر چهار در چهار با عمق 1.7 و ظرفيت توليد 24 تن ماهي پرواري و يك ميليون قطعه بچه ماهي و صرف هزينه 2 ميليارد و 100 ميليون ريال به بهره‌برداري رسيد.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه با اشاره به اينكه براي اجراي اين طرح يك ميليارد و 600 ميليون ريال اعتبار بانكي از محل بنگاه‌هاي كوچك زودبازده و 500 ميليون ريال آورده شخصي هزينه شده است، افزود: اين طرح در سال 87 آغاز و امسال با بهره‌برداري از آن براي چهار نفر ايجاد اشتغال شده است.
زارع‌تالي با اشاره به اينكه شهرستان ميانه در سال‌جاري رتبه اول استان در توليد گوشت سفيد ماهي را به دست آورده است، تصريح كرد: سياست مديريت جهاد كشاورزي ميانه بر گسترش فرهنگ توليد و مصرف آبزيان استوار شده است.
وي تصريح كرد: با استفاده از كارگاه‌ها و چاپ بروشورهاي مختلف تلاش مي‌كنيم اين پيام را به خانواده‌ها و بهره‌برداران اين بخش انتقال دهيم.
شهرستان ميانه، در شمال غربي ايران و جنوب شرقي استان آذربايجان شرقي قرار گرفته و يكي از 19 شهرستان آن به شمار مي‌رود.
اين شهرستان در محل تلاقي سه استان آذربايجان شرقي، زنجان و اردبيل قرار گرفته است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز