کد خبر: ۲۴۰۹
۱۷۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

13 پروژه عمراني در بخش كشاورزي ميانه اجرا مي شود

۱۳۸۹/۹/۹
۰۶:۳۵
ميانه، تبريز- مدير جهاد كشاورزي شهرستان ميانه گفت : درسال جاري 13 پروژه عمراني در اين شهرستان اجرايي مي شود.
نادر زارع تالي روز دوشنبه در گفتگو با ايرنا، افزود: براي اين پروژه ها 9 ميليارد ريال از محل اعتبارات تملك دارايي هاي سرمايه اي استان تخصيص داده شده است.
وي با بيان اينكه 70 درصد اعتبارات بخش كشاورزي استان به آب و خاك تعلق مي يابد، گفت: در سال جاري 211 طرح كشاورزي در زمينه هاي آب وخاك، توليدات گياهي و دامي به صورت تسهيلات بانكي با 50 ميليارد ريال از محل اعتبارات بنگاه هاي زودبازده كوچك اقتصادي جهت تصويب نهايي به مركز استان ارسال شده كه در صورت اجرا علاوه بر افزايش راندمان توليد در منطقه، 211 نفر نيز مشغول به كار خواهند شد.
وي همچنين با اشاره به اينكه 300 هكتار از اراضي ديم اين شهرستان به اراضي آبي تبديل شده، افزود: اين امر موجب شده كشاورزاني كه در سال هاي گذشته به لحاظ خشكسالي توان كسب درآمد از اراضي فوق را نداشتند بتوانند با اجراي اين سيستم و رعايت نمودن مسايل و توصيه هاي فني كارشناسان و همچنين استفاده از كودهاي بيولوژيك به در آمد چشمگيري دست يابند.
زارع در ادامه، رتبه اول استاني شهرستان ميانه در توليد گوشت سفيد، رتبه دوم در توليد گوشت قرمز و رتبه چهارم در توليد شير خام را نشان از پتانسيل بالاي دامپروري شهرستان ذكر كرد.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز