کد خبر: ۱۲۱۵
۱۷۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

هاشمي:

واردات بي رويه کالاها از آسيب هاي جدي کشور است

۱۳۸۸/۹/۱۰
۱۵:۲۷
 
مراغه- رييس کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي گفت: واردات بي رويه کالاها از آسيب هاي جدي کشور بوده و بايد تدابير لازم در اين زمينه اتخاذ شود.
به گزارش روز سه شنبه ايرنا ، حسين هاشمي در جمع مديران و صاحبان صنايع و اعضاي انجمن مديران صنايع شهرستان مراغه افزود: از جمله راه هاي برون رفت از مشکلات موجود در کشور، کنترل واردات بي رويه کالاها است.
وي اضافه کرد: ما مخالف واردات نيستيم بلکه خواهان واردات کالاهاي با کيفيت به جاي کالاهاي بي کيفيت و پرداخت عوارض کامل هستيم.
وي گفت: در صورت تلاش از سوي دولت توليد گرا براي اجراي اين کار، بخشي از مشکلات واحدهاي توليدي و صنعتي کشور کاسته مي شود.
وي فشار بر روي دولت، وزارت صنايع و معادن ، وزارت اقتصاد و دارايي و بانک مرکزي براي استمهال وام ها را از دغدغه هاي اعضاي کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي ذکر کرد.
وي افزود: طبق آخرين اطلاعات واحدهايي که تا 20 ميليارد ريال بدهي بانکي دارند وام هاي آنان يک سال استمهال مي شود.
وي اظهار داشت: براي استمهال وام هاي واحدهاي بزرگ توليدي با وام هاي بيش از 20 ميليارد ريال نيز پيگيري هاي لازم صورت مي گيرد.
به گزارش ايرنا، هاشمي، افزود: در بودجه امسال سه ميليارد دلار از سوي کميسيون صنايع و معادن براي تامين سرمايه در گردش واحدهاي توليدي و صنعتي پيشنهاد شد که از سوي رييس جمهوري نيز دو ميليارد دلار به آن اضافه شد.
وي گفت: اين ميزان اعتبار در صورت تقسيم درست مي تواند مشکل فعلي واحدهاي توليدي را کمتر کند.
وي افزود: طبق آخرين اطلاعات هم اکنون آيين نامه اجرايي آن تاييد شده و ابلاغ خواهد شد.
وي با بيان اينکه در آستانه بررسي برنامه پنج ساله پنجم هستيم از مديران واحدهاي صنعتي و معدني و کارشناسان خواست موارد و ديدگاه هاي خود را در زمينه صنعت و معدن به اين کميسيون ارايه دهند تا در برنامه پنجم توسعه لحاظ شود.
اعضاي کميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مسوولان استاني و محلي با حضور در مراغه از کارخانه هاي کاغذ سازي و آسافلوت اين شهرستان بازديد کردند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعيت در 147 کيلومتري جنوب تبريز مرکز آذربايجان شرقي واقع است.
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

اخبار روز