کد خبر: ۱۲۰۱۸۴
۲۱۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

اپل خطر امنیتی را تایید کرد

۱۴۰۱/۵/۲۹
۱۰:۳۰

اپل هشدار داده است خطر امنیتی جدی برای آیفون، آیپد و آی‌مک این شرکت که به مهاجمان امکان می‌دهد بر این دستگاه‌ها کنترل کامل داشته باشند وجود دارد.

به گزارش  صدای میانه و به نقل از ایندیپندنت، این شرکت فناوری در گزارش‌های امنیتی جدیدی، این موضوع را تایید کرد و اذعان داشت «از گزارشی که [می‌گوید] ممکن است از این مسئله سوءاستفاده شده باشد» آگاه است.

کارشناسان امنیتی می‌گویند که کاربران باید تمام دستگاه‌های اپل در معرض آسیب را به‌روزرسانی کنند.

این دستگاه‌ها آیفون ۶اس و مدل‌های جدیدتر، چندین مدل آیپد، از جمله نسل پنج به بعد، همه مدل‌های آیپد پرو و آیپد ایر‌۲ و کامپیوترهایی را شامل می‌شود که سیستم عامل مک او اس مانتری (MacOS Monterey) دارند.

 این مشکل روی برخی مدل‌های آیپاد نیز تاثیر گذشته است.

ریچل توباک، مدیرعامل سوشال پروف سکیوریتی، به آسوشیتدپرس گفت: «توضیحی که این شرکت از این مشکل ارائه داده به این معنا است که هکر می‌تواند «دسترسی کامل به  دستگاه» را به‌ دست آورد و «هر رمزی را طوری اجرا کند که انگار کاربر دستگاه است». 

اپل که درباره این حمله‌ها یا افرادی که ممکن است این حمله‌ها را انجام داده باشند جزئیات بیشتری را فاش نکرد، می‌گوید جدیدترین به‌روزرسانی این شرکت «به‌روزرسانی‌های امنیتی مهمی ارائه می‌دهد و به همه کاربران توصیه می‌شود.

»به‌روزرسانی آی‌اواس ۱۵.۶.۱ این شرکت درست چند هفته پس از انتشار آی‌اواس ۱۵.۶ ارائه شده است.

به گزارش بلیپینگ‌ کامپیوتر دات کام (bleepingcomputer.com)، پژوهشگران ناشناس این اشکال‌ها را گزارش کرده‌اند.

شان رایت، پژوهشگر مستقل امنیت، به فوربز گفت: «اپل آی‌اواس ۱۵.۶.۱ به‌روزرسانی مهمی است» و گفت آسیب‌پذیری‌هایی که اپل آن‌ها را مشخص کرده «ممکن است به هم متصل شوند و به مهاجمان امکان بدهند که از راه دور به دستگاه‌های قربانیان دسترسی کامل پیدا کنند.

»برای به‌روزرسانی به آی‌اواس ۱۵.۶.۱ به قسمت «جنرال» در بخش تنظیمات و سپس، سراغ «به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار» بروید

منبع : ایتنا

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز