کد خبر: ۱۳۶۸۶۳
۲۰۷ بازدید
۳ دیدگاه (۰ تایید شده)

حجت الاسلام تولایی:

هر اعتباری که ما داریم، از عظمت و شأن و مرتبه علی بن موسی الرضا(ع) است

img_8169_s4nj.jpg

خبرگزاری آنا: خادم کاروان رضوی زیر سایه خورشید گفت: هر اعتباری که ما داریم، از عظمت و شأن و مرتبه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حجت الاسلام احمد تولایی در آیین استقبال از پرچم مقدس حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، درباره جایگاه علم ازن گاه امام رضا(ع) اظهار کرد: در مورد علم و دانش حضرت امام رضا(ع)، همین بس که به او لقب آل محمد(ص) را داده اند و در از بین بردن شبهات در رابطه با دین اسلام  و همچنین مذهب شیعه نقش بزرگی را ایفا کرد.

وی تاکید کرد: نگاه حضرت ثامن الحجج(ع)، به علم، بسیار دقیق هست؛ تا جایی که آن حضرت، همه را به طلب علم اندوزی سفارش کرده است.

خادم کاروان رضوی زیر سایه خورشید با بیان اینکه، اگر قرار باشد در بیم ما محبت ایجاد شود، بایستی ببینیم که محبوب چه می خواهد گفت: امام رضایی که می خواهیم به آن عشق بورزیم، باید بدانیم که از ما چه می خواهد، او از ما می خواهد که یا علم بیاموزیم و یا در حال تدریس و آموزش آن باشیم.

تولایی، علم را گمشده مؤمن توصیف کرد و ادامه داد: خدا رحمت کند محبین ما را که با محوریت ولایت، دنبال آموختن علم و دانش هستند. این مصداق بین دو نفر که طالب علم هستند که همسان روزه داری است.

او تدریس علم از سوی استادان دانشگاه را همسان نماز خواند و خاطر نشان کرد: یک دانشجو در زیر چتر محبت ولایت اهل بیت(ع) می تواند با مباحث علمی به مقام روزه داری برسد؛ انسان همراه با علم و ادب و معرفت به کجاها که می تواند دست پیدا کند.

img_8174_0fjw.jpg

تولایی با تاکید بر اینکه، گره های علمی، دست امام رضا(ع) ست؛ اگر بدانی چگونه متوسل بشویم افزود: از احادیث مربوط به امام مهربانی در مورد علم و دانش، می توانیم بخوبی به اهمیت و ارزش آن پی ببریم و متوجه بشویم که هر مسلمانی باید به دنبال علم و دانش برود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه: علم، بنده را به جایگاه شایستگان و مجالس نیکان و درجات عالی دنیا و آخرت می‌رساند.

img_8147_5wqm.jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: علم قلب ها را از جهل بیرون می‌سازد و به آنها حیات می‌بخشد و بنده را به جایگاه شایستگان و مجالس نیکان و درجات عالی دنیا و آخرت می‌رساند.

بهمن ولی نژاد، اطاعت و عبادت پروردگار را به واسطه علم بیان کرد و افزود: علم، پیشگام عمل است و عمل پیرو آن، سعادتمندان از علم بهره‌ می‌گیرند و شقاوتمندان از آن محرومند.

وی بیان کرد: علم، بدان دلیل است که اصل وجود هر انسانی خرد اوست و علم سبب می‌شود انسان خردمندتر شود.

به گزارش آنا، در ادامه، مداحی و مولودی خوانی توسط جواد سیامک دوست، خادم حرم امام رضا(ع)، اقامه نماز ظهر و عصر و تجلیل از عوامل اجرایی برنامه، زینت بخش معنوی این مراسم بود.

آیین مراسم استقبال از پرچم مقدس امام رئوفان، حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، با حضور جمعی از مسئولان ادارات و دانشگاه های شهرستان و آحاد مردم، دانشجویان و دانشگاهیان در محل سالن شهید فخری زاده دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

img_8111_wz9k.jpg

img_8112_afi.jpg

img_8120_z4ci.jpg

img_8186_x9b1.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز