کد خبر: ۴۲۹۶۶
۱۶۲۲ بازدید
۱۳ دیدگاه (۱۲ تایید شده)

چرا بی اخلاقی سیاسی؟

۱۳۹۴/۴/۷
۱۰:۱۲

 

وقتی متن گزارش کامل و جامعی که این حقیر  در مورد همایش پاسداشت حماسه مانای 24 خرداد میانه ، از روی نوار ضبط شده بر روی کاغذ آورده بودم را با متن دوستان عزیز و پر تلاشم در دوهفته نامه ملت و امت مقایسه کردم خیلی متاثر شدم. اینکه چرا اخلاق را رعایت نمی کنیم؟ چرا امانت داری در انتقال مطالب را قربانی منافع خود می کنیم؟ چرا با کلمات جوری بازی می کنیم تا آن چیزی که مد نظر مان هست نه آن چیزی که سخنران گفته را القا کنیم؟ ما ها که باید منادی اخلاق و صداقت باشیم.

براستی دنبال چه چیزی هستیم؟ چه چیزی را می خواهیم اثبات کنیم ؟  حذف برخی کلمات و عبارات و پس و پیش کردن آنها چطور قابل توجیه هست؟ کاش صدای میانه و مردم دو متن منتشر شده را مقایسه کنند تا خیلی چیزها دستشان بیاید.انصافا هم اگر کسی در همایش پاسداشت حماسه مانای 24 خرداد در تالار هلال احمر میانه نبود ، بلا درنگ چنین نتیجه خواهد گرفت که این مطالب با همین جزئیات مطرح گردیده ولی صداقت کجا رفته ؟

اینکه نقدی به یک همایش وارد هست اصلا مشکلی نیست ولی مسئله اینجاست که باید با رعایت اخلاق و بدور از جنجال ، نقدهای سازنده خود را مطرح کرد ولی قلب صحبت های سخنرانان مطابق طبع خود بسی مایه تعجب و تاثر هست.

قلم مقدس هست و در کتاب آسمانی مان به آن سوگند خورده شده است کاش حریم آن را پاس داریم. امروز هم به دیروز بدل خواهد شد ولی آن چیزی که ماندگار است صداقت و نام نکو هست.

کاش قدر این فضایی که ایجاد شده را بیشتر بدانیم و آنرا در راستای تعالی و توسعه میانه عزیزمان به کار گیریم و بذر محبت و وحدت را در این شهر بپاشیم تا محصول همدلی و همزبانی درو کنیم.

در پایان برای دوستان گرانسنگم در  دو هفته نامه ملت و امت  آرزوی توفیق و موفقیت روز افزون دارم و باز هم این آیه قرآن را برای خودم تکرار می کنم :

« رَبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِي مِنْ لَدُنْكَ سُلْطَانًا نَصِيرًا »

«پروردگارا به هر کجا روم مرا به قدم صدق داخل و به قدم صدق خارج گردان و از جانب خود بصیرت و حجت روشنی که دایم مددکار باشد عطا بفرما.»

 

شهروند دیروز ، امروز و فردای میانه  

حامد محقق / هفتم تیر ماه 1394

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۴/۷ ۲۰:۱۴
[quote name="دکتر سلیمان جمشیدی"] جناب محقق عزیز، همه بودند و همه چیز را دیدند و شنیدند. و این خاطرات اندرزگونه، در ذهن شهر حک خواهد شد. [/quote] جناب آقای دکتر جمشیدی با سلام و احترام از بیان موجز و پر نغز و مغزتان صادقانه تشکر می کنم.امیدوارم همیشه سلامت بوده و بیش از پیش موفق باشید.
۹۴/۴/۷ ۲۰:۰۶
[quote name="حسین کرمی"] جناب اقاي محقق با اينكه بنده جنابعالي را نميشناسم ولي نحوه نگارش،نقد و پاسخگويي تان به كامنتها نشانگر فروتني و روحيه صلح جويانه شماست، اميدوارم همه عزيزان و همشهريان با هر سليقه و نظري اگر نقد يا پيشنهادي دارندبه مانند جنابعالي با مٓنشي اشتي جويانه بيان كنند نه پرخاشگرانه، چرا كه متاسفانه در جامعه ما گذشت خيلي كم رنگ شده و جواب "هاي" را با "هوي" ميدهند.مستدام و برقرار باشيد. [/quote] همراه معزز و والامقام جناب آقای کرمی با تحیت و اکرام از اینکه اینجانب را با واژه های سرشار از مهر مورد محبت خود قرار داده اید ممنونم. همانطور که به زیبایی فرموده اید و اثبات شده همان قدر در صلح ، سازش و آشتی تاثیر وجود دارد که در کینه و عداوت نیست.این ندای وجدان و فرموده تمام بزرگانمان می باشد.سلامتی و سرزندگی آرزوی همیشگیم برای جنابعالی می باشد.
۹۴/۴/۷ ۱۹:۵۹
[quote name="محمدعلی نجفی"] زیباست خیلی زیباست,آقای محقق شما یکی از مهمترین فضایل بشری یعنی اخلاق مداری را سر لوحه ی کارهایتان در عرصه ی عمومی قرار دادید و همیشه بر اجرای قانون پافشاری می کنید.اخلاق مهارکننده ی انگیزه های شدبد منفعت طلبی شخصی,خود محوری و شهرت طلبی کاذب است و از زورآزمایی و درگیری های لفظی با رقبای خود دوری می کنیدوهمیشه در فکر بهبود فضای سیاسی هستید.ان ها باید این نوع نقد و بررسی را از شما یاد بگیرند.متشکرم [/quote] دگر اندیش گرانپایه جناب آقای نجفی با سلام و احترام از اینکه با کلام گرمتان این حقیر را مورد تفقد خود قرار داده اید صمیمانه سپاسگزارم.بلاشک رعایت قانون تحت هر شرایطی وظیفه یکان یکان ما هاست و اگر این مهم با اخلاق فاضله و کریمه ممزوج گردد تاثیرگذاری بیشتر خواهد داشت و یادگار ماندگار خواهد بود.
۹۴/۴/۷ ۱۸:۳۴
جناب اقاي محقق با اينكه بنده جنابعالي را نميشناسم ولي نحوه نگارش،نقد و پاسخگويي تان به كامنتها نشانگر فروتني و روحيه صلح جويانه شماست، اميدوارم همه عزيزان و همشهريان با هر سليقه و نظري اگر نقد يا پيشنهادي دارندبه مانند جنابعالي با مٓنشي اشتي جويانه بيان كنند نه پرخاشگرانه، چرا كه متاسفانه در جامعه ما گذشت خيلي كم رنگ شده و جواب "هاي" را با "هوي" ميدهند.مستدام و برقرار باشيد.
۹۴/۴/۷ ۱۸:۳۱
زیباست خیلی زیباست,آقای محقق شما یکی از مهمترین فضایل بشری یعنی اخلاق مداری را سر لوحه ی کارهایتان در عرصه ی عمومی قرار دادید و همیشه بر اجرای قانون پافشاری می کنید.اخلاق مهارکننده ی انگیزه های شدبد منفعت طلبی شخصی,خود محوری و شهرت طلبی کاذب است و از زورآزمایی و درگیری های لفظی با رقبای خود دوری می کنیدوهمیشه در فکر بهبود فضای سیاسی هستید.ان ها باید این نوع نقد و بررسی را از شما یاد بگیرند.متشکرم
۹۴/۴/۷ ۱۵:۴۹
[quote name="طاهر نائبی"] این اتفاق برای مطلب بنده هم پیش آمده ، وقتی که حواشی تودیع حیدری ازاد را نوشتم و در سایت قرار دادم ، در شماره پیشین گاهنامه ! مددی عین همان عبارات را در نشریه شان آوردند البته با کمی مقدمه و موخره و متاسفانه زحمت ذکر منبع را هم نکشیدند . البته مورد را به مدیران نشریه گفتم ولی گویا رویه تغییر پیدا نکرده و سرقت مطلب کرده و مصادره به مطلوب می کنند . [/quote] طاهر عزیز و دوست داشتنی با تحیت و اکرام علاوه بر مورد مهمی که جنابعالی بدرستی اشاره فرموده اید ، نکته مهمتر تبدیل محتوای صحبتهای سخنرانان مطابق میل خود هست تا بدین طریق جمعی را همراه خود سازند تا نشان دهند مثلا اینها با اصول نظام و ... مخالفند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند.اما زهی خیال باطل. در پایان از زحمات جنابعالی و سایر دست اندرکاران سایت فخیم و موقر «صدای میانه»سپاسگزارم که تریبونی برای بیان دغدغه ها ایجاد کرده اید.همچنین از بنیادگذار دگراندیش سایت ، فرهیخته والامقام مهندس نائبی هم باید به نیکی یاد کنم.
۹۴/۴/۷ ۱۵:۳۵
این اتفاق برای مطلب بنده هم پیش آمده ، وقتی که حواشی تودیع حیدری ازاد را نوشتم و در سایت قرار دادم ، در شماره پیشین گاهنامه ! مددی عین همان عبارات را در نشریه شان آوردند البته با کمی مقدمه و موخره و متاسفانه زحمت ذکر منبع را هم نکشیدند . البته مورد را به مدیران نشریه گفتم ولی گویا رویه تغییر پیدا نکرده و سرقت مطلب کرده و مصادره به مطلوب می کنند .
۹۴/۴/۷ ۱۴:۰۶
جناب محقق عزیز، همه بودند و همه چیز را دیدند و شنیدند. و این خاطرات اندرزگونه، در ذهن شهر حک خواهد شد.
۹۴/۴/۷ ۱۳:۱۲
[quote name="بيسواد"] اين واژه ها حرف باد است: امافكر سليم آتش است :آتش رااول بايد گيراند باد خودش به ان دامن ميزند [/quote] دوست عزیز و گرانقدر «بیسواد» با سلام و احترام از اینکه واژه های این حقیر را در قالب «چرا بی اخلاقی سیاسی؟» حرف باد دانستید، ممنونم.چرا که این حقیر سر تا پا تقصیر تا این حد دانش و آگاهی دارد.امیدوارم اینجانب را به بزرگی خود ببخشید.از درگاه دادار هستی بخش برایتان هماره ایام آرزوی سلامتی دارم.
۹۴/۴/۷ ۱۲:۵۱
اين واژه ها حرف باد است: امافكر سليم آتش است :آتش رااول بايد گيراند باد خودش به ان دامن ميزند
۹۴/۴/۷ ۱۱:۲۶
[quote name="سینا میانه "] آقای محقق بازی شما و این دوستان هنوز شروع نشده است. [/quote] دوست و همراه گرانقدر « سینا میانه » با تحیت و اکرام رعایت اخلاق و صداقت یکی از حلقه های مفقوده جامعه امروز ماست. در هر بازی ابتدا باید قوانین آن را شناخت و سپس آنها را پاس داشت ولی متاسفانه واقعیت چیز دیگری هست.رسیدن به هدف با هر وسیله ای. برایتان آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.
۹۴/۴/۷ ۱۱:۱۵
آقای محقق بازی شما و این دوستان هنوز شروع نشده است.

اخبار روز