کد خبر: ۴۲۲۹۲
۱۷۶۳ بازدید
۴ دیدگاه (۱ تایید شده)

گزارش کامل و جامع از پاسداشت حماسه مانای 24 خرداد 1392 در میانه

۱۳۹۴/۳/۲۶
۱۱:۳۹

 

 

پیش درآمد : همایش « دولت و ملت ، همدلی و همزبانی » به مناسبت دومین سالگرد پاسداشت حماسه مانای 24 خرداد 1392 ، روز جمعه مورخ 22 خرداد 94 در سالن هلال احمر میانه از طرف حامیان دولت تدبیر و امید در شهرستان میانه تدارک دیده شده بود. حضور همشهریان معزز و گرانسنگ که مثل همیشه پشتیبان جریان اعتدال و اصلاح بوده اند مایه دلگرمی برگزار کنندگان مراسم شد تا برای برنامه های بهتر در آینده بیشتر تلاش کنند.

در کنار حضور عموم همشهریان ،حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا اشراقی جانشین دیوان عدالت اداری کشور، دکتر مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس ، سردار سرافراز میدانهای نبرد و ایثار و از یادگاران جنگ تحمیلی سردار مهندس حاج مصطفی مولوی ، مهندس حسینی یکی از نمایندگان مردم میانه در مجلس ، رئیس و برخی از اعضای شورای اسلامی شهر از جمله حاضران در جلسه بودند.

از متانت و رزانت جلسه ، نظم و ترتیب مثال زدنی آن و حضور پرشور همشهریان محترم باید به نیکی یاد کنم. پخش کلیپ از بخشهای جالب توجه همایش بود: کلیپ حماسی سرداران شهید باکری و همت و دوران 8 ساله دفاع مقدس و یادگاران آن دوران ، مستندی درباره میانه ، کلیپ مجموعه اقدامات ارزشمند دولت با به تصویر کشاندن تک تک وزرا و کلیپی در مورد مقام معظم رهبری از جمله آنها بود.

در پایان باید از تلاش نستوه چندین روزه همراهان عزیز و اعضای ستاد دکتر روحانی در شهرستان میانه با تواضع یاد کنم که با جان و دل دغدغه اجرای برنامه ای درخور نام دولت تدبیر و امید را داشتند و به همه آنها خدا قوت عرض می کنم.

 


برنامه با پخش سرود مقدس و ملی جمهوری اسلامی ایران رسما  آغاز شد  و با تلاوت آیاتی روح بخش از کلام الله مجید مزین گردید.

سخنران اول همایش جناب آقای مهندس آریامنش رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در شهرستان میانه بودند. ایشان در ابتدا ضمن خیر مقدم به کلیه حاضران و مدعوین ، نامگذاری سال 1394  توسط مقام معظم رهبری به سال « دولت و ملت – همدلی و همزبانی » را بسیار آگاهانه و هوشمندانه توصیف و تاکید کرد با توجه به شرایط کشور ، منطقه و دنیا  این نامگذاری یک پیام واضح دارد و آن اینکه کل مردم باید یکدل و یکصدا پشتیبان دولت زحمتکش باشند. وی اضافه کرد در شرایط فعلی وظیفه هر کسی که از فرامین مقام معظم رهبری اطاعت می کند و برای نظام مقدس جمهوری اسلامی دل می سوزاند این است که حامی و عامل به این نامگذاری باشد.

آریامنش افزود : این همایش در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری توسط  اعضای ستاد دولت تدبیر و امید در شهرستان میانه ترتیب داده شده که میثاق دوباره با نظام و دولت بوده و بیانگر حمایت کامل و قاطع از برنامه های دولت می باشد.

رئیس سابق شورای اسلامی شهر میانه در بخش دیگری از سخنرانی خود بر ارزش قائل شدن به دستاوردهای دولت تاکید و بیان کرد این دولت میراث دار مشکلات 8 سال دولت قبل بوده و خود در به وجود آوردن آنها نقشی نداشته ، بطوری که رفع این مشکلات بزرگ به زمان و انرژی زیاد نیاز دارد و لذا مردم باید با سعه صدر با مسائل برخورد و از دولت حمایت کنند.

رئیس ستاد انتخاباتی دولت تدبیر و امید در میانه در فراز پایانی سخنرانی خود به دستاوردهای ارزشمند دولت اشاره کرده و افزود : در سایه حمایت های داهیانه مقام معظم رهبری قفل مذاکرات هسته ای بعد از چندی ، توسط این دولت با موفقیت گشوده شد.

وی در این زمینه ادامه داد : ما در شهر میانه همچون شهرهای دیگر از اقدامات دولت در زمینه مذاکرات هسته ای حمایت قاطع کرده و به همه کسانی که بر خلاف منویات رهبری که تیم مذاکره کننده را فرزندان انقلاب خواندند ، حرکت می کنند و در مقابل اقدامات دولت می ایستند ، اعلام می کنیم سنگ اندازی و توهین ره به جایی نخواهد برد چرا که بی تردید اعتماد و اعتقاد کامل داریم که تیم هسته ای در جهت مصالح نظام حرکت می کنند.

وی ساماندهی اقتصاد ، توجه به حوزه بهداشت و سلامت ، مبارزه با مفاسد اقتصادی ، بکارگماری مدیران پاک دست ، توجه به محیط زیست و منابع آب ، توجه به عرصه فرهنگ ، هنر و خرد و دفاع از ارزشهای راستین انقلاب را از دیگر دستاوردهای قابل اعتنای دولت یاد کرد.

سخنران دوم برنامه حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا اشراقی جانشین دیوان عدالت اداری بودند. وی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه ، با ذکر اینکه بخش زیادی از عمرم در میانه سپری گشته و از زادگاه خود خاطرات فراوانی دارم از شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس  به نیکی یاد کرده و به جایگاه رفیع حاج مصطفی مولوی از یادگاران آن دوران در این زمینه اشاره کردند.

اشراقی با اشاره به نقش و تاثیرگذاری خود قبل و بعد از انقلاب در تاریخ میانه ، از آقای روحانی به عنوان یکی از دوستان قدیمی خود یاد و او را سخنران مسجد میانه ایهای مقیم مرکز در طول چندین سال ذکر کردند.وی با ذکر خاطره ای در مورد تشکیل جلسه مشورتی توسط آقای روحانی 5 ماه قبل از ثبت نام برای ریاست جمهوری با حضور معتمدین از جمله خودشان ، افزود : مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته اند که من هیچگاه نگفته ام به چه کسی رای می دهم و حتی خانواده ام هم نمی داند.

وی در این  زمینه ادامه داد : ولی متاسفانه کسانی با سوء استفاده سعی می کنند با ملتهب کردن جامعه ،  از محضر ایشان  خرج نمایند ، منتها ایشان با هوشمندی ضمن موضع گیری قاطعانه و ایجاد این روحیه که رای مردم امانت و حق الناس هست موجد حماسه کم نظیر 24 خرداد 92 در طول تاریخ معاصر ایران شدند.

حجه الاسلام و المسلمین اشراقی ضمن بیان خاطره ای در مورد درایت آقای روحانی در قضیه انفجار الخبر عربستان ، دکتر روحانی را یک ذخیره برای ایران نامید و افزود دکتر روحانی از نظر سیاسی ، بصیرت ، لیاقت ، فراست اجتماعی ، آشنایی با علم سیاست و... انسانی کم نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی می باشد.

وی افزود : کسانی که با ادعای پیروی از ولایت ، در روند امور دولت اخلال می کنند متوجه باشند و نصیحت ها و موعظه های مقام معظم رهبری را نصب العین قرار دهند و اجازه دهند سربازان جبهه دیپلماسی به وظایف خود عمل کنند تا به نحو احسن  این مهم حل گردد. وی همگان را دعوت به وحدت کرده و وظیفه همه را تلاش در جهت کم کردن اختلافات دانست و طرز تفکر حق مطلق و باطل مطلق را نادرست دانست.

جانشین دیوان عدالت اداری در خاتمه به شرکت در انتخابات پیش رو و انتخاب انسانهای صالح و تلاش برای در نظر گرفتن اندیشه امام و رهبری در این راستا اشاره و به کمک به دولت در طی مسیر پیشرو تاکید کرد.

سخنران سوم و اصلی برنامه جناب آقای دکتر مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز ، اسکو و آذرشهر در مجلس بودند. وی سخنرانی خود را با ذکر خطبه 16 نهج البلاغه آغاز کرد. وی در این راستا افزود : ما اگر ندانیم چرا این طور شد و چرا آن حماسه ایجاد شد ممکن است باز همان اشتباهات را تکرار کنیم و باز هم باید منتظر یک حماسه دیگر باشیم. وی گفت : ما باید از آن چیزهایی که باعث شدند یاس ، ناامیدی ، خفقان و مشکلات در جامعه بوجود آمد دوری گزینیم.

وزیر دولت اصلاحات باز هم با اتکا به فرموده حضرت علی (ع) گفت : هرکس خود را در برابر مردم در مقام هدایتگر ببیند ، قبل از اینکه با مردم حرف بزند باید خود عامل باشد ، ادامه داد دولت قبل همواره با این تز که 28 سال قبل از ما همه خوردند ، بردند و فرار کردند و پرونده همه مفسدان در دست مان هست سعی در تخریب دولتهای قبل داشت ولی مگر میشد در زمان امام مفسده ای پیش بیاید و ایشان سکوت کنند!! ما با عامل بودن به فرمایشان مولا علی اعلی(ع) نه تنها در منطقه بلکه در کل جهان می توانیم به عنوان الگو و نمونه باشیم. وی با تکیه بر نامه حضرت علی (ع) به مالک افزود : منت گزاردن بدنبال خدمت ، احسان را از بین می برد و آمار نادرست و وعده بدون عمل دادن حق را از بین می برد و خشم و عصبانیت خداوند و مردم را در پی دارد.

نماینده مردم تبریز با نقد عملکرد دولت قبل گفت : ادعا شده بود که در پایان عمر دولت یک نفر بیکار پیدا نخواهد شد ، تورم از بین خواهد رفت و وامهای تک رقمی داده خواهد شد ولی چه کردند؟ دقیقا بر خلاف وعده ها عمل نمودند.

وی در ادامه بیان کرد : ما در مجلس تصویب کردیم که 10 درصد از خالص قانون هدفمندی به حوزه بهداشت و درمان برای اقشار ضعیف ، بیماران ، روستاها و مناطق کمتر برخوردار اختصاص یابد ولی براحتی گفته شد که این قانون مورد قبول نمی باشد و بدتر از آن قانون برنامه چهارم توسعه مصوب مجلس که مورد تایید شورای محترم نگهبان قرار گرفته بود نیز بایکوت گردید. وی در این زمینه به بیانات حضرت امام در مورد عدم تمکین بنی صدر به قانون اشاره کرده و گفت : در آن مقطع امام فرمودند تو چه کاره ای ؟  قانون ترا قبول نمی کند و با صراحت تمام اعلام کردند تو غلط می کنی قانون را قبول نمی کنی چرا که قانون هم تو را قبول ندارد.

پزشکیان در ادامه با بیان اینکه در مدت 8 سال مدیریت دولت قبل ، حدود 800 میلیارد دلار ارز نصیب کشور شد به دو آمار جالب اشاره کرد : با 150 میلیارد دلار در کشور می شد 30 هزار کیلومتر ریل راه آهن برای قطار سریع السیر با سرعت 200 تا 300 کیلومتر بر ساعت راه اندازی کرد و با 50 میلیارد دلار می شد تمام مشکلات حوزه آب کشور را بطور ریشه ای حل کرد.

وی به عدم تخصیص 2 میلیارد دلار توسط دولت مطابق قانون مصوب مجلس به مترو تهران گریزی زد و گفت : تعجب من از مجلس بوده که در برابر این بی قانونی دولت وقت سکوت کرد. وی با ذکر این نکته که قانون تکلیف همه را مشخص می کند افزود : هم امام ، هم رهبری و هم تمام عقلا بر تمکین در برابر قانون تاکید داشته اند حتی اگر قانون غلط باشد. وی ادامه داد : آن مقامی که باید در برابر قانون تمکین می کرد و مجری قانون می شد براحتی گفت من قانون را قبول ندارم و حالا این وضعیت بغرنج پیش آمده است. وی ضمن بازخوانش برخورد نمایندگان مجلس با بحث هدفمندی یارانه گفت : در آن موقع که این پولها به مردم داده می شد صدایی به گوش نرسید که آقا چرا برخلاف قانون عمل می کنید و حالا که به این دولت رسیده مجلسیان می گویند چرا دولت یارانه برخی ها را قطع نمی کند و اگر هم قطع کند همینها باز هم خواهند گفت چرا قطع می کند؟

نماینده مردم تبریز با اشاره به نامگذاری داهیانه سال 1394 بنام سال « دولت و ملت ، همدلی و همزبانی » توسط مقام معظم رهبری گفت آیا بحث تهدید وزرا  به استیضاح و کارت زردهای پشت سر هم آن هم از جانب کسانی که ادعا می کنند ولایت را با تمام وجود قبول دارند ،  در راستای همدلی و همزبانی هست؟

وی با مرور تاکیدات مقام رهبری به مردم در مقطع انتخابات که رایتان رای خواهد بود  که در مردم اطمینان شد و با حضور خود حماسه ای استثنایی را بر خلاف نظر برخی رقم زدند و دولتی سر کار آمد که انتظار از آن عامل بودن به وعده های خود هست.

وی با بیان اینکه  ما باید برای خدمت به مردم بدویم و مشکلات آنها را حل کنیم و دست به دست هم دهیم تا همه مردم سطح زندگی شان ارتقا یابد نه فقط سطح زندگی عده ای خاص  ،  گفت : اگر انصاف نداشته باشیم نمی توانیم از دین صحبت کنیم ، اگر انصاف نداشته باشیم نمی توانیم از مسلمانی صحبت کنیم.

وی با اشاره به دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس که کل دنیا در کنار عراق در برابر ما ایستاده بودند گفت : آن زمان مردم ما باور داشتند ، ایمان داشتند و حالا نیز باید برای ایستادن در برابر دشمن باید اتحاد داشته باشیم ، باید صادق و درستکار باشیم.   

پزشکیان با بیان اینکه عده ای در بحث هسته ای اعلام می کنند ما دلواپسیم ، افزود : من هم دلواپسم ، من هم نگرانم ، من هم ناراحتم برای جوانان بیکار این مملکت. اینکه ما نتوانستیم برای بچه های انقلاب راه نشان بدهیم و نقشه بکشیم چه کسی باید پاسخگو باشد؟ نسلی که دیروز مدرسه های سه شیفت را تجربه کرده و الان طعم تلخ بیکاری را می چشد و فردا در دوران پیری آواره خواهد بود. آیا نباید در برابر آنها پاسخگو باشیم؟ آیا نباید به آن فکر کنیم؟ که اگر فکر نکنیم بلاشک مورد غضب خداوند قرار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به اینکه خداوند در روز قیامت هیچ بهانه ای را قبول نخواهد کرد  ادامه داد اینکه ادعا کنیم در این جامعه نتوانستیم ، نگذاشتند و یا نشد کاری کنیم اصلا مورد قبول خدا نخواهد بود ، افزود :  ما باید مشکلات این جامعه را حل کنیم که اگر حل نکنیم هم در این جامعه کتک خواهیم خورد و هم جایگاه مان در آتش خدا خواهد بود.

پزشکیان ضمن تمجید از دولت در بحث هسته ای ، کار روحانی ، ظریف و تیم هسته ای را استثنایی و شکستن جو سنگین علیه ایران را یک کار بزرگ دانست و هیاهوهای اسرائیل ، آل سعود و ... را مهر تاییدی بر حرکت درست دولت توصیف کرد.

وزیر اسبق بهداشت و درمان با بیان اینکه یک سری کارها در حوزه بهداشت و درمان انجام شده و دولت می خواهد برخی کارهای دیگر را هم انجام دهد و برخلاف دولت قبل خود را ملزم به رعایت قانون می داند ، ادامه داد : مقام معظم رهبری تکیه بر وحدت دارند ولی از این کارهای مجلس و برخی رسانه ها و دلواپسان بوی وحدت نمی آید. وی گفت اگر این وحدت هست ، مفهوم دعوا چیست؟

نماینده مردم تبریز گفت : ما اگر بخواهیم در این مملکت بمانیم باید در چارچوب قانون دست در دست هم بدهیم و به قانون تحت هر شرایطی احترام بگذاریم چرا که قانون غلط از بی قانونی بهتر هست.

وی در خاتمه با بیان اینکه در طول تاریخ کشور و حتی دنیا هیچگاه به این اندازه شاهد موارد مدیران طراز اول نبوده ایم از دولت قبل که با شعار پاکدستی سرکار آمده بود تا دزدان را گیر بیاورد یاد کرد و به این نکته تاکید کرد که این روند نادرست مردم را به صحنه کشاند و وظیفه ما هم این هست که عامل باشیم و صادق.

حامد محقق / میانه / بیست و پنجم خرداد ماه 1394

 

 

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

تصویر حامد محقق

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۳/۲۶ ۱۳:۲۰
واقعا خسته نباشید و دستمریزاد.

اخبار روز