کد خبر: ۱۲۱۶۵
۸۸۹ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

قیمت سکه و ارز در بازار آزاد ؛

مقاومت صرافان

۱۳۹۲/۴/۵
۱۷:۴۱

بازار ناپایدار ارز و سکه در این روزها خیلی نگران کننده است و اگر این ناپایداری ادامه یابد ممکن است در واردات و صادرات دچار بحران شویم و کسی وارد معامله نشود. هیچ کس اکنون حاضر نیست با یوروی 4300 تومان کالایی را وارد کند و فردا با یوروی 4000 و پایینتر بفروشد.

درهرصورت مردم از سقوط قیمتها خوشحال هستند ولی باید بدانند که نوسان زیاد روی قیمتها باعث بحران در صادرات و واردات می شود و امیدواریم این قیمتها تثبیت شود.

امروز از بازار استانبول خبر می رسد که طلافروشی ها دستهایشان را بالا برده اند و به قیمتی که کشش دارد مبادله می کنند اما صرافی ها همچنان در مقابل کاهش قیمت ارز مقاومت می کنند و تلاش می کنند ارز را به قیمت سابق برگردانند. دلیل عدم مقاومت طلافروشی ها و مقاومت صرافی ها این است که طلافروشی ها با عموم مردم در ارتباط هستند و صرافی ها با قشر خاص و محدود.

امروز در بازار طلا باز هم هر گرم طلای 18 عیار کمتر از 100 هزار تومان قیمت داشت و هر سکه کامل را به سختی به 1 میلیون تومان می خریدند و به 1 میلیون و 50 تا 1 میلیون و 60 هزار تومان می فروختند.

با اینکه اونس طلا به رقم بی سابقه 1230 دلار رسیده ولی باز قیمت سکه و ارز واقعی نیست. امروز هر دلار به قیمت 3250 تا 3300 به فروش می رفت و هر یورو به قیمت 4300 تا 4350 در نوسان بود.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز