کد خبر: ۳۸۸۴۷
۸۱۹ بازدید
۴ دیدگاه (۴ تایید شده)

سالروز تشکيل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مبارک باد

۱۳۹۴/۲/۲
۱۱:۰۷

 

دوم ارديبهشت هر سال يادآور تدبيرحکيمانه امام خميني (ره) در تاسيس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است که ايستادگي در برابر ابرقدرت هاي شرق و غرب را سرلوحه کار خود قرار داد تا عزت و افتخار حسيني را بيش از پيش نصيب ملت غيور ايران کند.

يکي از نهادهايي که پس از پيروزي انقلاب اسلامي به فرمان امام خميني (ره) تشکيل شد، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بود که در ارديبهشت ماه سال 1358 شوراي انقلاب با تأسيس شوراي فرماندهي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، گامي اساسي در راه سازمان دهي اين نهاد برداشت..

سپاه پاسداران در آينه کلام امام خميني (ره)
حضرت امام خميني (ره) در بخشي از سخنان خود در حمايت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي مي فرمايند «من از سپاه راضي هستم و به هيچ وجه نظرم از شما برنمي گردد، اگر سپاه نبود، کشور هم نبود؛ من سپاه پاسداران را بسيار عزيز و گرامي مي دارم، چشم من به شماست، شما هيچ سابقه اي جز سابقه اسلامي نداريد.
ايشان همچنين درباره نقش سپاه در پشتيباني از جمهوري اسلامي فرموده اند «سپاه پاسداران که رُکني بزرگ در پيروزي انقلاب اسلامي است، با اقتدا به مولاي خود سيد مظلومان ـ عليه الصلوة والسلام ـ نجات بخش ملت ايران و اسلام عزيز از شب هاي تاريک و ظلماني ستمشاهي بود و در پاسداري از انقلاب و هدف هاي آن، عاملي مؤثر و رُکني رکين بوده و هست».
در سايه سار کلام رهبري
رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت اللّه خامنه اي نيز درباره جايگاه سپاه در نظام جمهوري اسلامي ايران مي فرمايند «سپاه در تاريخ شناخته شده خود ما، يک پديده کم نظير و شايد بي نظير است؛ يعني سپاه، موجودي است که ولادت و رشد و نماي آن در صحنه انقلاب، آن هم در عرصه دشوارترين آزمون هاي انقلاب بود.

سلام بر پاسداران غيور
به راستي پاسدار، هرگز صراط مستقيم خويش را فراموش نمي کند و در هياهوي زندگي هيچگاه مسير رو به کمال را گم نخواهد کرد زيرا او به خوبي مي داند که پاسداري به ايمان و عمل، ولايت، اطاعت، تعهّد و تقواست؛ پس هرگز وظيفه پاسداري خويش را فراموش نمي کند.
سلام بر پيشواي پاسداران، الهام بخش عزّت و افتخار، حضرت حسين ابن علي (ع) که با فدا کردن جان، عشق و ايثار را معنا کرد و سلام بر فرزندان حضرت روح الله، حماسه سازان عاشورايي هشت سال دفاع مقدس و سلام بر پاسداران شهيد که با همت بلند خود ايران زمين را از چنگال دشمنان حفظ نموده و در اين راه جان خود را فدا کردند.


 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۲/۲ ۲۳:۱۰
اين روز خجسته را به ملت عزيز ايران وسپاهيان وبسيجيان سلحشور كه افتخار كشورمان است راتبريك عرض ميكنم
ضمن تبریک سالروز تشکیل سپاه پاسداران، این روز را به سپاهیان متعهد و غیور شهرستان میانه تبریک عرض می نماییم.
۹۴/۲/۲ ۱۱:۳۸
با سلام و احترام دوم ارديبهشت‌ ماه، سالروز تشكيل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را به همه سبز پوشان پر افتخار و حماسه‌ساز سپاه پاسداران تبریک و تهنیت عرض می کنیم.
۹۴/۲/۲ ۱۱:۲۴
با سلام و احترام این روز را به همه عزیزانی که دل در گرو این نظام مقدس دارند علی الخصوص سپاهیان و پاسداران غیور این مرز و بوم تبریک و تهنیت عرض می کنم.

اخبار روز